Bebelusi de iulie-august 2004 (61)

Bebelusi de iulie-august 2004 (61) | Autor: kim222

Link direct la acest mesaj

Andreea am spus ce lucrez (mai sus putin),m-am transferat aici (in acest oras) in ianuarie si laboratorul inca nu-i operational..adica cu alte cuvinte eu sint calare pe net. Ai dreptate asa job nu mai gasesc ...o data in viata se intimpla...Sa-ti spun un secret valabil aici in US ..vrei munca putina ...angazaza -te ca mine la stat( si nu in sectorul privat)....sissss...sa ne auda cineva!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

hop si noi la ceas de seara ..
KIm, am vazut bandana la walmart cu 94 de centi:)am si luat, of course. Iar stroller sa stii ca sunt cu 20$ f.sic cu winnie Pooh tot acolo ,cu vreo 14$.Astea sunt cele care se fac umbrela, bune sa le ai in masina.
Voi sunteti inca la pampers nr 3? ca eu am cumparat 4.Desi e clar ca Lucasu e la trei toata ziua....azi am cumparat si suzeta insa dijaba...sunt de neinlocuit ca sa zic asa:)!
mai voiam sa zic ceva...oare ce? nu stiu...sunt cu febra musculara si ma dor toate cele...iar neuronul ,cand a vazut ca e rost de miscare fizica, o fi zis ca il pun si pe el la munca,...si a fugit:) hai pup ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Laura ..hi,hi,hi..luat deja bandane .....3 la numar..na ma stii? Eu sint obsedata aia cu bandanele...dar ca-n Ro tot nu sint..am cautat si pe net.
Umbrella stroller de 14 $ este prea ieftin ..eu vreau si cu canopy, si daca se poate si bara in fata...inca caut...voi aveti?
La diaper no 4 sintem demult....ma gindeam sa trec data viitoare la 5...dar nu stiu cit de mare-i diferenta...
Vezi ca au la www.gymboree.com reduceri mari (am luat niste tricouri pt Luca la 3$ superbe!!!) eu am cupon online ...da-mi de veste daca vrei sa-ti dau codul (reducere 30%)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Eu am cumparat umbrella stroller pt Philip de cateva saptamani pt ca intentionez sa-l iau in Romania si sunt foarte multumita. Nu mai zic el. E super incantat cand iesim la plimbare cu el. Eu i-am luat de ala de 14 dol de la Walmart cu Pooh si sa stii Kim ca are si canopy. Asa, mai misto si care se strang tot ca o umbrela am vazut la Babiesrus, dar erau vreo 50 de dol. Mai merci, cu banii astia eu i-am luat stroller-ul lui mare.
cam atat
pupici

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza frumoaselor.
Olivia tu esti bacteriolog mami??? sau chimist? ete na acusi aflu si io sau sunt uituca?
Adina ce poze misto ati facut...Alexu ca de obicei cel mai simpatic baiat de pe lume! si ai vazut ca s-a rezolvat cu mincarica? pupi!!!
gagici, o avertizare poentru budinca minunata cu orez si branzica: lasati-o sa se raceasca! ca eu i-am dat calda grasunului care a inghitit-o pe nerasuflate asa de buna era.....si mi-a facut o indigestiee....cat el de mare: a vomat, a facut diaree...ce mai, tot tacamul. aseara la 8 eu fugeam dupa smecta, dar pana m-am intors a adormit rapus de oboseala. asa ca aveti va rog grija, ca e tare buna si daca si ai vostri is pofticioasi si nehaliti ca al meu....sa nu aveti surprize. dar va pot asigura ca e vesel nevoie mare acusi si nici nu-si aduce aminte de nimik. asta e, se mai intimpla.
Anca wow 250ml la 2 noaptea?? mama da maninca Naomi nu se-ncurca! pana la cat doarme dimineatza?
gagici din US nu ma mai omorati cu reducerile alea super....ca-mi vine sa ma urc in avion!!! (olivia primiti musafiri de paste???)
va dorim o zi frumoasa si insorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Neazta la gagici, sper ca voi va pregatiti de Paste ca noi sigur facem Craciunul acusi, pentru ca la noi ningeeeee si cred ca mai e un pic si vin colindatorii...
Noaptea trecuta am dormit cu bebe langa mine, tati e la Bucuresti si m-a scancit toata noaptea ca un catel, cred ca se prgateste deja eroic sa infrunte iesirea incisivilor de sus, desi nu are decat o saptamana de cand i-au iesit cei de jos.In plus, a reiceput sa manance de doua ori pe noapte, la 23.30 a ras 210 ml de formula+ cereale, la 4 iar 180 ml, iar la 8 dimineata a halit la foc automat un castron cu 7 biscuiti mari si iaurt. Normal, cele 10 kg se intretin cu papa mult si bun...
Azi ar trebui sa fac pregatiri culinare mari, maine e Sf.Gheorghe si Mateiul meu e si George si in plus tot maine face si 8 luni, asa ca ne sarbatorim, dar cum sunt singura cu el nu pot face nik. Iar acum profit ca doarme ca sa va scriu, normal
Na ca se foieste, va pup, o zi buna si poate ne trimiteti niste soare daca va prisoseste

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Buna dimi!
Roxana , si Luca a facut indigestie azi noapte .. dar eu nu stiu de la ce ... are o diaree urata dar nu varsa ...a avut 5 scaune de ieri dupa amaiza pana azi dimineata din care 3 moi , grunjoase si de culoare deschisa (sorry)
o fi de la iaurtul de capsuni-Campina -ca asta a fost singurul lucru nou introdus ..eu o sa incerc azi cu supa de morcovi ..
exista Smecta de copii ?..nici nu stiu ce sa cer la famacie
pupici si o zi buna


Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Simona, imi pare rau ca si pufulescu e bolnavior. pitik nu mai are nimik. smecta ia normal ptr adulti si da-i jumatate de plic si cealalta jumatate pe dupa amiaza. sanatate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata. Sciu pe furis.
La Oradea e iarna.

Revenind la dormit: rutina la noi e cu joaca de seara pana Giulia singura isi trage paturica pe cap :) Atunci stingem becu` si nani langa mine 5-10 minute timp in care ii vorbesc si pupacesc, apoi o pun in patut si servus pana la 7 dimineta cand bea lapte 170 ml si inapoi pana la 8 juma`. Bine-nteles daca e deja 10 juma` si inca nimik, sting becu si ne povestim asa uitandu-ne la stelele fosforescente de pe tavan. Giulia doarme ca un bolovan !

Pampersii: de mult timp avem no.4 !

Am fugit in documenteee !!! Reviiin !

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

multumesc mult Roxana si lui Patrick

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Sal'tare!

Cand ne-am trezit azi dimineata ne-a intampinat pe geam o priveliste de veritabila primavara: ningea cu fulgi mari! Hehe, s-au stricat vremurile de tot...

Am intrat sa le dam si noi pupici micutilor care au fost sau sunt bolnaviori, Patrick si Luca!
Apropos de temperatura mancarii, eu am observat ca ei sunt mult mai sensibili ca noi. I-am dat la un moment dat dat niste ciorbitza care mie mi se parea doar calda si el facea ca si cand l-ar fi ars. De atunci stiu si ii dau mancarea aproape rece. Altfel nu o vrea.

Gongutza, credeam ca numai noi suntem pe aici cu comportamente din astea rezistente la somn. Ce sa zic, rabdare multa! Cel putin eu de asta am nevoie...Si sa treaca mai repede.

Ina, uite e randul meu sa iti zic sorry, ca in nici un caz nu am vrut sa sune a repros, adica doar ziceam ca dinauntru nu e asa amuzant cum poate parea din afara. Adevarul e ca si pe mine m-a distrat sa aud asta despre alti copii, pana a inceput sa faca si al meu asa...

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput