dreglarile hormonale....

dreglarile hormonale.... | Autor: danyella09

Link direct la acest mesaj

Salutare! Am descoperit de foarte putin timp acest site...si nu stiu sigur daca s-a mai descutat despre aceasta tema...insa merita sa incerc..nu am nimic de pierdut. De ceva timp ca sufar de o dereglare hormonala si am cam intrat in panica..am testosteronul foarte mare si se pare ca pb nu se opresc aici.Am inceput un tratament cu diane35...insa am tot cautat pe net informatii..am inceput sa beau ceai de coada soricelului..o sa incerc si cu vasc...in fiecare zi iau cate o lingurita de miere..drojdie..nu stiu ce tratament ar fi bun si tocmai de aceea m-am gandit ca poate ar fi folositor si pt ale persoane care au aceasta problema...sa ne sfatuim intre noi ce si cum sa facem. Multumesc mult

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

baga un ochi www.naturaplant.ro/produse/1179/Tinctura_de_Marar" target="_blank"> aici


***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

Mersi mult.Am citit mai multe in legatura cu aceste tratamente naturiste..dar pe care sa-l incep? Am inteles ca e bun si kamaiany..sau shecure...dar pe care sa-l iau?Mai ales ca iau si anticonceptionale...Chiar nu stiu...parca sunt prea multe... tu ai folosit tinctura de marar?te pup si mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

eu nu , dar sunt fete pe forum care l-au folosit cu succes.
bafta si tie!

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

Multumesc mult liris .O sa ma duc in curand sa-mi procur aceasta tinctura de marar si am sa beau si ceaiuri pt ca nu cred ca imi va dauna.Insa am sa spun acum cam ce probleme am eu..poate se mai regaseste cineva in situatia mea si ma poate sfatui....am ciclul neregulat,testosteronul foarte mare,inceput de hirsutism... si din pacate s-ar putea sa sufar si de sindromul ovarelor polichistice... a iesit un raport al unor hormoni...mult prea aproape de 2 si ca sa fie totul in regula trebuie sa fie cuprins intre 1-2..dupa 2..deja se pune pb ca ar fi ceva...cel putin eu sa am inteles...sper sa-mi rezolv problemele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

pai la ce povestesti, si daca face ce spune , tinctura asta ar putea fi o solutie. pina nu incerci , nu stii.

unele leacuri de pe forum au functionat si la mine, altele niet.

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

mersi inca o data... dar eu tot scriu pt ca de fel sunt cam stresata si acum cu problema asta ..nu mai am cuvinte...desi doc mi-a zis clar ca nu ma ajuta cu nimic stresul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Ce fel de analize se fac pentru a detremina dac suferi de dereglari hormonale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

Buna! eu am facut FSH,LH,DHEA-S,testosteron.Sunt analize de sange,insa cel mai bine iti spune endocrinolog ce analize sa faci.Eu trebuie sa mai fac o ecografie sa sa vada dc am sau nu ovare polichistice.tu ce probleme ai Clover? poate ne ajutam intre noi..eu cel putin asta vreau...stii tu cum e unde-s multi puterea creste..si poate invingem si relele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:


Hmm, trist.
Aceleasi probleme le-am avut si eu si inca mai am o parte dintre ele.Am luat diane 35 vreo 3-4ani ;totul a fost ok sub tratamentul cu diane.
Insa dupa ce am renuntat la tratamentul cu diane toate problemele au aparut din nou gramada.
Am inceput sa iau extract de zmeur,cite 90picaturi pe zi; acesta regleaza,intr-adevar ciclul.
Poti sa bei ceai de radacina de lemn dulce ,care e f bogat in estrogeni,
Maninca si multa soia( eu puneam boabele de soia in apa seara si a doua zi le prajeam in cuptor pina se rumeneau si apoi le mincam ca pe niste alune, au un gust destul de bun)
Incearca sa iei in fiecare zi cite o lingurita de scortisoara pulbere,(scade nivelul zaharului din singe, plus ca diabetul e una din consecintele dereglarii hormonale)
Ceaiul de coada soricelului e f bun.
Ai grija ce maninci, renunta la grasimi,dulciuri,fainoase,piine alba,cafea.( cel mai mult ai grija cu tot ce contine zahar)
Fa miscare.
Evita stresul.
Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ile77 spune:

Inca ceva
Daca inca iei diane 35, sfatul meu ar fi sa nu iei si extract de marar care e f bogat in estrogeni,
stii ca diane sint bogate in estrogeni si ..un surplus e cam periculos.
de asemenea daca iei diane ,renunta si la ceaiul de radacina de lemn dulce si soia,care sint si ele bogate in estrogeni
efectele diane 35 incep sa se vada dupa 3 luni, asa ca ai putina rabdare.
Daca renunti la diane incearca aceste tratamente naturiste scrise de mine si de altele.
Incearca sa iti rezolvi aceste probleme step by step, pt ca in final duc la infertiliate,ceea ce nu e de dorit.



Mergi la inceput