CERVICITA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

NEMESSIS-am fost la dr. si mi-a dat supozitoare cu diclofenec,a spus ca nu am voie sa fac spalaturi cu nimic.ATAT. Din proprie initiativa am luat vit.K si acum e OK,mai curge putin.E adevarat ca in ziua in care a inceput hemoragia a trebuit sa merg la control si afara erau 40 de grade.Pote fi si asta un motiv.Nemernicele alea de supozitoare nu-mi plac deloc si nici nu le vad rostul asa ca deocamdata n-am pus niciunul.Continuu cu ovule si atat.Sa speram ca nu patesc nimic.
POT sa merg la mare dar nu am voie in soare decat pana la 9.30.E bine si atat.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

ALINA,supozitoare cu diclofenac pt vagin sau cum??ca si eu am folosit dupa operatie,dar pt anus...lamureste-ma si pe mine...cat despre plaja,eu deja am fost de 3 ori,de la 8 la 11,fara abateri si cu o tona de crema pe mine,asa k...:))..acum am un bronz frumos..nici nu mai stii ce sa mai crezi cu doctorii astia,fiecare are propria lui parere,parca nu au invatat dupa aceleasi manuale,te zapacesc de cap...eu am citit multe articole prin FORMULA AS si am facut spalaturi cu diferite plante,dupa care am masat vaginul cu crema de tataneasa cu galbenele si nu am nimic,abia in septembrie fac analizele...si sa ma ajute dumnezeu in continuare...:)...si pe toata lumea,de altfel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Mi-a spus sa le folosesc normal asa cum scrie in prospect,anal...nici eu nu mai stiu ce sa mai cred,mi-a spus sa intrerup tratamentul cu ovule in timpul ciclului si mi-a dat unasin-tablete iar cand m-am dus la control sambata a facut criza ca de ce am intrerupt ovulele.Oricum nu le mai puneam chiar daca nu-mi spunea ea pt. ca in prospectul antibioticului specifica clar ca nu am voie sa mai folosesc alte medicamente pe baza de ampicilina si ovulele mele contin ampicilina.
Am reusit sa-mi opresc hemoragia cu vit.K,noroc ca ma documentez masiv si mai stiu ceva despre medicamente si chestii medicale.
Sa fiu sincera nu am curaj sa-mi mai dau cu ceva inauntru.Astept sa aflu de la cineva unde pot face tipajul viral si daca si sotiorul meu trebuie sa se trateze.
O sa va dau de veste imediat cum aflu.
Eliza,nici eu nu mai stiu ce sa cred despre dr. in general... dar ce sa fac?.....o sa tin cont de tot ce spune ca sunt moarta de frica.
Mai astept sapt. viitoare rez.la biopsie,sper sa nu mai fie nevoie de alta interventie.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Vesti bune,amprimit rezultatul la biopsie si este bun.Urmeaza sa ma duc sambata la dr.si sa vad ce spune.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Felicitari, Alina!
Ma bucur foarte mult pt tine!

Eu trebuie sa mai astept pana joi rezultatul. Sper sa fie bine. Mie imi tot spun ca a fost mare rana. Dupa ce mi-au tot repetat acest lucru am inceput sa ma intreb de ce accentueaza acest aspect...

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Bucuria a fost de scurta durata,dupa ce am citit mai atent rezultatul.
ENDOCOL-cheaguri,mucus,resturi glandulare endometriale
ENDOMETRU-polip glandular endometrial
ERAD-displaziee moderata(CIN 2)realizata prin hiperplazie de strat bazal....la asta nu inteleg bine ca au dr astia un scris parca special sa nu intelegi nimic.
Ce am citit despre polipi nu suna f. bine,adica trebuie operat.Eu cred ca cedez nervos.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Alina, incearca sa te calmezi. Pana maine mai e putinsi dr. iti va interpreta acest rezultat. Sper sa fie o alarma falsa. Moralul sus!

Pupici voinici!

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Am uitat sa va zic: tocmai m-am intors de la pansat si mi s-a spus ca, la cat de mare a fost rana, se vindeca bine.
Mie mi-e neclar cum de imi spuneau ca e o mica leziune pe col, care trebuie rezolvata, apoi am ramas insarcinata a2-a oara. A trebuit sa fac avort terapeutic(toxoplasmoza+rubeola, primul trimestru), in martie, dupa care am avut o serie de probleme(rechiuretare etc), iar acum...sunt intrebata cum de am putut sa stau cu o asemenea rana urata?
Alina, iti inteleg ingrijorarea!
Si eu sper sa fiu anuntata cat mai curand ca am depasit aceasta perioada cu probleme. Si eu m-am saturat!

mami de Vladut(13.06.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Martta,ma ingrozeste incopetenta unor medici care pur si simplu ne fac sa ajungem in situatii limita.Astazi o opereaza si pe prietena mea ,are CIN 2,la numai 27 de ani.Ea mergea regulat la control si mereu ii spuneau ca e sanatoasa si nu are nimic.
Se pare ca acest virus HPV nu se vindeca, o sa-l avem toata viata.Sa speram ca se va inventa curand acel vaccin de care se tot vorbeste.
Am citit tot ce sepoate despre acesti polipi si se pare ca sunt provocati de o dereglare hormonala.Trebuie inca o operatie si asta ma dispera.Cred ca am dezvoltat o fobie de spitale si doctori.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemessis24 spune:

ALINA,nu te speria,mie mi-a iesit la biopsie CIN 3,dar mi-au spus k mai mult de atat nu au ce sa faca,decat sa merg eu la controale regulat si sa fac analizele...nush ce sa zic,si pe mine ma dispera tampitii astia,eu cred k majoritatea are probleme cu capul,si vb foarte serios!!zici k sunt picati de pe alta lume,dak nu citim noi sa aflam ce si cum,e belea!!!...supozitoarele cu propolis nu au ce sa iti faca rau pt k sunt naturale,dar dak tu crezi k e mai bine asa,stii tu ce spui...raman trasnita de ce vad pe situl asta,si eu care credeam k sunt printre putinele cazuri..se pare k INCOMPETENTA SI PROSTIA IN SISTEMUL MEDICAL ROMANESC SUNT LA COTE ALARMANTE!! fetelor,sa ne rugam la dumnezeu sa fim destepte si citite,k altfel astia ne omoara cu zile...

Mergi la inceput