Rahova sau apropiere...(5)

Rahova sau apropiere...(5) | Autor: aissa

Link direct la acest mesaj

Hai sa mai discutam aici. Partea a 4-a o gasiti www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52427&whichpage=10" target="_blank"> aici
Monica eu am stat in parc de pe la 8 jumate pana la 10 jumate apoi am fost si eu la magazinul ala de la Sebastian (langa parc) sa iau la fata ceva alb.... Dar sincer m-am cam enervat, una ca nu am gasit mare lucru (i-am luat un tricou si ceva gen jachetica, de fapt e o bluza cu nasturi....), dar ii zic desteptei aleia ca vreau ceva alb, simbolic, nu am nimic de preferat (ca am de toate) sa imi arate ea. Orice, body, pantaloni.... Si tampita (scuze frate, dar chiar e...) imi da o jacheta verde cu galben. Si cica: vreti neaparat alb????

Vio, ai fost la Unirea? Ai gasit ce vroiai?

Andreea, sa intelegem ca a venit bebe?

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Monica...dreptate ai...soacra tinara,frumoasa,blonda,tot timpul coafata,aranjata...
Andre_ea....a venit bebeeeeeeeeeeeeee?
Eu si Aissa ne-am inscris printesele la un concurs...
Va rugam sa ne votati si pe noi si in caz ca se mai inscrie cineva sa ne spuna si noua...sa votam si noi!
www.tiffanyshop.ro/kids/" target="_blank">AICI se voteaza.
Multumim!
Pupicim mamici si bebici!


Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:


Si in caz ca vreti sa ne votati si nu ne recunoaste-ti...
Ale are o palariuta roz si Bianca mea o bandana rosie....


Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
POZE CU BIANCA

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Nu fetele, lui bb nu-i place de o mami ca mine si nu vrea sa vina.
In continuare nu coboara, desi la prima sarcina ar fi trebuit sa coboare de mult.
Se pare ca ma paste cezariana. Ma mai duc la dr. sapt. viitoare si atunci nu plec pana nu mi-l scoate. Oricum, da' sa iasa de acolo.

Nici nu stiu ce sa va mai zic. Astept sa treaca week-end-ul.

Andy si 40+5

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

andrea, eu zic ca bb stie cel mai bine cand este pregatit sa vina...si dac-o fii sa fie cu cezariana...asta este...el nu o sa se mai chinuie delocsi nici tu...decat un picutz dupa aceea...eu pe amandoi i-am nascut prin cezariana si totul a fost ok
fetele ce racorica e afara...cel putin la ora asta
va pup

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buuuna feteeeeleeeeenu sunteti pe-aici, ce copilasi cuminti aveti, a mea s-a trezit sa-i dau sa pape si bineinteles ca eu acum nu mai pot dormi.
cum au reactionat fetitzele voastre aseara pe tunetele si fulgerele alea monstruoase?
ruxitza mea vroia numai in bratealtfel plangea...e sperioasa
alex e barbat...el vroia sa se uite pe geam...normal e si mai mare
va pup am fugit sa ma pregatesc de plecare la patriarhie....aveti grija e sarbatoare mare" Schimbarea la Fata"...se papa peste...
sa aveti o zi minunata

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Monica eu am "educat-o" pe Ale la ploaia trecuta. Cand tuna eu ziceam "poooc!" si ea radea. Asta chiar daca eram eu in bucatarie si ea in dormitor. Am vrut sa o fac sa ii placa fulgerele si tunetele cum imi plac mie, sa nu le asocieze cu ceva rau. Asa ca nu are nici o reactie. Singurul "deranj" a fost ca auzea ploaia pe rulou (ca profitam si noi sa intre putin aer...) si fiind invatata, cred, cu linistea data de termopan nu adormea. Oricum pe ea o chinuie si dintii aia (isi musca mainile saracuta) si abia se trezise la 8, dar pe la 11 a adormit.
Azi s-a trezit pe la 7 si un sfert, dar nu a papat decat 140 ml lapte, nu stiu de ce 9adevarul e ca acum in loc sa suga mesteca tetina...) si am trimis-o cu Tony dupa lapte, sper ca nu e prea vant (asa vad ca sunt 21 de grade). Oricum la ora asta ea stie ca trebuie sa fie afara, nu stiu insa daca mai sunt nebuni care sa scoata copiii pe vreme din asta. Eu am ramas sa fac papica, azi avem in meniu mazare cu pui.
Aaaa, si bine ca mi-ai zis ca e sarbatoare ca tocmai ce ma pregateam sa bag la spalat. Nasol moment, daca stiam spalam ieri...
Andreea, oricum mult nu mai este, bine ca s-a mai racorit ca imi inchipui ce greu ti-a fost pe zaduful ala, ca si eu m-am tot zvarcolit....

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetele, iar ploua afara dar nu ca aseara...asa zgomotos...si in seara asta suntem si cu tati acasa asa ca nu ne mai este frica(cel putin mie)
dar ce-i cu voi, pe unde sunteti?
noi am venit acasa cu masina de la mama...a venit sotzul si ne-a luat ca nu se mai oprea ploaia si se apropie deja ora de baitza si somnic a lui ruxi.
va pup si sper ca sunteti bine cu toatele...andre-ea ce-o face? a nascut pe ploaie? sau asteapta bb?
noapte buna

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Semnez condica: prezent!
Am fost putin afara ca Alexandra e invatata ca dupa masa de dimineata iesim. De regula doarme afara motiv pentru care acum bantuie in pat in loc sa sforaie. Cred ca eram singura nebuna la ora 8 afara cu copilul pe mohoreala asta, dar nu ploua, nu bate vantul si am zis sa ies acum ca mai pe seara nu se stie daca mai putem.
In rest ma bucur ca e mai racoare si dupa mine asa sa ramana ca ma ingrozesc la gandul ca peste o zi-doua murim iar de cald.
Vio tu pe unde bantui ca nici pe YM nu te vad? Maine cred ca o sa astept sa vina Tony de la munca sa il las cu fata si plec acolo la Ghencea singura, ca nu cred ca e frumos sa mergem noi doua cu fetele.
A, si am fost ieri la Home Design Mall si sunt dezamagita, mocheta e f.scumpa (800.000 mp!!!), nu iti aduc acasa decat daca se umple masina (cum banuiam noi), iar cel mai mare covor e 2/3 si pentru sufrageria mea e mult prea mic....
Apropos fetelor dati-mi si mie idei unde sa gasesc un covor/mocheta suficient de groasa sa pun fata pe jos, suficient de mare sa imi intre sub mobila sa nu alunece pe parchet si of course ieftinut daca se poate. Si prin zona noastra ca nu am masina (bine, pot sa fac rost....).
Andreea, a venit bb sau mergi la dr saptamana viitoare sa ii dea o "invitatie" speciala?

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Fetele, la mine bb nu vine decat cu invitatie speciala. Mergem marti la dr. si sper sa-l scoatem.
Am intrat intr-o depresie. Ziua mai e cum mai e ca ma iau cu una cu alta, da' seara inainte de culcare mai trag cate un bocet.

Felicitari pentru dintisori! Si pentru bebelusii speriati de ploaie!

Andy si intarziat 40+6

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetele !
Andreea, lasa depresiile si zambeste, mai impopotoneaza-i camera cu ceva frumos, ti-am zis...sau dormi...dupa ce o sa vina...n-ai sa mai apuci !
Aissa si Violeta , la ce concurs le-ati inscris pe fete ? Ziceti-mi si mie ! Dupa ce ies de aici votez si eu !
Monica la Maria in camera daca inchid geamul
( poate fiindca e termopan ) nu se mai aude nimik de afara...dar cand tuna totusi prea rau am dat volumul mai mare la CD-ul ei cu cantecele care merge non-stop la ea in camera...
Eu sunt la dieta, dar ai mei toti au mancat peste ieri...
Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput