De la forum adunate si-napoi la forum date (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by xxx

X draga,cand o sa fie in faza de tepos, sotul tau o sa vada cum ar fi fost sa nimereasca, din greseala, intr-un cactus!




"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by

Rugaciunea pentru iertarea tuturor pacatelor facute si nefacute.

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVXYZ
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVXYZ
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVXYZ
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVXYZ
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVXYZ


Ca Dumnezeu e mare si si le aseaza asa cum crede el mai bine







Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

quote:
Originally posted by

in drum spre casa, am conceput o poezie, un love story cu un sfirsit tragic. in afara tragediei finale, sfirsitul se mai remarca printr-o usoara tenta de vulgaritate, dar stiu ca la unele va place...
poezia isi are radacinile undeva in alta lucrare de a mea din timpurile inceputului, iar acum ajuns cumva la o maturitate artistica, am vrut sa duc idee la capat....

surpriza neplacuta

Imi pare atit de rau
C-am raspuns la telefonul tau.
Dar intrase-i la wc-u
Si-am zis sa raspund eu.

Era cineva...care cumva
Dadea impresia ca facea
Parte din viatza ta.....
Si de mine nu stia !

Credeam ca sunt singurul barbat
Care vre-o data te-a sunat
Poate ca m-am inselat
Sau ce oare s-a intimplat ?

Ala in telefon nu se lasa
Si intr-una intreba :
Alo ! tu esti draga mea ?
Alo ! ce faci tu iubita ?

Un junghi in inima m-a luat
Zic sa-nchid si sa ma fac uitat.
Na la dracu, hai mai bine raspund
Ce sunt prost, sa ma dau la fund ?

- Da varule ! e bine, ce sa faca ?
E pe la baie, cred ca se caca !

La scurt timp, telefonul suna inca-o data :
- Nu conteaza ! eu o iubesc, chiar daca...








Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

IHAAA! Baga furca'n ei tataaaa!!

Postat de sinzi_ana:

Mie mi-ar fi placut sa fiu de fata la caderea Constatinopolului...cred ca a fost fantastic!!!

*segmentation fault*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Libertatea, prima pagina: Marcat de kiftea pe viatza, Xenocid face dezvaluiri fierbintzi!

quote:
Originally posted by xenocid

Ei bine povestea optiunii mele nu e "mare". Adica as vrea sa spun : "La 5 ani cand parintii mei erau la coada la butelii am descoperit in sura Dictionarul Filozofic al lui Voltaire si asa a inceput totul"

Raman doar varsta si faptul ca nu'mi placea sa mananc. De la balcon hraneam cu prastia cu chiftelute toate potaile din cartier. Vazandu'le consumate mama a dedus ca'mi plac si le suplimenta zilnic cu 30%.

...pina nici cainii nu au mai suportat si au refuzat sa mai apara (rusine Pavlov!). Am hotarat ad-hoc ca cel mai bun loc de ascuns muntele de chiftelute ar fi in spatele frigiderului unde le-am indesat una cate una.

Intimplarea(!?!) a facut ca in aceeasi zi jucandu'ma prin blocurile in constructie sa "zbor" printr'o foaie de geam de 4x2m si sa'mi fac o rotula cam harcea-parcea.

Adus acasa de la spital sub privirele admirative ale colegilor de joaca mama mi'a spus: "Vezi daca n'ai fost cuminte si ai aruncat mancarea dupa frigider ? Te'a vazut Dumnezeu!"

Imi aduc aminte ca am spus (nu foarte printre dinti) : "Bagamiashi picioarele in barba ta de bosorog alta treaba n'ai avut decat sa te uiti la mine dupa frigider"

Eh dragii mei ...si asa a inceput totul.



*segmentation fault*



Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

Originally posted by X

Eu cand eram mai mica si mai naiva (a se citi la liceu) am inceput sa folosesc critale de cuart, citeam carti desprea asta, ma chinuiam sa le folosesc (le-am tinut la purificat in apa cu sare nu stiu cat, le purtam la gat, imi luasem cuart verde ca avea nu'sh ce proprietati). Ba am si mers la yoga la aia ai lui Bivolaru (noroc ca numa' de doua ori si n-am prins perversiunile). Am aflat ca erau din aia peste cativa ani si ma bucur ca am scapat ca prin urechile acului ca, asa cum eram eu influentabila in liceu, cine stie unde sfarseam.

Ce voiam sa zic, ca am divagat, e ca chestiile astea cu cristalele sint niste tampenii. Si ii dau dreptate lui Darael, ca in tine sta puterea schimbarii in bine si nu in cristal sau in cum sta dulapul in camera.

--------------------------------------------------------------------------------


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

pt povestea kiftelutzei!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

quote:
Originally posted by roxana1974

quote:
Originally posted by xxx

Restaurantul A FURAT in draci!! Dimineta, cineva (nasul de botez al sotului meu) cauta o punga si cautand de zor pe terasa gaseste un sac printre braduri, cand se uita in sac zeci de sticle de vin, suc, sampanie etc de la noi- stiu ca erau de la noi caci totul la nunta a fost etichetat cu numele noastre. Enervat s-a pus pe cautat peste tot prin restaurant: a mai gasit saci cu sticle, sticle si baxuri ascunse etc.
A fost f. urat ce au facut cei de la restaurant, nu ma asteptam la asta, dar mai exista si porci pe lumea asta.


un brad doo braduri? hiii si io credeam ca si porcii au disparut de pe fatza pamantului

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."



Aceasta imi apartine .
Se pare ca porcii nu au disparut de pe fata pamantului. Toti ie la restaurantul " Casa Alba" Baneasa!

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios
http://community.webshots.com/user/flafi1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

quote:
Originally posted by flafi

quote:
Originally posted by roxana1974

quote:
Originally posted by xxx

Restaurantul A FURAT in draci!! Dimineta, cineva (nasul de botez al sotului meu) cauta o punga si cautand de zor pe terasa gaseste un sac printre braduri, cand se uita in sac zeci de sticle de vin, suc, sampanie etc de la noi- stiu ca erau de la noi caci totul la nunta a fost etichetat cu numele noastre. Enervat s-a pus pe cautat peste tot prin restaurant: a mai gasit saci cu sticle, sticle si baxuri ascunse etc.
A fost f. urat ce au facut cei de la restaurant, nu ma asteptam la asta, dar mai exista si porci pe lumea asta.


un brad doo braduri? hiii si io credeam ca si porcii au disparut de pe fatza pamantului

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."



Aceasta imi apartine .
Se pare ca porcii nu au disparut de pe fata pamantului. Toti ie la restaurantul " Casa Alba" Baneasa!

"So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame" Vaya con Dios
http://community.webshots.com/user/flafi1



Ola flafi, no offence, nu? , laaasa mama noi sa fim sanatoase si sa traiasca nasu mare si voua numai bine, aia oricum se imbuiba ca asa sunt ei si n-o sa-i vindecam noi :))

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Noi metode de "crescut" parul

quote:
Originally posted by Rufus

Ca sa-ti spun drept, circula o vorba ca balega proaspata de vaca pusa pe cap, apoi legata cu o basma si stat cateva ore, face minuni. Sincer? Nu vad cum ar putea cineva sa faca asa ceva. Dar nici acum nu stiu daca era o gluma sau nu.
Si mai era un banc, cred ca-l stiti, cand doctorul i-a spus unui pacient chel ca, neoficial, exista o metoda: sa-si frece chelia de...partea intima a sotiei sale. Asa a facut si i-a crescut un par valvoi! Dar cand s-a intalnit cu un vechi prieten care acum avea o barba deasa, l-a evitat si si-a spus: vai, ce scarbos!

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
pozne


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput