Cum scot un program antivirus din calculator?

Cum scot un program antivirus din calculator? | Autor: loreema24

Link direct la acest mesaj

Am instalat un program antivirus si nu mai pot sa-l dezinstalez.
Am incercat cu Uninstall programs din Control panel si imi da

Local machine: installation failed
Initialization:
Error: Checking of state of the item file powerpnt.exe failed.
File opening failed. %FILE% = "C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office10\powerpnt.exe"
Permission denied

Ce pot face sa scap de el?????????


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

Sigur e antivirus asta? Am vazut ca e powerpnt.exe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Da , este AVG Atini Virus.
Dar imi spune ca nu pot dezinstala programul pt ca am cateva fisiere virusate. Si chiar daca ii dau Heal nu mi le "vindeca" pt ca nu poate.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Deschide antivirusul, du-te la fisierele in (Q)carantina si sterge-le.
Apoi o sa poti dezinstala AV-ul.

Cred ca intrebarea lui la dezinstalare este de fapt, "ce vrei sa fac cu fisierele din carantina ? DELETE yes...


Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Vad ca vorbiti de AVG. Nu mai deschid un subiect, poate ma lamuriti si pe mine ce se intampla.
Vinerea trecuta si eu si o prietena care are instalat acelasi program (varianta free, descarcata de la grisoft) am avut probleme. Ei i-a tot semnalat virusi si o intreba daca sa stearga respectivele fisiere, ea a tot dat ca da si s-a trezit ca si-a sters toate programele (asa mi-a zis ea). A trebuit sa reinstaleze windows-ul si a pus alt anti-virus.
La mine s-a manifestat altfel. Nu imi raspundea calculatorul la nici o comanda, nu imi deschidea nici un fisier, nici control panel, nimic. Am sters, am defragmentat, am facut curat....cert e ca nu stiu cum dar mi-a dezinstalat webshots (nu m-a intrebat nimic, dar eu am vazut ca nu mai functioneaza si la add/remove programs mi-a zis ca e deja dezinstalat webshots). Iar acum, desi isi face treaba zilnic si scaneaza la ora programata, nu mai scaneaza tot calculatorul ci numai partitia C (cea unde am instalat windows-ul). Adica, in loc de 120000 de fisiere scaneaza doar vreo 10000. Am tot dat eu "scan my computer", am tot incercat, nu ma dumiresc ce are....
Sper ca se intelege ceva din ce spun.
Acum nu am nici o problema dar ma pune pe ganduri...Oi avea vreun virusache? E ceva cu AVG-ul? Prietena mea spune ca se gandeste ca fac ei in asa fel incat sa cumparam varianta platita. Se poate?

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Merci Joxy! Am reusit.
Eu nu mai bag programul asta ca nu ma descurc cu el.Sa vad daca reusesc sa ma descurc cu alt program.Poate ca sunt dar nu ma pricep si pace.
Aissa - si eu am patit la fel ca tine.Nu mai puteam deschide aproape nici un fisier.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

si eu am ceva probleme cu avg-ul.la recomandarea lui jazz,l-am instalat,dar mi se blocheaza calc intr-o veselie,imi tot apare moartea albastra,asa ca l-am dezinstalat.

Ema

Picnic-ul mult asteptat


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Emma, eu il am de mult pus pe calculator si nu am avut nici o problema pana vineri. Dar nu stiu ce s-a intamplat, mai ales ca in aceeasi zi a aparut aceeasi problema si la prietena mea.
Si mai ales, nu ma descurc ne-am sa-l fac sa imi scaneze tot computerul......pare ca lucreaza cam de capul lui....
Am dezinstalat varianta pe care o aveam si am descarcat din nou de la grisoft, crezand ca s-a bulit, stiu eu....dar e aceeasi probelma. Acum lucrez bine cu calculatorul, singura hiba e asta cu scanarea pe sarite, deci dupa mine nu sunt protejata. Si alt antivirus.....nu mi-a placut (nici Bit defender, nici Norton si am mai avut unul....dar l-am uitat)

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

eu am avut si bitdefender,dar cum mi-a expirat licenta.plus ca imi incetine teribil de mult calc.cu avg-ul am luat pauza deocamdata,mi-e teama sa-l mai instalez.nu stiu ce antivirus sa-i pun.

Ema

Picnic-ul mult asteptat


Calatorie

Mergi la inceput