Muntele lui Venus

Muntele lui Venus | Autor: Chirsta

Link direct la acest mesaj

Ieri am facut o mare gafa, anume am dorit ca deobicei sa tund un pic padurica ce acopera muntele lui Venus. Insa mi-a iesit inegal, si atunci am spus ok o sa-l rad scurt. Si din ras scurt a iesit ca am ras tot tot si muntele lui Venus e chelbos acum. Insa problema care mi-o pun este daca nu ma va minca locul cu pricina (momentan ma simt foarte bine!) si...daca sotului ii va place !
Bun aia cu sotul vad eu la locul faptei, insa as vrea sa stiu daca cineva a mai facut asta si daca nu devine plin de spini in zona, nu stiu ce m-a apucat, asa ca doresc sfaturi.
Merci !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

:) Nu se intimpla nimic, stai linistita. Sotul ar trebui sa fie incintat si s-ar putea sa devina "tunsoare" permanenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

bad news: o sa te manance! dar nu insuportabil.
cat despre parerea sotului...sa ne spui tu!


Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina82 spune:

Cu sotul....nu-ti fa griji.
Tine zona "lotioned up" ca sa nu ai de-a face cu mancarimile si data viitoare nu te rade in directia in care creste parul.Dupa citeva reprize nu vei mai avea "side effects".Daca te tine inima incerca sa folosesti wax data viitoare....eu prefer mai mult metoda asta.Gasesti bikini line wax la Wal Mart.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Christa,cum ti-au scris si celelalte fete...s-ar putea sa devina un "look" permanent "cheliuta"...
Poti folosi o crema hidratanta,insa e firesc sa te manance si sa te intepe,pentru ca firele de par ce vor iesi sunt ascutite...
Sa ne spui ce parere a avut sotul de noul look....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

O senzatie deranjanta tot vei simti atunci cand va incepe sa creasca parul, evita sa imbraci chiloti sintetici si va fi ok,
si intr-adevar aplica o crema pentru a nu aparea iritatii locale si senzatii de mancarimi.

Se prea poate sa-l deranjeze si pe sot la , tot atunci cand parul creste si este mai tepos.....

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

cred ca la nu vei avea probleme, sa ne spui si noua
cu mancarimile ----- ai sa stai bine, poate prea bine, da trece

bafta

cristina si bebe MARIA

bebe Maria

www.babiesonline.com/babies/g/gandacelul/" target="_blank">pagina Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ce m-a distrat subiectul asta... auzi tu... chelbos...



Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

pai la nastere trebuie sa fii cheala! sau la operatii jos, asa ca banui ca nu ai avut asemenea experiente.

acuma depinde de preferinte, mie nu mi-a placut, poate si pt ca se impunea (nastere, operatie).

mancarimi, wow mama, credeam ca mor.
pe mine nu ma prinde tunsoarea!!!

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Eu ma eplilez inghinal total de vreo 3 ani. La cabinet cosmetic, cu cearsa de unica folosinta. Asa ma simt eu bine, iar sotului ii place foarte mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Pentru chelie permanenta! daca ai incercat o data, devine "adictie"!

Gabi

Mergi la inceput