GRAVIDA CU STERILET?????

GRAVIDA CU STERILET????? | Autor: Koky

Link direct la acest mesaj

Ati auzit de cineva sau vi s-a intamplat sa ramaneti insarcinate avand sterilet???? O fi oare posibil??? Si e acolo, la locul lui !!! Mirena, scump, hormonal, bun si...bine pus, sper!!!!

Koky, mama de doi super bebici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Mie mi s-a intamplat sa raman gravida cu sterilet. Parea la locul lui la mine, dar cica cazuse din uter in pelvis, asa a zis doctorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

din pacate da; nici un mijloc de contraceptie nu are 100% eficienta;sint rare sau foarte rare cazurile de sarcina dar exista; am o prietena care a ramas insarcinta desi avea sterilet , dar nu era mirena ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Da, si eu am 2 prietene patzite...se poate si chiar nu e vina nimanui, nici macar cel mai bun sterilet nu e 100% sigur.

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Eu am tras o sperietura tot cu MIrena, test de sarcina pozitiv; pana la urma BHCG din sange a iesit negativ si m-am speriat. Asta e cea mai concludenta analiza ca sa te lamuresti.

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

dar acum am si eu o intrebare... daca totusi raman cu sterilet as putea pastra copilul?

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Matusa sotului meu (e diferenta de doar 6 ani intre ei) a ramas gravida si cu sterilet: copilul #3-Veronica-o scumpete de fetita si cu pastile: copilul #4 Olivia alta fetita scumpa foc....

Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koky spune:

In concluzie...ca in bancul ala stupid de pe vremuri..."Ca sa nu ramaneti gravida, cea mai sigura metoda e sa mancati un mar....Wow, asa de simplu, ieftin, fara efecte secundare???!! Si cand, inainte sau dupa? IN LOC DE !!!!!"

Koky, mama de doi super bebici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

+ in august vrea su eu sa-mi pun sterilet..dar nu stiu de care.
Am auzit ca mirena ar fi cel mai bun..dar elibereaza hormoni si imi e tare frica,ca m-am ars odata,am facut o injectie de aia anticonceptionala,pt 3 luni si am pus 20 de kile in rastimpul asta,nici acum n-am scapat de ele,dupa 2 ani.
alt sterilet,mecanic...nu stiu daca o fi asa de sigur pentru sigur nu vreau sa raman insarcinata neprogramat,din nou.
...dificila dilema mea,...zau nu stiu ce sa fac


Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slakje spune:

quote:
Originally posted by mamica dulce

+ in august vrea su eu sa-mi pun sterilet..dar nu stiu de care.
Am auzit ca mirena ar fi cel mai bun..dar elibereaza hormoni si imi e tare frica,ca m-am ars odata,am facut o injectie de aia anticonceptionala,pt 3 luni si am pus 20 de kile in rastimpul asta,nici acum n-am scapat de ele,dupa 2 ani.
alt sterilet,mecanic...nu stiu daca o fi asa de sigur pentru sigur nu vreau sa raman insarcinata neprogramat,din nou.
...dificila dilema mea,...zau nu stiu ce sa fac


Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c



Ancuta oricum erai tu stresata de o sarcina neprogramata , ar fii culmea sa iti pui sterilet si sa stai tot in stres, asa mai bine nu-ti pui, fetelor nu-i bagati in cap la Ancuta chestii de astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

dar acum am si eu o intrebare... daca totusi raman cu sterilet as putea pastra copilul?

5 ani -14 februarie 2005







Da, poti pastra copilul, medicul iti va spune. In general se spune ca este risc de sarcina extrauterina cand ai sterilet, dar daca sarcina nu este extrauterina, copilul poate fi pastrat.

Mergi la inceput