Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Bicicleta slabeste?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 4

andira
andira
piscotzel si bebe strumf

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

3705 Mesaje
8 Prieten(i)

Trimis la - 18/05/2005 :  08:14:03 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite andira un Mesaj Privat  Reply with Quote

Bicicleta slabeste?

Am si eu o nelamurire: vreau sa-mi cumpar o bicicleta medicinala (pe cea normala nu stiu sa merg :)) ca sa mai fac miscare si sa slabesc.
Sotul meu insa spune ca nu ma ajuta la slabit.

Eu stiam altceva. Foloseste cineva in mod regulat? Care au fost rezultatele?
Eu am nascut acum o luna, si desi am dat jos aproape tot ce am pus in sarcina, mai am destule kg in plus de dinainte....
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Darria
~

Romania, iasiIASI
4026 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/05/2005 :  08:28:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Darria un Mesaj Privat
Bicicleta e mai mult pentru mentinere dar daca faci in fiecare zi macar 1/2 ora la o treapta mai grea o sa te ajute si la slabit.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
boo lina
boo lina
membru incepator

Romania, Bucuresti
381 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/05/2005 :  09:43:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite boo lina un Mesaj Privat
e buna ptr tonifiere si pentru conditie fizica dar de slabit...eu am folosit-o juma de an zilnic cate jumatate de ora si nimic la capitolul kilograme

Ioana
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
copilutzu
copilutzu
Cu motz un pic blondutz

Romania,
1273 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 18/05/2005 :  11:58:42 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite copilutzu un Mesaj Privat
E bunaaaaa, dar trebuie sa ai ambitie si timp sa o folosesti.
Cand am cumparat-o eram super incantata ,"bagam la greu", apoi m-am plictisit ,o tineam pe post de umeras ,o stregeam de praf ( sa nu ma fac de cacao ca am bicicleta si se prafuie) si pe urma .......am vandut-o.....Dar sa stii ca a fost o adevarata usurare cand am dat-o.

Multumirea este comoara cea mai de pret a omului. Proverb indian

Copilutzu'
syd
syd
membru junior

Switzerland,
922 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/05/2005 :  15:37:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite syd un Mesaj Privat
Si a mea prinde praful.Mereu spun ca mai dau din pedale si n-o fac.Ma cam dor si genunchii de la aceeasi miscare si e plictisitoareE buna iarna,cand nu poti iesi afara sa afci miscare si dk esti super motivata.

Eu am pierdut 4 kg cu ea in 3 luni cred,de 3 ori pe saptamana plus ca aveam grija ce mananc.Si nu mai aveam burtica.
Laura T
Laura T
membru matur

Donator desprecopii.com
 Romania, Ploiesti
2502 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/05/2005 :  16:20:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura T Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura T un Mesaj Privat
Parerea mea este ca e mai buna una eliptica, miscarea e mai ampla.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 1 luna) si Ramona (3 ani)
poze_cu_fetele_mele
Delidana
Delidana
depecheholic

Thailand, Bangkok
4478 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 18/05/2005 :  17:19:04 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Delidana un Mesaj Privat
Bicicleta ajuta la slabit, atita timp cit o folosesti regulat, adica nu 3 zile intr-o saptamina, apoi saptamina urmatoare cind iti amintesti si tot asa... in felul asta nu faci treaba. Daca vrei sa vezi rezultate va trebui sa tii si un pic de regim, fara dulciuri, bauturi acidulate, sosuri grele, etc. Eu stiu ca bicicleta lucreaza muschii picioarelor si talia. Daca poti ia-ti una eliptica pentru ca pe aceasta o poti folosi si o ora odata (nu din prima, cu timpul) si in plus lucreaza mai multi muschi odata pentru ca trebuie sa dai si din miini, pe cind la o bicicleta normala iti amorteste fundul dupa 30 minute, asta spun din experienta personala.
andira
andira
piscotzel si bebe strumf

Romania, bucurestiBUCURESTI
3705 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 21/05/2005 :  13:43:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andira un Mesaj Privat
Fetelor, multumesc pentru raspunsuri!
Concluzia, ma mai gandesc daca imi iau sau folosesc banii pentru un abonament la sala... :))
otis41
otis41
membru matur

Romania, Bucuresti
1575 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/05/2005 :  15:00:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite otis41 un Mesaj Privat
Un abonament la sala este asa cum spui tu, mai bun in functie de timpul programat de tine te vei duce regulat.
carmita_baby
carmita_baby
nasica de Sebastian

Donator desprecopii.com
 Wallis and Futuna Islands, in orasul fericirii, strada iubirii
1473 Mesaje
11 Prieten(i)
Trimis la: - 21/05/2005 :  15:56:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmita_baby un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by otis41

Un abonament la sala este asa cum spui tu, mai bun in functie de timpul programat de tine te vei duce regulat.

Subscriu, un abonament la sala este mult mai bun, decat o bicicleta personala. Si noi avem o bicicleta, dar crede-ma ca o folosim mai mult pe post de umeras, asa cum a zis si Copilutzu. Insa cam de o luna mi-am facut abonament la sala si crede-ma ca iubesc sa ma duc acolo, ma duc aproape in fiecare zi. Plus ca dupa fitness, putem folosi sauna. Ma simt pur si simplu renascuta
Pe cand bicicleta zace intr-un colt uitata. Nu zic nu, folosesc si bicicleta cand merg la sala, insa au mai multe feluri de biciclete, iar cea pe care o folosesc eu nu este chiar asa de incomfortabila.

Mello motanelul iubit

ile77
ile77
membru junior

Norway, Molde
777 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/05/2005 :  17:01:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ile77 un Mesaj Privat
Pot spune din propria experienta ca o asemenea bicicleta e o "afacere buna".
Eu o folosesc cite o juma de ora in fiecare zi.
Daca crezi ca te vei plictisi de ea repede si apoi vei regreta banii investiti in ea ,de ce crezi ca de sala nu te vei plictisi tot atit de repede.
plus ca e mai simplu cu o asemenea bicicleta,o pui in fata televizorului si nici nu iti dai seama cind trece timpul(cele 30min..sau mai mult).
O bicicleta si o pereche de haltere ...si ai fizicul "asigurat"
Pagina: din 4 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou

Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com