Carti de psihologia copilului

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

quote:
Originally posted by patou

pentru mine maximum ul in domeniu sunt cartile lui Alice Miller,
le-am citit aproape pe toate, si acum ma simt "experta"



Printre atatea cereri si adrese de mail, eu una astept sa mai apari pe aici si ne impartasesti din ceea ce ai citit din Alice Miller . Am incercat sa gasesc ceva, dar se pare ca dna Miller nu a fost tradusa in romana .
Pupici!


Flaviana si Tiana Maria (20.03.2004)
Album Tiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ananda spune:

am trimis cartile la Lica70Bv@yahoo.com, noricel2222@yahoo.com, ionella3003@yahoo.com.

daca mai gasiti ceva interesant in format digital... asteptam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bidiloi spune:

Ananda!-esti o dulce multumesc mult, am primit asa de repede eu ma gindeam ca o sa mai dureze,inca o data merci mult de tot, numai bine si sanatate maxima! Cu drag !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

ce-nseamna "cartile"?
Una era cea a lui Doldo de la Anda si a doua era cea download-ata de pe site-ul acela de carti.
Mai e vreo alta carte? Ca m-am cam ratacit prin mesajele voastre si nu stiu cine mai cere si sine mai ofera carti pe-aici...

.......in 9+ sapt.
Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisicuta si matei spune:

roller ti-am trimis cartea Andei!

try din cate stiu eu nu sunt acum in format digital decat carte lui Kuzma care este si pe site si cartea Andei.
si eu astept cu interes altele,chiar si in limba engleza-daca are cineva.

http://photos.yahoo.com/selfguide1
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10726;128/st/20050422/n/Matei/dt/7/k/ac60/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adek spune:

O zi frumoasa tuturor!

Sunt mamica lui Paul (29.09.05 ~ aproape 7 luni) si citesc diverse sectiuni din acest forum inca de cand eram gravida insa doar acum am decis sa ma inregistrez. In cautarea unor carti de psihologia copilului am dat peste acest subiect si peste traducerea cartii "It Takes Two To Talk" pe care o face Otilia la un alt subiect al acestui forum. Marturisesc ca m-am bucurat sa descopar mamici dispuse sa faca asemenea eforturi pentru ca sa devenim cu totii parinti mai buni si mai eficienti. Ii multumesc si eu!
Si pentru ca eu am primit pe mail traducerea unei carti foarte bune, pe care de altfel tot Otilia o recomanda in aceasta sectiune- TOUT SE JOUE AVANT 6 ANS scrisa de DR.FITZHUGH DODSON- tema este una generala -psihologia copilului- o ofer si eu la randul meu cu tot dragul tuturor mamicilor care doresc sa o aiba ca si sursa de perfectionare in meseria de "mamica".
In aceasta traducere cartea se numeste TOTUL SE INTAMPLA INAINTE DE 6 ANI . Nu stiu daca se poate posta undeva de unde sa o poata lua cei care consulta aces forum ( nu am avut timp sa studiez toate facilitatile pe care le avem la dispozitie ) insa ma ofer sa o trimit pe mail tuturor celor interesate. Adresa mea este decun@yahoo.es


Sa aveti copii sanatosi si mereu fericiti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

adek, este foarte frumos mesajul tau, recunosc ca si cartea ma face curiaosa desi fata mea a implinit 6 ani, dar eu cu franceza sunt un pic paralela nu s-ar putea sa imi dai macar cateva idei principale???

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Puteti sa imi trimiteti si mie la danielv@b.astral.ro? Multumesc frumos!


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Buna ziua! Va rog frumos îmi puteti trimite si mie cartile la adresa de e-mail lorelaim@gmail.com ? Multumesc frumos & numai bine va doresc, Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adek spune:

As vrea si eu cartea CAND APARE COPILU` pe decun@yahoo.es .Daca are cineva timp si chef la un moment dat....i-as fi recunoscatoare !

Cu TOTUL SE INTAMPLA INAINTE DE 6 ANI va stau in continuare la dispozitie - este tradusa in limba romana si e in format electronic.

Mi-a trimis cineva ( nu am retinut numele ) un mail pt carte, dar fiind cu piticu` in bratze i-am dat delete din greseala fara sa reusesc sa iau adresa de mail.Asa ca daca cineva nu si-a primit cartea ....il / o rog sa-mi retrimita mail si sa ma scuze ca l-am ratat


multumesc,


Mergi la inceput