Solutie impotriva unei bataturi f mari

Solutie impotriva unei bataturi f mari | Autor: lulu75

Link direct la acest mesaj

Sotul meu a facut la degetul mare de la picior o batatura foarte mare care s-a intarit si de cateva zile il deranjeaza la mers si il si doare putin.
Am incercat sa rezolvam problema cu glicerina, cu alifie de galbenele dar... degeaba. ramane in continuare pielea intarita.
Imi puteti da un sfat cu ce sa rezolvam acesta problema?

Luminita
34+ cu Andrei
Tati si mami lui Andrei http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns thalia spune:

Uite cum am rezolvat eu problema .
-Cumpara de la piata de la cei cu produse apicole o bucatica de propolis solid.
-Sotul tau sa tina piciorul in apa calda sa se inmoaie bine pielea .
-Intr-o lingurita pui un pic de propolis solid pe care il incalzesti pe flacara de la aragaz.
-Cu un betisor sau scobitoare , pe batatura uscata de apa picuri propolisul lichid. Vezi ca frige , dar nu se moare din asta mai ales ca in contact cu degetul propolisul se solidifica .
-Pui leocoplast peste si lasi peste noapte.
-Repeti cateva zile procedura.
-Vei observa ca pielea din jurul bataturii se va descuama din cauza propolisului cald dar nu te ingrijora.
-Inainte de aplicatie trebuie tinut piciorul in apa calda cat mai mult.
-Vei observa cum ramane singura batatura ca un con de vulcan. propolisul intra pe langa ea si roade radacina si intr-o zi cand piciorul este bine inmuiat poti scoate batatura . Acolo va ramane o gaurica ce se va repara cu timpul.

GARANTAT! cu rabdare vei reusi!Cu alte solutii ...trece timpul si revii tot la acest procedeu BABESC DAR EFICIENT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Sa iti spun si eu o varianta incercata de sotul meu: amesteci in parti egale tinctura de rostopasca, tataneasa si propolis (pe toate le gasesti la farmacie sau naturisti), cu acest amestec se tamponeaza de 2 ori pe zi (seara poate pune si un leucoplast peste, ca sa tina mai mult in contact), in cateva zile scapa de batatura, se desprinde la fel cum a explicat Thalia mai sus...Acest amestec este bun si pt negi (tot verificat de sotul meu)!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 2 luni) si Ramona (3 ani si o luna)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

sotul meu a avut in calcai una imensa, l-a chinuit doi ani. am incercat cu de toate, si din farmacie si leacuri babesti, n-a mers. a mers de-a operat-o dar i-a iesit la loc, mai mare.
cineva ne-a zis sa punem ananas, normal ca n-am avut incredere dar era disperat, nu mai putea sa mearga. Am cumparat un fruct din piata si ii puneam o felioara seara, legam bine piciorul cu tifon sa poata sta toata noaptea acolo ananasul. am repetat in trei nopti procedura.
pielea din jurul bataturii s-a intarit si s-a desprins, deja sotul meu injura de mama focului ca mai rau i-a facut, dar la o baie pur si simplu batatura i-a iesit si a ramas o gaurica ce s-a vindecat cu timpul.

Fetele de pe DC babusca adusca

Creierul este un organ oarecum indispensabil capului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

La farmacie gasesti plasturi pentru bataturi. Sper sa nu gresesc ,sunt de la URGO . Am folosit si eu si mie mi-a trecut. E vreo 8 mii unul.





"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Tot la farmacie se gaseste o solutie numita Clavusin.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

De la Scholl: Seal&Heal Verruca remuval gel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by andreea_tx

Tot la farmacie se gaseste o solutie numita Clavusin.

andreeat




Cu Clavusin dai mult si bine...Poate trece nimic de zis, dar dupa cat timp? Eu luasem initial o crema , tot ceva cu C, nu mai stiu acum exact numele. Am dat eu cat am dat pe batatura pina m-am plictisit. Dar la plasturii astia , am vazut o diferenta dupa prima aplicare.

"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii. Razi pentru a putea reusi. Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput