ce acte pt mutatie pe CI?

ce acte pt mutatie pe CI? | Autor: Freia

Link direct la acest mesaj

Aveti idee ce acte imi trebuiesc pt mutatie pe Cartea de Identitate? Trebuie sa ma mut din Sect 3 de la mine, in Sect 2 pe adresa de la tata. Deci probleme de impozit nu sunt.

Please ... trebuie sa imi fac mutatie in regim de urgentza, adica ... vineri sa depun actele cel tarziu si sa imi scot buletinu modificat pana miercuri seara.

Sarumana,


Freia si Alexa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Cred ca: declaratie din partea titularului apartamentului(a tatalui) ca te primeste in spatiu(exista formular la politie), copie la contractul de vanzare - cumparare + originalul, o taxa( nu mai stiu cat este).
Astea mi-au trebuit mie dar acum 3 ani - daca s-a modificat ceva, nu stiu.
Am uitat: atunci a trebuit sa mearga si propietarul la politie, declaratia e semnata in fat politistului.


http://photos.yahoo.com/codrii_de_arama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Trebuie sa mearga tatal tau cu tine la politie sa semneze declaratia de primire in spatiu(formularul se gaseste la xerox)tot la xerox gasesti si un alt formular tip pe care il completezi tu,timbru fiscal de 10000 lei,taxa la CEC era 60000 lei asta primavara,contractul de casa copie si original,copie dupa certificat de nastere al tau si cam atat.Asa a fost la mine cand am luat pe cineva in spatiu asta primavara.Banuiesc ca si tu vrei la fel sau vrei numai viza de flotant pe 6 luni sau un an?

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

in caz ca mai are nevoie cineva actele sunt:

- buletin solicitant
- certificat nastere solicitant
- buletin proprietar
- act de spatiu al proprietarului
- cererea solicitantului
- timbru fiscal 3.000



Freia si Alexa

Mergi la inceput