Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

pastila care provoaca avortul

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

lyvya
lyvya
membru incepator

Romania
Bucuresti

395 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 20/06/2005 :  15:52:44 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite lyvya un Mesaj Privat  Reply with Quote

pastila care provoaca avortul

Cum pierdeam eu timpul aiurea pe net..am gasit niste chestii pe care parca nu-mi sa le cred..despre pastila care provoaca avortul..voi ati auzit de asa ceva?Ce parere aveti? Mie mi se pare destul de riscant..dar se pare ca in SUA este folosita...este o noutate sau nu prea stiu eu? Ma gandesc ca daca ar fi sigura...e mult mai bine decat un chiuretaj...nu stiu pentru ca nu am avut si sper sa nu am astfel de pb...dar voiam sa va arat si voua...
The Abortion Pill

Mifepristone and Misoprostol for Early Abortion

"What is the Abortion Pill?

The Abortion Pill (brand name Mifeprex) is a form of early abortion caused by the combination of two medications, mifepristone and misoprostol. Also known as RU486, mifepristone has been used safely in Europe for many years. The Abortion Pill is an early abortion option for women who are 8 weeks pregnant or less. During the first appointment at the clinic you receive the mifepristone pill to take orally. Then 24 to 72 hours later, in the privacy of your own home, you insert small tablets of misoprostol into your vagina, which causes contractions resulting in a miscarriage. When used in combination, mifepristone and misoprostol are 95-97% effective within two weeks. Mifepristone and misoprostol are FDA approved."

As minti sa spun ca nu regret nimic..dar as minti sa spun ca regret ceva...
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Solana
Solana
nou venit

France, Paris
44 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  18:22:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Solana un Mesaj Privat
Da...exista si se practica si aici in Franta ,dar numai sub oservatie medicala..atit inainte de avort cit si dupa ...
Sanatate maxima!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

anne`mary
membru matur

Romania, Buzau
1523 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  19:22:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anne`mary un Mesaj Privat
quote:
Initial creeata de lyvya

Cum pierdeam eu timpul aiurea pe net..

hmmm pierdeai timpul aiurea? domnisoara ai de invatat
eu auzise de astfel de pastile. sincer as apela la ele decat sa imi umble dr cu ustensilele prin mine ca sa gaseasca toate componentele embrionului (asa am auzit ca se face caci Dumnezeu m-a ferit pana acum de asa ceva)
acum treci la invatat..ca asa am sa fac si eu :((
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
rachel owen
rachel owen
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania,
1958 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  20:30:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luirachel owen Adauga semn de carte la raspuns Trimite rachel owen un Mesaj Privat
quote:
Initial creeata de lyvya
voi ati auzit de asa ceva?

Am auzit si ca in Romania se foloseste in spitalele din orasele mari, dar neaparat sub stricta supraveghere medicala. Nu stiu cat e de riscant, fata de un chiuretaj obisnuit. Mai bine sa nu se ajunga deloc acolo

POZICI:
Omuletul_meu_drag
Omuletul_meu_drag_2

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

„Dumnezeu să te tină în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui să te îndrume mereu.”
delsim
delsim
membru matur

Romania, bucurestiBUCURESTI
2140 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  20:31:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidelsim Adauga semn de carte la raspuns Trimite delsim un Mesaj Privat
Da, exista si la noi( cel putin in carti este citata), dar se dau NUMAI la indicatia medicului ginecolog si sub stricta observatie si in anumite conditii.
Cristinutza_ale
Cristinutza_ale
membru incepator

Romania, bucuresti
393 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  21:25:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCristinutza_ale Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristinutza_ale un Mesaj Privat
pai si daca exista...de ce nu este folosita...nu cred ca este mai placut sa iti umble pe acolo cu tot felul de fiare...numai cand ma gandesc ma ingrozesc...dar cum ai spus si tu rachel owen mai bine sa nu se ajunga pana acolo...
lyvya
lyvya
membru incepator

Romania, Bucuresti
395 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  21:43:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lyvya un Mesaj Privat
ideea e ca exista anumite riscuri..si in cazul in care se complica situatia si nu se desprinde bine placenta..sau ce o fi ca nu stiu...se poate sa moara persoana respectiva...daca nu are loc o curatare corespunzatoare a locului...

danna2002
danna2002
ratzusca mica si naiva

Romania, bucurestiBUCURESTI
1124 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  21:55:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanna2002 Adauga semn de carte la raspuns Trimite danna2002 un Mesaj Privat
anul trecut prin toamna mi s a spus ca in Romania nu este omologat un astfel de medicament si ca este nesigur preferandu se avortul clasic.

am vazut un reportaj pe TV5 cu fete tinere care treceau printr un asemenea chin...cert este ca dureaza ore in sir pana se elimina produsul de conceptie..

Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!

danna2002
Cristinutza_ale
Cristinutza_ale
membru incepator

Romania, bucuresti
393 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/06/2005 :  22:36:03 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiCristinutza_ale Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cristinutza_ale un Mesaj Privat
brrr!Ma trec toti fiorii cand ma gandesc la avort si la tot ce implica el!ma rog la DUmnezeu sa nu fiu nevoie sa trec vreodata prin asa ceva...
ile77
ile77
membru junior

Norway, Molde
777 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/06/2005 :  00:09:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ile77 un Mesaj Privat

Da exista
chiar zilele trecute citeam de asa ceva intr-un ziar norvegian.
Iei pastila si apoi stai pe wc si iasa.........chestia.
Am inteles ca nu provoaca dureri si nici singerari.

lyvya
lyvya
membru incepator

Romania, Bucuresti
395 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/06/2005 :  07:39:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lyvya un Mesaj Privat
stai pe wc? Doamne mi se pare groaznic!

Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou

Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com