mustata ,o problema

mustata ,o problema | Autor: ana_radu

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!

As dori sa stiu daca si voi va confruntati cu astfel de probleme. Imi epilez mustata si imi cresc fire de par pe sub piele,iar resturile mi-le pensez si din cauza aceasta am pielea iritata si patata. Va rog, daca puteti sa-mi dati cateva sfaturi in acest sens si sa-mi recomandati o crema pentru pete.

Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Daca ti-o epilezi singura si ai aceste probleme inseamna ca nu faci totul "ca la carte". Cel mai bine e sa te duci la un cabinet de cosmetica si ti se va rezolva problema. Dupa epilat trebuie sa-ti dai cu o pudra, ceva...care sa reduca iritarea pielii.
Sfatul meu este sa consulti o cosmeticiana.

Ioana
http://community.webshots.com/user/numeioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Epilezi cu ceara?Nu-i nevoie,pt cateva firicele,crema depilatoare o data pe saptamana e de-ajuns.Si asteapta ca pielea sa nu fie iritata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

crema epilatoare 3 minutele si totul se rezolva fara probleme.

MirelaV
pupicei pe burticei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

De ce nu incerci sa o tamponezi cu apa oxigenata ( in felul asta firul de par daca este subtire devine transparent)

www.nunta.noastra.8k.com" target="_blank">Poze cununia civila

www.vraja-marii.8m.com" target="_blank">Poze cu noi :)

Pentru nunta :)


Prietenii vin si pleaca,dusmanii ramin si se acumuleaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_radu spune:

Nu am incredere in cremele epilatoare. Sunt toxice si cred ca mai rau mi-ar face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

buna, fetelor!
am incercat si eu sa practic "sportul" asta acasa, insa am patit exact ca tine, ana! asa ca nu ma epilez decat la cabinetul de cosmetica, sau, in situatii exceptionale, am o cutiuta cu ceara pe care o folosesc doar pt. zona asta si nu mi s-a mai intamplat sa ma irit. Succes!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arhistefy spune:

Daca ai pielea iritata normal ca nu poti sa folosesti o crema epilatoare in acest moment. Asteapta pana se vindeca. Eu tot crema epilatoare folosesc o singura data pe saptamana si sunt foarte multumita. O folosesc de cativa ani si nu simt ca ar fi toxica.


La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinutza_ale spune:

eu am cateva fire si mi le smulg cu penseta..nu am avut nici o problema.....vad k acum nici nu mai cresc atat de multe..imi este frica sa incerc cu altceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coral spune:

Ai incercat cu un epilator? La mine merge de minune cu epilatorul, epilez mustacioasa dupa dus, cind porii sunt deschisi.


mami de Aschiuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Eu cred ca daca ai tendinta sa-ti creasca fire sub piele - lucru destul de neplacut nu prea ai solutii...eu imi trag mustacioara cu ceara, never n-am avut probleme, nici cu iritatie nici cu crescut de fire sub piele, fie ca ma dau fie ca nu cu ceva dupa, doar ma spal cu apa rece...eu iti recomand depilarea definitiva pe zona aceea. Acum sunt destule cabinete, eu asa as face daca as avea problema respectiva...

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput