Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Femina intim

Remediu pentru calcaie crapate....

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

aissa
aissa
mama lu' ghighiloi

Donator desprecopii.comDonator Teodora

Romania
7840 Mesaje
7 Prieten(i)

Trimis la - 07/05/2005 :  08:42:25 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite aissa un Mesaj Privat  Reply with Quote

Remediu pentru calcaie crapate....

....exista?
Fetelor, problema asta o aveam de regula vara cand umblu fara ciorapi si de regula in sandale, papuci.
Dara cum stau acasa din decembrie si sunt numai in papuci, am niste calcaie de pot ascuti cutite pe ele. Sunt ingrozita ca a venit caldura si mi-e asa jena de mine, zau. Ce sa mai zic, mi se agata si cearceafurile de picioare.
Am dat cu crema, folosesc piatra si o crema grunjoasa de la Avon, speciala pentru calcaie, apoi dau cu crema emolienta. Stau cu picioarele (e adevarat, cand am timp si e si sotul acasa sa fuga la bb la nevoie) in lighean cu apa cu sapun. Cand ma spal se iau stratur-straturi de piele. Problema e ca atunci cand e piciorul uscat se vad suvite fine de piele, de unde s-a cojit cea moarta care zgarie efectiv, plus ca mi-au aparut si niste crapaturi destul de adanci. Calcaie ca ale mele am mai vazut la femeile de la tara care muncesc la camp.
Ma gandeam sa merg la pedichiura (nu am fost niciodata pana acum) dar as vrea numai la calcaie sa imi umble, ca am obsesia ca pot lua ceva la unghii si nu vreau sa risc. Dar ma gandesc daca pot sa ma duc sa cer sa-mi faca doar calcaiele si mai ales cam la ce interval trebuie facuta operatiunea asta ca sa fie mereu frumos. Ca daca e saptamanal.....slabe sperante sa ma tin.
Voi cum procedati? Va rog sa ma sfatuiti ca rade omul meu de mine ca-l zgarii in loc sa-l mangai.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Leditia
mamica de Davidutz

Donator desprecopii.comDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, Cta.
6720 Mesaje
35 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  09:33:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLeditia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Leditia un Mesaj Privat
aissa du-te la farmacie si intreaba acolo.E o crema speciala pt calcaie,care are galbenele(din cate imi aduc eu aminte)..e super buna.
Din pacate nu-mi mai aduc aminte cum se numeste,am luat acu 2 ani pt bunica.
Eu am crema aia emolienta de la avon pt picioare,e adevarat ca n-am asa probleme cu calcaiele..eu am bataturi si oricat le-as trata tot acolo stau,dar e bunicica.
Eu stau cu picioarele in apa calduta cu sare de baie,eventual sare de la farmacie(nu sapun ca usuca pielea) si ma dau cu piatra ponce si apoi ma dau cu crema emolienta pt picioare.
Pupici.

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!

Ajutati un OM sa traiasca!
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Darria
~

Romania, iasiIASI
4026 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  09:43:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Darria un Mesaj Privat
Exista. Si eu am problema asta dar vara. E o crema preparata in farmacii pe baza de aloe si cu vitamine. Te duci la farmacie, le spui problema si ai crema. De obicei o au gata preprata. Este o crema simpla, nu costa mult dar la mine si-a facut efectul. Mai poti intreba si la magazinele naturise. Ca exista ceva mai bun nu contest dar eu nu am cautat. Stii cum e cand nu te intereseaza ceva, nu cauti.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Kittie
Kittie
membru junior

Romania, Bucuresti
1356 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  10:05:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiKittie Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kittie un Mesaj Privat
Si eu am din cand in cand aceeasi problema.. Nu crapaturi ingrozitoare, doar o perioada in care "schimb pielea" si aceeasi solutie - o crema de la farmacie, preparata acolo... N-are nume, e doar o cutiuta din plastic si crema e foarte grasa. Si bai locale cu apa calduta dupa care folosesti cu convingere piatra de calcaie si apoi aplici crema masand bine ca sa intre in piele si apoi lasi ceva vreme la aer si pui sosete. Eu, in mod obisnuit, ma dau cu crema de galbenele din belsug si pun sosete si dorm asa toata noaptea!

Sanatate!

mamica de ( 13oct04 )

"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."
aissa
aissa
mama lu' ghighiloi

Donator desprecopii.comDonator Teodora
 Romania
7840 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  10:09:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aissa un Mesaj Privat
Multumesc fetelor.
Crema de galbenele e ingrozitor de grasa si mi-e imposibil sa dorm cu sosete in picioare ca mor de cald....
O sa intreb la farmacie sa vad de care au.
Inca o data multumesc.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)
dulcetica
dulcetica
membru de baza

Romania
4165 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  10:27:02 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Am citit in Formul as,cred,ca ar fi din cauza hidratarii insuficiente.Deci trebuie sa bem foarte multa apa,ceea ce nu e usor.Si eu mai am probleme de acest gen uneori.

dulcetica
mitub
mitub
are mama doua fete

Romania, Bucuresti
1526 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  11:08:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimitub Adauga semn de carte la raspuns Trimite mitub un Mesaj Privat
Vezi sa nu fie o problema dermatologica. E foarte posibil ca in cazul in care papucii sunt dintr-un material sintetic (plastic sau textil sintetic) sa ai o alergie la ele si sa-ti dea de furca.
De asemenea, exista o forma de psoriazis care se manifesta in felul asta (prezentare talpara si palmara). Descuamarea permanenta a pielii nu este oricum normala.

Sanatate multa!
Boga
otis41
otis41
membru matur

Romania, Bucuresti
1575 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  12:33:17 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite otis41 un Mesaj Privat
Incearca si cu vitamina A sa ungi pe calcaie, este uleioasa dar poate face calcaiul fin. Este si o crema la farmacie, asa cum au spus fetele cu galbenele .
Otilia
cybip
cybip
membru incepator

Romania,
327 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 07/05/2005 :  19:31:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicybip Adauga semn de carte la raspuns Trimite cybip un Mesaj Privat
aissa, la mine au avut efect doua produse de la Scholl, mai intai am folosit "Rough skin remover" si apoi "Cream cracked heel" dar pt a vedea efectul,cateva zile trebuie sa folosesti sosete de bumbac si sa te dai de doua ori pe zi cu crema asta.

anamariame
membru senior

Donator Bazar, Caseta cu bijuterii
 Romania
3879 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2005 :  01:29:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamariame un Mesaj Privat
Eu folosesc (mai ales primavara) o crema de la Cosmetic Plant si sunt multumita. Crema e cu vitaminele A si F.
Eu am problema descrisa de tine doar la un picior, pentru ca am o ciuperca de care nu reusesc sa mai scap.

Ana-Maria

"Some people see things as they are and ask WHY?
I dream things that never were and ask WHY NOT?"

Editat de - anamariame on 08/05/2005 01:35:41
Elenalove27
Elenalove27
Dosarele XXL its back :)

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru diana
 USA, Florida/Pitesteanca
3197 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2005 :  03:47:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiElenalove27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elenalove27 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by mitub

Vezi sa nu fie o problema dermatologica. E foarte posibil ca in cazul in care papucii sunt dintr-un material sintetic (plastic sau textil sintetic) sa ai o alergie la ele si sa-ti dea de furca.
De asemenea, exista o forma de psoriazis care se manifesta in felul asta (prezentare talpara si palmara). Descuamarea permanenta a pielii nu este oricum normala.

Sanatate multa!
Boga

subscriu.

Nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele.

A fost odata...Fat-Frumos din LACRIMA

Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou

Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com