COPIII NE FAC SA ZIMBIM IN FIECARE ZI

COPIII NE FAC SA ZIMBIM IN FIECARE ZI | Autor: tomecica

Link direct la acest mesaj

Consider ca ar trebui sa mai lasam grijile si problemele deoparte si sa ridem putin..Mi-ar placea sa povestiti ce ,,pozne,,fac bebelusii vostri.nici o zi nu semana cu alta asa ca sunt multe de povestit.Cu fiecare zi ce trece bebeii fac ceva nou care ne amuza.HAIDETI SA NE BUCURAM IMPREUNA DE .

luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Calinescu Lucia spune:

Pozne, Maria face in fiecare zi alta, in fiecare zi spune altceva, de exemplu ieri a invatat sa zica sexi - tecsi - iar cand nu vrea sa doarma isi pune cearceaful in cap ascunzandu-se de mine. E bine ca si deschis asa un subiect, am sa scriu aici, uite acuma nu imi mai amintesc, si uite asa uitam cu fiecare zi ce trece.


Cristina si bebe Maria

bebe Maria

www.babiesonline.com/babies/g/gandacelul/" target="_blank">pagina Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Luminita,avem un forum special pantru asta:
http://www.desprecopii.com/forum/forum.asp?FORUM_ID=8



Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Alex ,pe la varsta de 2 ani si un picut,a descoperit ca are o "daurita"(gaurica) la fundulet....era asa de incantat si de multumit,incat a inceput sa planga cand noi,adultii,am inceput sa radem de reactia lui vis-a-vis de descoperirea lui....
Luana,in schimb,asculta cu o placere....atat de mare AC/DC incat dand din cap ca o adevarata rockerita a izbit biroul cu fruntea....Culmea e ca nu a plans,a ramas putin uimita si a continuat sa dea din cap,pana la sfarsitul piesei.Cand s-a terminat melodia a inceput si ea sa planga,aratandu-ne fruntea.....
Trebuie sa umblu la cutiuta cu amintiri,caci snt multe,dar le-am stocat si....neumbland zilnic la ele,nu stiu pe unde le-am pus....
Zic si eu ca in melodia lui Pavel Stratan:eu am memorie,numa' ca nu stiu unde-o tin.
Sa aveti copilasii sanatosi!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

cea mai de tot pe care mi-o amintesc este cind Krisztina i-a facut baita la telefonul meu mobil in supa. ii spuneam ca toata lumea trebuie sa faca baita, prin urmare a luat telefonul pe care-l pusesem jos din mina de citeva secunde si l-a pus in oala de supa pe care o manipulam eu (nu era fierbinte ci rece si tocmai i-am aratat ce este in oala!!!!!!). s-a ales praful din telefon, a cumparat tati altul!!!
va pupam pe toate si asteptam noi nazbitii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

pina sa o tund la chelie,Alexia se obisnuise sa isi rasuceasca o suvita de par pe deget si asa adormea.Acum seara e foarte dezorientata cind vrea sa isi bage mina in par si nu gaseste nimic.
iar acum pina sa adorma schimba vreo 4-5 suzete care sunt in permanenta in patut,[toate au aceiasi forma,doar culori diferite],si cind se hotaraste la una se culca.Ma tot intreb dupa ce criterii o alege.
Oare ce-o fi in mintea lor?

luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

eram la mare si dupa o zi in care ne alergase de ne scosese sufletul, seara, am incercat sa o adormim. Am adormit-o (sau cel putin asa am crezut), am asezat-o la ea in patut. Dupa cinci minute s-a ridicat usurel, s-a uitat la noi pe furis, a zis "hmmm" ridicand din umeri si a inceput sa rada.......... A fost atat de dulce....

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

""COPIII NE FAC SA ZIMBIM IN FIECARE ZI""
Asa este, iar pt zambetul acela seducator al puiului meu merita sa ma trezesc din somn la orice ora din noapte.


Ma gandeam cat de fascinanta o fi lumea noastra pt ei, dar si cat de fascinanti sunt ei pt noi....



POZICI:
Omuletul_meu_drag
Omuletul_meu_drag_2
Omuletul_meu_drag_3

BABY_LAND




Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag



„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui să te îndrume mereu.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

buna
-Tomecica ai avut o ideie buna cu acest subiect
Emily fetita noastra a facut de curand un anisor insa este plina de forte si face in fiecare zi minuni cateodata am si plans vazando cate lucruri ar putea face un ingeras as micut
de la 2 luni deja isi tinea bine capul pe umeri ,apoi de la 5 luni statea in fundulet fara sa se sprijine la 8 luni sa ridicat singura in picioruse de ma-m speriat cand ma-m intors si ea era in patut in picioaare tinanduse de marginea patutului ,la 11 luni ne-am dat drumul sa mergem lua fundulete de pamant insa nu se lasa batuta
la un an deja merge bine se ridica fara sa se sprijine de nimic cand am vazuto prima data ca se ridicase fara sa foloseasca cava din jur am inceput sa plang si eu si mamacred ca stiti si voi acest sentiment placut
nu vb prea multe insa zice mama,tata(PAPA in limba japoneza)oba (BUNICA) hai adica raspunde cand este strigata cu hai
mosi mosi (ALO ALO) cand raspunde la telefonsi multe altele
dimineata cand deschide ochi face cu manuta semn de buna dimineata
daca ,o loveste pe mami si mami incepe sa planga imediat o strange in brate si pune capul pe umeri lui mami semn ca iar parea rau
hai sa va las si pe voi sa povestiti ca apoi va zapacesc prea tare cu ale mele
povestitine si voi celelante mamici si vom mai veni si noi sa ne laudam cu una alta
pupici si sa aveti numai bebei sanatosi

INGERASUL NOSTRU poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

I-am cumpart Biei pampersi chilotei si uitati ce s-a gandit ea ca s-ar face cu ei
www.dropshots.com/day.php?userid=65623&cdate=20060118&ctime=233342" target="_blank"> Cum se folosesc pampesii chilotei

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Povestea porcului- si imparatul le a facut o nunta mare mare unde a venit si baba si mosul si s au distrat! "cum au putut ei- baba si mosul- merge acolo ca ei au pensii mici???" Raluca 6 ani stie de pensii desi nu traieste in tara.

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput