Copilasi de 2001 (4)

Copilasi de 2001 (4) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Continuarea de la

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39074&whichpage=1" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=31997" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27126&whichpage=1" target="_blank">(1)



Copii din 2001

Ianuarie

01 Ianuarie - Tinna - Andrei
03 Ianuarie - Eliza Miron - Vlad Tudor
04 Ianuarie - Dream - Andy
09 Ianuarie - Silvana 75 - Paul
13 Ianuarie - Geut - Teodora
16 Ianuarie - mitub - Miruna
17 Ianuarie - Janib - Alexandra
20 Ianuarie - RoxanaL - Maria Andreea
26 Ianuarie - Pantera 28jp(Ella) - Koizumi Hirokuni
30 Ianuarie - Margot - Bianca


Februarie

18 Februarie - Bagoiu - Gabriel
21 Februarie - Aalexia - Alex


Martie

01 Martie - Magdala - Rafaela-Maria
04 Martie - Jeff - Anna-Luciana
14 Martie - bebe03 - Raluca Georgiana
16 Martie - Sora - Richard


Aprilie

01 Aprilie - DDDD - Daria
09 Aprilie - Claudia - Laura
16 Aprilie - Teo - Dennis Davi
20 Aprilie - pashosha - Gianluca
27 Aprilie - Vilma - Anca


Mai

15 Mai - Sfarsitoarea - Catalina
30 Mai - Toria - Jan-Florian


Iunie

03 Iunie - Daria - Maria
07 Iunie - Monica Elizabet - Alexandru-Valentin
08 Iunie - Raluka and kids- Alexandra
11 Iunie - Gianina-Alina - Andreea
24 Iunie - Mik - Virgile
28 Iunie - Cornelia - Agata


Iulie

03 Iulie - Tata lu' Toma - Toma
04 Iulie - butterfly - Eduard-Raul
07 Iulie - Andreea76 - David Petru
09 Iulie - Madadum - Mara
12 Iulie - Nora - Victor
15 Iulie - Syd - Julia
18 Iulie - Ponicid - Ana-Maria
25 Iulie - Alexxia - Ruty
26 Iulie - Ariadne - Celine
26 Iulie - Amalia - David
26 Iulie - Goguta - Maria


August

08 august - Cricor - Luca
20 August - Cristina73 - Alexandra
21 August - Ancade - Vladimir


Septembrie

02 Septembrie - Bubu - Melany Aiko
15 Septembrie - Ioana - Tudor
17 Septembrie - adi_dalma - Adela-Maria
18 Septembrie - MariaM - Vlad
20 Septembrie - Danza - Danut
24 Septembrie - Palmyrah2002 - Mihnea Bogdan
26 Septembrie - Lilach - Laura
27 Septembrie - Adita - Antim


Octombrie

02 Octombrie - Anutze - Alexia
11 Octombrie - Pegasis - Ana Teodora
15 Octombrie - Gabid - Simona Georgiana
15 Octombrie - Gabi - Moni
22 Octombrie - Ionela Roxana - Arisa
24 Octombrie - Danielac - Diana_Maria
31 Octombrie - Irisa - Mihai Cristian


Noiembrie

14 Noiembrie - Irina_Claudia - Ioana
17 Noiembrie - Roserb - Bianca-Elena
25 Noiembrie - Lyada - Tudor
27 Noiembrie - Bubutzu - Mihai


Decembrie

11 Decembrie - Sobo - Dragos
17 Decembrie - Ymellda - Andra-Ioana
21 Decembrie - sim - Ruxandra
25 Decembrie - Cristina78 - Cristina Adriana


Fete-baieti: 35-27

Oana_B

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Buna dimineata!

Am revenit si eu pe aici! Am avut ceva probleme cu linia de Internet, apoi am fost plecati pentru cateva zile la Bordeaux (foarte frumos orasul) si acum am luat-o de la capat cu programul obisnuit.

Victor a fost foarte fericit in excursie si s-a jucat bine cu Nina, ciobanescul mioritic al varului sau din Bordeaux. Prima oara cand a vazut "catelusul" s-a cam speriat Victoras al meu, dar apoi sa vedeti ce dragut ii dadea sa manance, zicandu-i "doucement" ca sa nu-i muste si degetelele...

Mai vorbim, pupici tuturor.

Andrei are 6 ani!

Nora,AndreiMihai-20.04.1999&VictorAlexandru-12.07.2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Pegasis, probabil ca si eu voi fi nevoita sa iau masuri mai dure, dupa cum spunea Daniela. Dar daca vezi ca nu intelege cu frumosul, dupa ce ii explici copilului ca nu e frumos sa vorbeasca asa, mai ales ca nici la noi in casa nu aude injuraturi, mi se pare ok o masura mai drastica. Trebuie sa ma sfatuiesc cu tatasu sa vedem cum vom face.
Mai fetelor, Paul a fost diagnosticat cu astm bronsic usor persistent dupa ce i-am facut probleme de ventilatie. Din experienta vostra traita sau auzita, imi puteti da ceva sfaturi?
Am uitat sa va spun ca Paul merge joi si vineri in excursie cu gradinita la Radimna, un orasel pe langa Dunare. Vor vizita si cateva manastiri sarbesti din zona, vor merge la Bazias si sper ca va fi totul in regula, cam am emotii, cei drept.

Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

des, si eu i-au unele masuri care nu prea imi convin, din cauza stresului si a oboselii o mai ating la fundulet si ma mai rastesc la ea, uneori... dar apoi tare rau imi pare... ca are o fata asa de nevinovata...

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Silvana, multa sanatate lui Paul si distractie placut in excursie! Imi pare rau, nu stiu mai nimic de astm bronsic, mama are si, de curand, s-a facut o legatura intre acest astm si o alergie la praf, dar nu cred ca-i cazul, nu?

Si Victoras pleaca maine dimineata intr-o excursi la o ferma de animale! Am fost anul trecut cu Andrei la aceeasi ferma si mi-a placut mult, iar copiii au fost super incantati. S-au plimbat cu poneii, au hranit animalele, au mangaiat iepurasii...

Pupici.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

quote:
Originally posted by danielac

des, si eu i-au unele masuri care nu prea imi convin, din cauza stresului si a oboselii o mai ating la fundulet si ma mai rastesc la ea, uneori... dar apoi tare rau imi pare... ca are o fata asa de nevinovata...

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Daniela, si noi le mai dam cate o palmuta la fundulet cand nu se mai poate altfel, dar mai tare ma doare pe mine decat pe ei. Ce sa facem, oameni suntem si noi si ne mai pierdem rabdarea...

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitub spune:

Fetele din Bucuresti cu copilasii la gradinita sau la cresa, la voi se organizeaza excursii? ca la noi nici macar afara nu ii scot, cand este frumos, si teatrul vine in gradinita. Cu grupa mijlocie si mare s-a mers o data la circ, dar noi cei mici am fost lasati pe dinafara...

pupici,


Boga, mamica de Mirunica si burtica de bb2- 28 saptamani + (DPN 1 august)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Catalina, fetita Sfarsitoarei, LA MULTI ANI !

Va povesteam zilele trecute ca Victor merge intr-o excursie: a fost super incantat de ferma, nu-i mai tacea gurita cand s-au intors.

Ieri, la noi a fost zi libera si a fost si soare, cald... am petrecut la iarba verde, minunat... Copiii s-au agitat la maxim, pana la urma s-a lasat si cu un accident, Andrei i-a spart buza lui Victor (dar din greseala) si-i curgea sange, saracutul, ca apa la robinet... Dimineata s-a trezit cu o buzita umflata... Ce sa-i faci, trece!

si o zi buna!

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Hai ca sint de coma rau deja e capitolul 3 si eu am reusit numai la primul sa scriu,am promis ca o sa revin dar uite ce a trecut timpul si eu nimic.
Salutari la mamici si un pentru copilasi si acum sper sa reusesc si eu sa tin pasul cu voi.
Acum sa scriu si eu cate ceva despre Jan-teroristul meu cel mic care de cand merge la gradi imi face nervi tzandari si eu care credeam ca se face mai cuminte.Asta e sper ca cu timpul sa se mai domoleasca,asa am intzeles de pe la cunoscutzi ca pina pe la 5 ani dureaza.Si de cand merge la gradi e mai mult bolnav,ba curge nasul ba are bronshita,l-am operat si de polipi la sfirsit de martie.
Pe 8 mai aici a fost ziua mamei mi-a facut si el un cadou si a spus o poezie dar numai cateva cuvinte ce a putut si el retzine,si am primit multzi pusi de la el,a fost asa de dulce si mie mi-au dat lacrimile.
Acum pe 30 mai face 4 ani si tot ma intreaba cand e ziua lui si ce vrea el cadou si daca facem tort si pe cine invita,nu-i mai tace guritza ai mica.
Acum am scris cam mult si de acum sper sa raman si eu aici alaturi de voi si de copilasi vostri si sa nu mai fiu asa de lasatoare cu scrisul.
de la noi pentru voi.

http://photos.yahoo.com/tory:352001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Copilasii din grupa lui Paul s-au cam obisnuit cu excursiile. Dupa ce saptamana trecuta au fost intr-o excursie de 2 zile, in 2 si 3 iunie merg din nou, de data asta la Nadrag. Bucurie mare pe fiumiu, fiind cel mai mic, toti l-au cocolosit si a venit cu o gramada de povesti si amintiri.
De saptamana asta am inceput tratamentul pentru astm. E bine ca nu are astm bronsic alergic, ca nu s-ar face bine in veci. Paul are astm bronsic dobandit de pe urma unei raceli netratate bine si are sanse de 90% sa se vindece pana la pubertate.
Cred ca am rezolvat problema injuraturilor si a vorbitului urat. Intr-o seara iar l-a luat gura pe dinainte, l-am certat si i-am spus ca daca mai vorbeste asa il pun sa faca nani la colt (uraste sa stea la colt), ca ii pun perna si plapuma la colt si acolo va dormi toata noaptea. De atunci nu l-am mai auzit sa vorbeasca urat.

Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Silvana, mult succes cu astmul bronsic, sa scapati de el cat mai repede.

Nora

Mergi la inceput