Matreata -din nou!!!

Matreata -din nou!!! | Autor: amini

Link direct la acest mesaj

Buna!
Stiu ca s-a mai discutat despre asta, dar din pacate la mine nu vrea sa 'cedeze'... Stiti vreun remediu pt matreata?
Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Eu ma tratez cu sampon Nizoral si de fiecare data isi face efectul. Dar nu il folosesc in continuu, ci doar odata pe saptamana, altfel se obisnuieste capatina cu antidotul!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Si eu tot Nizoral. E mic si scump, dar merita. Il gasesti in farmacii, fara reteta.

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

eu folosesc advanced tehniques antimatreata (cred k asa s scrie) de la avon si e perfect pt mine, numai k ultima data am avut nevoie urgent d sampon si nam gasit in magazin decat advanced tehniques pt par normal, cum l-am schimbat cum m-am umplut iar
luni il primesc p cel antimatreata abia astept k mie groaza d c s intampla cu parul meu. oricum mie cu acest sampon im i trece inttotdeauna (am auzit si eu de nizoral dar e prea scump pt mine, oricum e o idee buna sal folosesti numai odata p saptamana)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amini spune:

Va multiumesc tare mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

si eu am auzit ca nizoralul e super, dar trebuie folosit cu masura



Cristina si bebe Maria

bebe Maria

www.babiesonline.com/babies/g/gandacelul/" target="_blank">pagina Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ar mai fi Ducray Selegel pt combaterea matretii


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

si eu m-am luptat din greu cu matreata in adolescenta. Am folosit si Nizoral si Ducray si naturiste ... si dupa o vreme reaparea, imi venea sa turbez.
Acum de mai multi ani folosesc sampon normal L'oreal (nu ceva profesional, ala de 90.000 lei care e pe toate rafturile), pentru par normal si nu mai am fir de matreata.

Poate v-ati agresat prea mult scalpul cu tot felul de tratamente.


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

eu am scapat cu nivea antimatreata pentru par gras; prietenul meu se impaca foarte bine cu ducray

succes!

Nu te teme niciodata de umbre. Ele arata doar ca exista lumina in apropiere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

inca ceva... sa nu folositi Head & Shoulders pt nimic in lume. eu am folosit mai demult si e jale. in timp scapi de matreata dar iti cade si parul la greu si daca renunti la el iti apare matreata mult mai mult decat era inainte.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by Ramonika

inca ceva... sa nu folositi Head & Shoulders pt nimic in lume. eu am folosit mai demult si e jale. in timp scapi de matreata dar iti cade si parul la greu si daca renunti la el iti apare matreata mult mai mult decat era inainte.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza


Eu ma spal cu Head&Shoulders de 9 ani si n-am matreata,nici nu-mi cade parul.Am incercat sa ma spal si cu alte sampoane,dar am revenit iar la H&S,probabil nu la toata lumea e la fel.
Editat:E adevarat ca nu-i asa bun ca la inceput,e mai lichid si nu mai are nici culoarea care a avut-o,de fapt acuma sunt o multime de variante(cu menta,cu lamaie...).Am observat ca multe produse care sunt de calitate la inceput peste putin timp nu mai sunt asa de bune.De ex.detergentii...
Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici


Mergi la inceput