transpiratia la cap asociata cu lipsa de calciu

transpiratia la cap asociata cu lipsa de calciu | Autor: Klaus29

Link direct la acest mesaj

voi ce credeti?
Andrei transpira foarte mult la cap, restul corpului e normal; l-am tuns dar degeaba...transpira in continuare...numai la cap ; doctorul zice ca are lipsa de calciu si de aceea transpira numai la cap....


Claudia si bebe Andrei (13martie2004)
http://community.webshots.com/user/klaus29100

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aramona spune:

Interesant!

Si Maysa transpira la cap, are par multicel si cret...puneam pe seama faptului ca e Duracell, vesnic in miscare, iar noaptea pentru ca e cald...
DE urmarit chestia cu calciul, ma voi interesa si eu! Ea e inaltutza bine (are si de ce...)si posibil sa nu fie suficient cat isi ia din alimentatie sau din curele periodice cu calciu.

M-ar interesa si pe mine parerile mamicilor!

Multumesc si pupici!

Ramona si Maysa (27 ian. 2004)

Poze cu Maysa-"Duracell"



Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns super mami spune:

Nu are legatura.
Isabel in permanenta are parul ud, iar la analiza a iesit calciu mult peste valoare maxima normala.
Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Claudia eu nu prea sunt de acord cu doctorii care isi dau astfel cu parerea .Ca sa fii mai linistita poti sa-i faci puiutului tau analize.Fetitei mele i se intampla destul de des mai ales cand doarme si in urma analizelor calciu e ok.

Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


Prietenii Mariucai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Si parerea mea e ca nu are nici o legatura lipsa calciului cu transpiratia capului.
OFF TOPIC:subiectul asta imi aduce aminte de o chestie simpatica.Am fost ieri cu Robert la vaccinul de 6 luni.Cat am asteptat la rand o mamica,simpatica de altfel,a intrat in vorba cu mine.Si imi spune aceeasi chestie:ca transpira foarte mult copilasul si nu stie de ce,iar dr i-a spus la telefon ca din cauza lipsei de calciu,dar ea a venit totusi ca sa-l consulte.Si in gandul meu am spus:bine ai facut,poate asa vede ditamai caciula tricotata pe capusorul copilului.Eu nu mi-am permis sa-i spun nimic,fiecare isi creste puiul cum crede de cuviinta,dar la 29 de grade este normal sa tii caciula de lana pe capul copilului?
Cand Robert era mai mic a avut o perioada in care ii transpirau piciorusele.Pediatra care o aveam atunci mi-a spus la fel ca e din cauza lipsei de calciu.Dar consultand alt dr acesta mi-a spus ca nu are nici o importanta,ca o sa dureze un pic pana o sa-si regleze glandele sudoripare.Dupa cum vezi,fiecare medic are parerea sa.Mai bine mai mergi si la alt dr sau asa cum au spus si fetele fa-i niste analize si atunci o sa stii sigur cum sta situatia.
Multi pupici!

Miha si puiul Robert

Pozele noastre

Uneori cand viata inchide o usa deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Nu cred ca are legatura.
Si fata mea e transpirata mai mereu. Si ziua si cand doarme.
La analize calciul i-a rezultat putin peste limita maxima normala.

Anca si papusica Eliza (26.august.03)
Eliza mea
Eliza de 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns candy24 spune:

Si baietelul meu transpira foarte mult ,desi e tuns scurt.Nici eu nu cred sa fie asta cauza.Eu i-am facut analizele acum o saptamna si i-au iesit bune.Mai bine ai faci analizele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

buna
ma implic si eu,asemenea subiecte au mai fost pe forum si am constat ca numai in RO se zic doctorii ca nau cal;ciu nici o fata din afara RO nu a zis ca este adevarat
eu citind pe aici mam speriat si ma intrebat pediatrul si nu este adevarat,am intrebat si un doctor din Ro si mi-a zis ca nu este adevarat
eu zic ca fiecarre doctor cu ale lui,cum zicea o fata de aici ,parca doctorii acestia nu faxc aceasi scoala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ione spune:

Si noi ne confruntam cu aceeasi problema cu Elena.
Ionela, Maria & Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

si noi , dar de cand a dat caldura. la inceput am zis ca este de al raceala, avea putin guturai, dar acum sunt sigura ca este de la caldura.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46476&whichpage=1" target="_blank"> Mihaitza are nevoie de noi

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35266" target="_blank"> povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_radu spune:

Problema este ca prin transpiratie pierde calciu si pt. a preveni o pierdere consistenta de calciu se pune in ceai calciu carbonic.

Mergi la inceput