Cu dragoste,din IASI (14)

Cu dragoste,din IASI (14) | Autor: carmenp

Link direct la acest mesaj

Am reusit.
Veve, omoara-ne si toarna tot, aici, in gura mare pe unde te-ai plimbat: mare, munte, etc. La mine vacanta-i inca undeva departe nu se vede luminita.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si vacanta mea - tot la capatul tunelului...
am inceput serviciul, asa ca nici de cumparaturi nu mai am timp...ce sa mai sper vreo iesire...
dar am sa citesc despre vacantele voastre, sa ma inspir!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Salutare iesencelor!!
Eu vin in Ro in jur de 15 iunie si daca se organizeaza pe atunci vreo intalneala va rog sa nu ma uitati si sa imi dati un semn si mie. Imi pare rau ca nu pot ajunge mai devreme sa particip si eu la actiunea organizata de Adusca & fetele cu piticii de la orfelinat.
Cristina la tine cred ca ca in perioada aia se apropie sorocul, nu? Oricum, tare as vrea sa te vad si pe tine si pe Mihnea, prietenul meu care imi canta din Iris!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Uau, Veve bine ai revenit! De cand te asteptam!
Iti trimit un pm cu actiunea de pe 5 iunie. Mai pe lung gasesti aici amanunte: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49197

Intreba o tipa din Arad despre tine, sper ca i-ai dat un semn de viata.
Ce-ti fac puisorii? S-au acomodat cu Romanica?
Abia astept sa ne intalnim. Chiar nu ai nici un nr de telefon la care te putem suna? Poate bem o cafea impreuna sau poate punem de o intalneala?
Dupa 15 iunie cand vine si Raluca? Ce ziceti iesencelor?
Pupici la veverici si lui Croko.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

in principiu as vrea sa merg, dar pana nu stabiliti exact ziua si ora, nu pot sa fiu 100% sigura...
mai vorbim, oricum.


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bosticuta spune:

Dati-mi o sugestie: organizez camera viitoare a bebeului si dorim
timplarie Al sau PVC si jaluzele verticale.
Recomandati-mi va rog firme serioase si nu prea scumpe.
Multumesc pt raspuns

Adriana 13 fix


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetili, sunt amarata. Am un Otto bolnavior si dupa toate probabilitatile este oreion. Care dintre voi v-ati confruntat cu asta la puiuti?(la cei mai marisori zic).
Pe de alta parte maine trebuie sa ajung la spitalul de boli infectioase. Stiti vreun doctor bun de acolo?
Multumesc foarte mult si astept ceva vesti,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Gabriela, am citit, imi pare rau, una bucata Otto cu oreion. Nu, nu cunosc pe nimeni.

quote:
Originally posted by GabrielaG

Fetili, sunt amarata. Am un Otto bolnavior si dupa toate probabilitatile este oreion. Care dintre voi v-ati confruntat cu asta la puiuti?(la cei mai marisori zic).
Pe de alta parte maine trebuie sa ajung la spitalul de boli infectioase. Stiti vreun doctor bun de acolo?
Multumesc foarte mult si astept ceva vesti,
Gabriela si baietii



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Pentru jaluzele verticale iti pot recomanda firma care mi-a pus mie in balcon, este in Nicolina linga peco helios, daca stii. Dar de ce vrei jaluzele verticale in camera copilului? Nu stiu, sincer nu mi se par potrivite, mai gindeste-te!

quote:
Originally posted by bosticuta

Dati-mi o sugestie: organizez camera viitoare a bebeului si dorim
timplarie Al sau PVC si jaluzele verticale.
Recomandati-mi va rog firme serioase si nu prea scumpe.
Multumesc pt raspuns

Adriana 13 fix


adriana



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adusca spune:

Gabriela, Tudor a meu a avut oreion la 12 ani, nu trebuie scos din casa la aer cam doo sapt, are nevoie de foarte multe vitamine, cel mai bine in stare naturala sub forma de fructe, primele zile sunt mai grele, apoi se va simti mult mai bine. Insa la baieti e necesar sa nu recidiveze sau sa-i prelungesti cumva boala scotindu-l afara sau administrandu-i medicamente nepotrivite, pt ca se spune ca poate duce la impotenta mai tarziu. Dar asta in cazuri foarte rare.
Sanatate multa baiatului tau,
Adina

Fetele de pe DC babusca adusca

Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Gabriela,imi pare rau si-i doresc multa sanatate lui Otto.
Stiu ca e greu cu copilul bolnav.
Ma chinui si eu de doua nopti cu Catalina,cu temperaturi de 39 din cauza gatului...asta e!


Adriana

Mergi la inceput