Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clinica Virtuala Desprecopii.com

durere de stomac.ce medicamente?

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

carmen3
carmen3
nou venit

Romania
bucuresti

97 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 08/07/2005 :  12:15:02 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite carmen3 un Mesaj Privat

durere de stomac.ce medicamente?

Ce medicamente se pot lua pentru durere de stomac,durere provenita in urma varsaturilor?
Multumesc.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - joxy on 10/07/2005 00:03:49
iarina
iarina
spiridusa

Romania, Bucuresti
2205 Mesaje
10 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  12:19:46 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite iarina un Mesaj Privat
Dicarbocalm sau Maalox (asta-i mai scump). Multa sanatate!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
beatriceh
beatriceh
nou venit

Romania, bucuresti
7 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  12:26:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
nu uita sa bei si multe lichide acum . in urma varsaturilor te deshidratezi , si pierzi mult sodiu si potasiu.
la maalox daca poti ar fi mai buna suspensia de baut , dar e si mai scumpa , costa cam 80000 - 90000 sticla.
evita bauturi si mancaruri iritante pt stomac ( sucuri acidulate , mancare prajita, condimentata)
si o pastiluta de alka seltzer ti-ar potoli si greata si arsurile , cu toate ca contine acid acetilsalicilic , e f bogata in sodiu.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Guestus
Guestus
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
6904 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  13:06:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Guestus un Mesaj Privat
De la bautura a varsat?
carmen3
carmen3
nou venit

Romania, bucuresti
97 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  13:15:20 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmen3 un Mesaj Privat
dragilor, e vorba de tatal meu care a suferit o indigestie in urma cartofilor prajiti. Atat si nimic mai mult.Nu bautura si nimic altceva.
Multumesc pentru ajutor.
Jasmine
Jasmine
membru de baza

Donator desprecopii.com
5165 Mesaje
60 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  14:59:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Jasmine un Mesaj Privat
Din cate stiu eu Dicarbocalm sau Rennie sunt pt arsuri la stomac.

Pt durere e bun Scobutil,sau Lizadon.

Am avut si eu acum 2 saptamani o indigestie nasoala.Dupa cateva zile de luat medicamente uzuale,mi-era din ce in ce mai rau si a trebuit sa trec pe antibiotic,se pare ca era ceva infectios.Medicul de familie mi-a zis ca in cazuri din astea nu merge orice antibiotic.Sunt indicate CUMINOL sau CIPRINOL (asta e mai scump).Eu am luat CUMINOL si peste cateva ore am inceput sa ma simt mai bine.

Sper sa nu fie cazul la tatal tau,dar ti-am spus pt orice eventualitate.

Sanatate.
Guestus
Guestus
membru de baza

6904 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  15:07:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Guestus un Mesaj Privat
Ce antibiotice vorbesti tu.....in ardeal la tara se bea o suspensie de palinca de 200 ml si 90 grade pe burta goala...dimineata eventual.

Editat de - Guestus on 08/07/2005 15:09:00
slakje
slakje
iepurasa ochi albastrii

Netherlands,
2865 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  15:09:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui slakje Adauga semn de carte la raspuns Trimite slakje un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Guestus

Ce antibiotice vorbesti tu.....in ardeal la tara se bea un pahar de palinca de 200 ml si 90 grade pe burta goala...dimineata eventual.

ui ce stie guestus.
slakje
slakje
iepurasa ochi albastrii

Netherlands,
2865 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  15:18:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui slakje Adauga semn de carte la raspuns Trimite slakje un Mesaj Privat
vad ca paharul de palinca a devenit suspensie de palinca, mai guestus de unde le tot scoti?
Cori-Cori
Cori-Cori
membru incepator

Germany, Ulm
154 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  15:26:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cori-Cori un Mesaj Privat
Da' ce, alcoolul sta suspendat in apa?
Poate ca era vorba de suspans, nu de suspensie ?!
Scuze, da' nu m-am putut abtine...
slakje
slakje
iepurasa ochi albastrii

Netherlands,
2865 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/07/2005 :  15:31:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui slakje Adauga semn de carte la raspuns Trimite slakje un Mesaj Privat
suspensie de palinca cu sensul de amortizor al durerilor.
scuze da nici eu nu m-am putut abtine.
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com