Memo plus

Memo plus | Autor: sandyprs

Link direct la acest mesaj

Buna ziua as vrea sa incep un tratament cu memo plus(pt memorie-ma asteapta un examen mai greu).Intrebarea mea este daca pot sa le iau pt ca mai iau si desorelle(anticonceptonale).Interactioneaza ele intr-un anume fel?
Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chi spune:

Nu !
Spor la .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna2002 spune:

ca sa aiba efect mie mi a zis farmacista ca trebuie sa iau Memo plus cu vo 2 luni inainte de examen..cat despre interctziunea cu produsul despre care tu amintesti nu scrie nimic pe prospectul de la Memo plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:

Eu am fost la un dr. neurolog care mi-a recomandat pentru concentrare Memo Boost ( un produs frantuzesc parca si este mai scump , in jur de 400mii lei) luam 3 pastile pe zii, mi-a spus ca este mai bun decat Memo Plus!Nu afecteaza efectul anticonceptionalelor.
Spor la invatat !


"Nimic nu costa mai mult decat nestiinta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si mai bun este Oxybral-ul, care creste irigatia, deci si oxigenarea creierului foarte mult. Am luat o perioada si nu-mi venea nici mie sa cred ce rezultate obtinusem!


Simina & Andrei (Deiutzu)

Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

eu zic sa nu iei nici un stimulent de memorie!Ai ajuns unde ai ajuns pe mintea ta si te descurci si fara romener si neamul lor.Unele pot da dependenta..adica dupa ce ei cateva flacoane si opresti consumul te simti mai toanta ca niciodata,uiti de la mana pan' la gura si pot sa apara si migrene,greturi etc.Cand eram in fac luau fetele pe capete si rezultate spectaculoase nu am vazut,insa efecte negative cu duiumul.Pana la urma repetitia e mama invataturii,nu pilula.
Eu as lua patile de chef de invatat ca asta ar fi cel mai bun stimulent intelectual.
(Doamne fereste nu zic ca nu ai chef,evident ca ai,ce vreau sa spun e ca sigur se poate si fara! (alea de kef se potrivesc bine la dana,ca ea se tot plange ca nu poate

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005
http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Oxibralul asta zici ca e bun?In cat timp se vad efectele?
Mai stiti vreo pastila de memorie asa,spectaculoasA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

E adevarat ca repetitia este mama invataturii dar materia este foarte multa(matematica) la care nu e suficient doar sa tocesti ai nevoie de ceva mai multa concentrare--e posibil sa stai la o problema mai mult timp decat se crede!Matematica este vasta,deci trebuie mult timp si multa concentrare.
Va multumesc pt raspunsuri.Cat despre posibila dependenta nu e cazul pt ca nu mi-am propus sa iau mai mult de o luna jumatate - doua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa spune:

In urma cu doua luni am inceput tratamentul cu Memo Plus de la Walmark, din pacate pentru mine reactia a fost inversa. La 1/2 h dupa administrarea pastilei ma lua somnul, aveam limba grea imi disparea toata puterea de concentrare, mi-a facut mai mult rau decat bine. Dupa cinci zile am oprit tratamentul. M-am bazat pe memoria mea si a fost mult mai bine pentru mine.
Nu inteleg de ce am avut aceste reactii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serenity spune:

Sandy si eu am probleme de memorie , chiar vroiam sa intreb pe forum si bine ca ai deschis tu acest subiect ! Eu urmez un tratament cu lecitina ( extract de soia ) in combinatie cu ginseng iar rezultatele sant din ce in ce mai bune ! In Romania se gasesc o multime de produse pe baza de lecitina , nu dau nici o dependenta , nu interactioneaza cu anticonceptionalele si ajuta foarte mult , mai ales cand faci un efort de memorare intr-un timp scurt ! Dar fara doar si poate perseverenta si repetarea materiei invatate da cele mai bune rezultate intr-un examen , tot asa cum nu cred in medicamentele miracol !
Mult succes si sa ai norocul de a avea la examen subiectele pe care le stii tu cel mai bine !

Alexandra , mamica lui Mihaita

************************

Trebuie sa traim si sa cream. Sa traim pina la lacrimi ( A.Camus )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyella09 spune:

hey.Eu am luat un timp Memo Plus..dar nu stiu de ce dar mie imi provoca..somn..luam o pastila..si imi era un somn..totusi nu sunt sigura in privinta pastilelor pt memorie..cred ca eu dc iau si aspirina si mi se spune ca o sa retin mai mult..simt ca am rezultate..totul tine de tine..trebuie sa vrei mai mult..renunta la cafea...dormi cat trebuie..organizeaza-ti timpul cum poti si o sa fie ok..

Mergi la inceput