gradinita Olga Gudynn

gradinita Olga Gudynn | Autor: pge71

Link direct la acest mesaj

Va rog, are cineva copilul la gradinita Olga Gudynn? Stiti daca primesc si copii cu pampersi, care au aproape 2 ani? Site-ul lor arata foarte bine, dar as vrea sa stiu mai multe.
Cu multe multumiri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

din pacate numai site ul arata bine...eu nu am fost multumita de ei de loc...educatoarele arata ca niste tarancutze..scuze...si mi s a parut ca nu imi puteam impune punctul de vedere..una peste alta i-am mutat la bambi si sunt super incantata si nu regret un minut


pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Uita-te si peste topicul asta: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16913
(e descrierea gradinitei facuta de o mamica multumita)
Succes!


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:



Eu stiu si este adevarat ceea ce a scris Liliana, dar ptr mine, conteaza mult grupa si educatoarea...grupa la Bambi step by step este de 8 maxim 10 la o educatoare si ingrijitoare..iar aspectul educatoarei de la Bambi mi s-a parut mult mai ingrijit. Nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar educatoarea de la grupa mica era cam ca femeia mea care face curat...si mis-a parut ca era cam absenta..i-am dat un parfum cadou si l-a luat cu doua maini...deci? la Gudyn, au Damasuri pentru transport..eu una stiu ca alea sunt mashini nesigure..mashini inalte pe roti mici, nu au stabilitate, la Bambi au WW, catamai duba, lucru care mie imi confera siguranta..In plus, aici se preda pe metodologia Step by Step ..si va spun cinstit, poate am avut eu probleme de comunicare cu ei..nu stiu, dar aici la Bambi, nu am stiut cine e directoarea pana nu a venit si s-a prezentat..munceste cot la cot cu educatoarele...gradina este foarte mare, iar gradinita imensa...nici aici nu sunt copiii de VIP, iar mancarea nu este gatita in incinta..au bucatarie dar mancarea vine prin catering de la o firma..si la fel ca si Laura a Lilianei, copiii mei cer mereu supliment la mancare...cred ca este din cauza atmosferei..multi la un loc..si oricare ai alege, sa nu ai regrete ca esti la particulara..pana una alta si ce se face la gudyn, si ce se face la Bambi...este mult mai bine decat la stat...eu am optat pentru spatiu si programa
va sarut

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pge71 spune:

Pe mine ma intereseaza Olga de langa Mall, poate e mai bine decat cea descrisa de pashosha si care e in Panduri.
La Bambi pare foarte bine, dar pretul de 290 euro mi se pare f. mare, chiar daca include transport si optionale. La transport as renunta pt. ca oricum ar exista cazuri cand nu m-ar gasi acasa sa mi-l livreze, dar orice parinte vrea ca odrasla sa invete cat mai multe iar daca optionalele ridica pretul atat de mult e o problema.
In plus, preferam ca mancare sa se faca acolo pt. ca altfel n-am siguranta ca e f. proaspata sau ca nu sufera la transport mai ales vara si in plus trebuie reincalzita.
Poti duce copilul de proba 1 luna si daca nu-ti place sa-l retragi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu26 spune:

Hai sa incerc sa te ajut putin. Langa Mall nu e asa mare aglomeratie, grupele au maxim 14 copiii. Au 3 grupe si din cate stiu nu se feresc de copii foarte mici. Langa Mall masina care deserveste gradinita nu este Damas ci este un Ford sau VW daca nu ma insel, oricum o masina tip duba mai mare. Stiu asta pentru ca imi defileaza in fiecare zi pe la geam. Zilele trecute am avut ocazia sa vad o serbare la ei. Mi s-a parut OK. Nu am avut impresia de "taranisme" pe acolo. Si te asigur ca am avut ocazia sa asist la nenumarate serbari la gradinitele de stat (si sa nu te mire daca alea sunt aproape mereu exemplar facute). Ca o concluzie, nu mi s-a parut nimic de speriat, totul s-a desfasurat in limite normale, copii si parintii au fost foarte bine tratati. Am imagini de la un spectacol dat de grupele de acolo la un Simpozion National (nu am video, dar iti spun ca a fost mortal). Mergi in vizita. Stiu ca marti sunt in excursie, dar cred ca miercuri poti sa mergi si vei gasi pe cate cineva acolo. Din cate am inteles intra si ei intr-un soi de concediu. Nu vreau sa vorbesc prostii dar eu stiu ca nu include trasnport si nici cine stie ce optionale. Repet, nu sunt convins, parca asa am inteles. Poate ne spui chiar tu ce aflii. Ca o mentiune pot sa spun ca am mari dubii vis a vis de afirmatia cuiva de mai sus cu "este mult mai bine decat ce se face la stat". Nu vreau sa fiu rautacios dar cunosc aproape 140 din cele 160 de gradinite de stat bucurestene. Oricand, oricare dintre ele se poate lua la "tranta" cu particularele. Diferenta o fac programul mai flexibil, un pachet mai larg de optionale *desi am indoieli ca tenisul este cel mai util optional la 3 ani* si serviciile conexe disponibile *transport, clase mai mici numeric, colegi cu o anumita provenienta sociala*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vadina spune:

Eu am avut copilul cateva luni la gradinita Olga Gudynn din Primaverii si pot sa spun ca ne-am dus cu sacul la pomul laudat.Pe scurt, luna de luna dupa 4 zile de stat la gradinita cel putin o saptamana era acasa cu cele mai urate viroze pe care le-a avut vreodata inclusiv paraziti intestinali.Eram exasperata dar inghiteam chestia cu imunizarea la intrarea in colectivitate iar copilul dintr-unul sanatos ajunsese nu copil slab palid si incercanat.Intr-un final am schimbat gradinita si surpriza de cateva luni de cand este intr-o gradinita spatioasa,aerisita si cu 10-12 copii in grupa nu s-a mai imbolnavit o singura data.Initial nu am dorit sa postez nici un comentariu vis a vis de aceasta gradinita, am considerat ca asta a fost experienta noastra si gata si in plus nu vreau sa discreditez afacerea nimanui dar in noua gradinita am intalnit cateva mamici care isi mutasera aici copii de la O.G. din aceleasi motive, cand m-am plans doctoritei de aceste probleme mi-a spus ca are destule mamici care au avut aceleasi probleme cu aceasta gradinita..consider ca ar trebui sa fim mai informati in legatura cu alegerea gradinitei,mie una mi-ar fi fost de folos niste pareri dar nu am avut de unde..
Concluzia mea este ca gradinita din Primaverii este intr-o cladire foarte veche,spatiul este mic si inghesuit si cand in acest saptiu ai 18-20 copii la o grupa e clar ca vor fi probleme de acest gen oricat ai igieniza.Nici macar nu ne-a dat de gandit cand ni s-a spus ca chiar daca sunt inscrisi 18-20 nu sunt prezenti mai mult de 12-14 ca mai mereu se imbolnavesc..ca vezi doamne asa e in colectivitate!!!Nu comentez partea educativa,personalul era dragut si amabil si se ocupau de copii dar ce folos daca e mai mult bolnav decat la gradinita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evamiki2008 spune:


Eu am auzit si bune si rele....cum nu stiu ce sa zic..unii sunt multumiti, altii nu..eu zic ca totul este subiectiv..ca poate ce-mi place mie nu-ti place tie si invers...

Mergi la inceput