Mamici / tatici din Timisoara (2)

Mamici / tatici din Timisoara (2) | Autor: gabirus

Link direct la acest mesaj

Continuarea topicului
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779" target="_blank">http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779

Listuta cu timisorence cu sau fara copilasi(in ordinea aparitiei pe topic)(baietii/barbatii cam timizi pana acum, nu au calcat pe la noi ...):


mutti

mcrmiki

silvana75 si Paul (4 ani)

ionela-roxana
si Rares (3 ani)

sim1

oanamc si Letitia Medeea (1 zi)

Toria


giuliatm
si Alessandra (2 luni)

alice54

Mirona

Doris-Alina si Ines

zoe77 si Alex (4 luni)

gabirus, Eva (4 ani si 9 luni) si bebe2 la purtator

blackpanterro si Aidan la purtator

Alcristina si Stefi

Mihi, Lorand (4 ani) si Arpad (1 an si 6 luni)

Albi'

Aldona si Diana (1 an si 4 luni)

Cosmina2, Vlad (7 ani) si Radu (10 luni)

viorela hoff

aileene si Alexandre (6 ani)

amutza si bebe la purtator

Giova

Ana68, Alex si Luana (2 ani)

Mary25 si bebe la purtator


Bine ati venit la capitolul 2! Si la mai multe!

Mii de scuze daca am uitat pe cineva, va rog sa-mi scrieti mesaj si completez.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 25 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

In sfarsit se imbuneaza vremea! Doamne-ajuta!

Sa speram ca problemele din Timis se vor diminua acum. Daca se fac actiuni umanitare de ajutare a sinistratilor si aveti careva informatii, va rugam sa anuntati.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 25 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Multumim pt. listuta!
Pe Analog aseara s-au afisat 3 conturi in lei pt. ajutorarea sinistratilor.Un cont este al Prefecturii,unul al Primariei Foeni si unul al Primariei Deta.
Alte actiuni nu se desfasoara.Prefectul Draganescu a spus intr-o conferinta de presa ca exista firme care din proprie initiativa au dus in zona calamitata apa si paine.
Probabil ca pe parcurs,dupa ce autoritatile realizeaza ca e vorba de oameni care nu mai au nimic,vor organiza si alte actiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Draga COSMINA am inteles f bine mesajul tau si-ti multumesc inca o data ptr ajutorul tau , esti o dulce ! Acum urmeaza sa luam si noi masuri , vom vedea cum si ce , ma voi interesa si pe parcurs de casile din Foeni , ca sa stiu daca sunt destul de solide , dar mama e tare pesimista-n sensul asta si simte ca va ramane fara casa , e tare necajita , o sun in fiecare zi , dar ma-ntreb daca n-ar fi mai bine sa ma mai abtin , din cauza ca mai mult rau ii fac decat bine si mi se rupe sufletul cand termin discutia cu ea si pun tel jos ! Asta e ... , n-am ce face decat sa sper in continuare deocamdata ca totul va fi bine pana la urma si ca apele se vor retrage repede si mai ales ca casile sa nu se darame ! Noi am planuit ca in luna Iulie sa mergem la mama , oricum cu casa sau fara casa , noi vom rezolva problema ei , cum se va putea mai bine , spre binele ei si al bunicii mele de 86 de ani ! Eu multumesc din nou Cosminei si tuturor celor care au un gand bun catre cei necajiti din cauza inundatiilor ! Va cu drag Aileene+Alexandre si s-auzim numai de bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

GABIRUS iti multumesc ptr invitatia la cap.2 , scuza-ma dar am uitat sa-l fac in mesajul meu precedent , toate cele bune si numai bine , un week-end f bun si un la toate !!! A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Pt.cei interesati sa-i ajute pe sinistratii din judet!

S-a deschis un punct de colectare la sediul Inspectoratului de Urgenta,str.Infratirii nr.13,langa Piata Badea Cartan.Aici se pot dona alimente neperisabile,obiecte de imbracaminte,incaltaminte,paturi,saltele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Aileen imi pare tare rau de necazul prin care trece familia ta. E impresionant si foarte trist ce se intampla, m-am cutremurat cand am vazut imaginile la TV. Mai ales ca se intampla chiar acum, inainte de Pasti.

Cosmina2 multumim tare mult pentru adresa. Eu am sa anunt cat mai multi cunoscuti si sper sa fie cat mai multi cei care vor participa la aceste actiuni. Solidaritatea umana este esentiala in aceste momente in care natura ne pune la grea incercare.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 25 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Se pare ca au disparut cateva pagini din topic

Va doresc tuturor
PASTE FERICIT!
HRISTOS A INVIAT!



Daca ma intreba cineva ceva si nu am raspuns, pentru ca au disparut mesajele, va rog sa repostati.

Parca intreba cineva de dr. Preda de la Odobescu? Daca da, as putea intreba o colega care tin eu minte ca a nascut cu el.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 25 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Nu numai paginile de aici s-au dus, ci topicul meu de la Ajutor Umanitar cu totul ....

Va rog sa ma credeti ca asa de tare m-am necajit ca nu mai am nici un elan sa fac altul ...

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 25 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

HRISTOS A INVIAT!!!
Am vazut ca au disparut niste pagini ... ei, ce sa faci, se pare ca de fiecare data cand apuk sa postez si eu ... sunt probleme cu serverul si dispar postarile . Si asa postez rar, eu sunt pe dial-up, abia astept sa ma mut in zona unde o sa am broadband, si atunci sa stam mai mult la taifas!
Afara e o vreme superba, miroase a primavara, miroase a sarbatoare sfanta!

Un Paste excelent va doresc, alaturi de cei dragi!!!

giuliatm & alessandra (7 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

HRISTOS A INVIAT!

Astazi am iesit la plimbare prima data cu Letitia.A fost minunat.Nu ne mai incapeam in piele de mandrie(eu si sotul meu)si mai ca ne certam care sa impinga caruciorul.

Va pup!

Oana

Mergi la inceput