Fetele vin mai repede de termen?

Fetele vin mai repede de termen? | Autor: ancaloredana

Link direct la acest mesaj

Voi ce credeti? Multe spun ca fetele vin mai repede decat ai termenu stabilit de medic iar baietii sant mai puturosi si se lasa asteptati....Nu prea cred eu de-astea dar as fii curioasa daca sant cazuri...27+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Superstitii...

Dar, culmea, ma incadrez in cliseu: fetitza mea s-a nascut cu 11 zile mai devreme fata de DPN.

Daniela (13+) si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)

ALBUMUL OANEI MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Superstitii Alex a venit la fix 40saptamani.

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luizza spune:

buna uite chiar am citit un articol pe tema asta acesta este linkul
http://www.jurnalul.ro/articol.php?id=3694
luiza 18++

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

unii zic ca sunt mai grabite si baietii mai puturosi, prin alte parti se spune ca stau sa se gateasca si se lasa asteptate. cred ca sunt prostii. fiecare copil se naste atunci cind sunt gata,el/ea si mama. sau dr pt cezariene programate.

M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

Fetelorva multumesc.Acuma am citit si articolul pe tema asta si stiu ca sant doar superstitii ... asa ca mai am de asteptat pana imi pot tine printesuca in brate 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Si eu auzisem acelasi lucru, mi-a spus chiar dr. ginecolog ca fiind fetita o sa nasc mai devreme de termen. Si....bb a mea s-a lasat asteptata ca pana la urma a trebuit sa provocam nasterea ca ea n-avea de gand sa vina. Ii era bine in burtica la mami asa ca eu nu mai cred in astea.....

Cristina si bebe Alexia Maria Uimirea (02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Buna fetelor
Eu nu cred ca daca e fata vine mai repede, nu am crezut nici inainte sa nasc si desi fetitza mea s-a lasat asteptata, a intarziat cu 5 zile. Si mai este o regula: SARCINILE NU SUNT LA FEL!

Va pup si mult succes in continuare, sarcini usoare si nasteri la fel.


Amutza + Alisa-Talida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana_74 spune:

Si fiul meu s-a nascut cu cateva zile mai repede, iar prietena mea care are o fetita (de fapt 2 cu cea mare) a nascut azi la 40 de sapt si cateva zile. Nu e o regula!Ca si forma burtii sau alte chestii...


ROMANA & MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 37 sapt)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabry spune:

Eu asteptam desigur sa nasc mai repede,avind fata,dar culmea culmilor.Nici macar la 42 de saptamini nu vroia sa iasa,dar cu ajutorul perfuziilor am reusit sa nasc in final.
Sint doar superstitii,eu am chemat tot balamucul de acasa,in ideea ca o fac prima de termen,dar n-a fost sa fie.

Mama lui Elena -Stefaniasi Mircea

panagia gabri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Vine cand vrea ea eu una m-am convins!!!

Am avut colul deschis 1cm din sapt. 36, apoi a coborat dulcineea mea din sapt. 37 si toti spuneau, inclusiv dr., ca nu mai este mult si nasc...
Dar ea s-a incapatanat si a venit la 40sapt. si 2zile

Asa ca vei naste cand e puiuta ta pregatita sa iasa.

Sarcina si nastere usoara!!



Pupici,
Katink si Emma Andreea, 5 august 2005
Fotografii cu noi

Mergi la inceput