Cu dragoste,din IASI (13)

Cu dragoste,din IASI (13) | Autor: carmenp

Link direct la acest mesaj

Bine ai venit, Viona si felicitari pentru bebe!

quote:
Originally posted by visio

Buna ziua,
Ma numesc Viona si sunt din Iasi.
Nici nu stiu cu ce sa incep...
Intai La multi ani lui Otto al GabrieleiG si felictari lui Palmirah pentru baietel... Apoi, si nu in ultimul rand ma ingrozeste ce spuneti voi despre violenta si delicventa... Asta e Romania... din pacate... Legi prea blande in numele unei false democratii...-vorba sefei mele, care si ea e memebra pe forum...

Si eu sunt o aspiranta la titlul de mamica. Sper sa fie OK pt ca tocmai am aflat ca sunt insarcinata insa ... am afcut un tratament cu norfloxacin si nu stiu daca e bine...
Sa auzim de bine,
Viona



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns visio spune:

Buna ziua,
Ma numesc Viona si sunt din Iasi.
Nici nu stiu cu ce sa incep...
Intai La multi ani lui Otto al GabrieleiG si felictari lui Palmirah pentru baietel... Apoi, si nu in ultimul rand ma ingrozeste ce spuneti voi despre violenta si delicventa... Asta e Romania... din pacate... Legi prea blande in numele unei false democratii...-vorba sefei mele, care si ea e memebra pe forum...

Si eu sunt o aspiranta la titlul de mamica. Sper sa fie OK pt ca tocmai am aflat ca sunt insarcinata insa ... am afcut un tratament cu norfloxacin si nu stiu daca e bine...
Sa auzim de bine,
Viona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

La multi ani, Octavian!!!
Gabriela...sa-ti traiasca flacaul. Sa fie sanatos si sa te bucuri de tot ceea ce va aduce in viata ta. (deci si de nora, se intelege)Ca acusi-acusi ne scrii ca te pregatesti si de nunta! Nu vezi cum trec anii?!

OANA SI STEFAN-VLADIMIR (11 martie, 2003)

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Dragelor, multumim foarte mult pentru urari.
Petrecerea la Kids Land a fost frumoasa pentru copii. Otto a fost de la inceput cam suparat, pentru ca era muzica prea tare si el ar fi vrut de fapt sa se joace acolo la masinute, tobogan, etc...pana la urma a reusit clovnul Kidy sa-l antreneze si cu tipa care se ocupa de ei.
Per ansamblu a fost frumos, pizza a fost foarte buna si tortul nemaipomenit. Copiii s-au distrat, au dansat, s-au jucat, le-a facut clovnul tot felul de sabii, floricele, animalute din baloane, au dansat, au jucat ratele si vanatorii, au aruncat la cos cu mingea, au dat pedepse etc...Dupa aproximativ doua ore dupa ce au mancat si baut suc si sampania pt copii, au iesit in locul mare de joaca, cu tobogan si s-au distrat in continuare. Erau toti uzi leoarca de atata alergatura.La sfarsit, ianinte de plecare au primit fiecare cate un balon cu sigla Kids land si balonasele impletite de clovn.
Ce nu mi-a placut: fiecare copil a primit doar un singur suc,pe care l-au baut la pizza, dupa tort ar mai fi putut sa primeasca inca unul, dar...atat era prevazut in meniu. Poate ar fi mers si o cafea sa o apa pt parinti din partea "casei" ca sa zic asa
Ce mi-a placut: Copiii au fost tot timpul in priza, sucul a fost neacidulat, cred ca a fost chiar nectar, uite ca nu mai retin, la suflarea in lumanari s-a spart deasupra sarbatoritului un balon cu confetti, s-a filmat si au fost foarte prompti, azi deja am luat DVD-ul si am mai vazut si eu ce au facut copiii singurei. Faptul ca dupa animarea petrecerii pot sta cat vor in parcul de joaca e un lucru bun pentru copilasi, cred ca asta a fost cel mai important dupa.
In rest au fost cadouri frumoasem jocuri de tip Monopoly, Piticot,masinute, elicoptere, o minge saritoare, un tricou cu maneca lunga, motocicleta de montat si demontat, un cal de construit(ca sa zic un puzzle 3D),un pistol cu ventuze, etc...
Otto a fost incantat, dar am un baiat prea serios mai fetelor. Mi s-a rupt suflrtul la inceput cand a spus ca e cea mai ingrozitoare petrecere din viata lui. Matei s-a distrat cel mai bine, a sarit, a dansat, a aruncat cu mingea, a alergat, etc...s-a bagat in seama si in frunte cum face de obicei. Si bininteles ca in fiecare zi spune ca el vrea la Mall si se incrunta cand imi spune, de parca eu tre buie sa iau pozitia de drepti.

Cam asta cu petrecerea.
Voiam sa va spun ca am fost si eu la TEBA INDUSTRIES, pe Calea Chisinaului, cum zicea cineva mai sus...sunt lucrusoare superbe pt copilasi si de buna calitate. E drept ca sunt scumpe, dar cred ca mult mai ieftine decat in Mall sau in alta parte. Si au bumbac 100% si pantalonasi draguti si de catifea si subtiri si fustite pt fete cochete...tricouri, etc...

Va pup si va doresc o saptamana buna si copii sanatosi ,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

gabi, vad ca a fost distractie mare la kids land!!! abia astept sa ma duc si eu cu fata, inca nu am ajuns (singura da, dar cu fata nu, sa-mi fie rusine!!!)
bun venit,viona! sper sa fie totul bine cu bebele! si felicitari!
eu am avut 2 zile de relaxare: denisa a stat la soacra mea(noi am fost doar in vizita), si a luat-o cu ea la gradinita (unde e educatoare). este foarte incantata si nu stie cu ce sa se joace mai intai, fuge peste tot, pleaca dintr-o clasa in alta...e in culmea fericirii!
pupici la mamici si pitici!

diana si denisa
http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Gabriela,cu intarziere,ii uram si noi lui Otto "La multi ani!".
A fost si Catalina la o petrecere la Mall ,la inceputul lui martie,inca nu erau bine organizati,tortul in loc sa fie de ciocolata era de altceva,sucul putin,camera video nu mergea,si nu-i anuntase nimeni pe parinti sa-si aduca,iar copiii au iesit la tobogane dupa ceva timp...ramasesera la party doar cei mai marisori care jucau o miuta ceva cu clownul .Poate ca in timp se vor adapta cerintelor...

Linda ,unde stai in Dacia?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Hop si eu la spartul petrecerii :

LA MULTI ANI ,OTTO !
Sa cresti mare,sa fii sanatos si fericit alaturi de cei dragi !


Cu ajutorul unei prietene dragi de pe forum ,m-am procopsit si eu cu calculator acasa!
]Ada si Cosmin si va multumesc din suflet,inca o data!

Astazi mi-am instalat si internet,asa ca intre un apretat de lenjerie si curatenie in dulapuri,fac o pauza binemeritata sa va salut si sa va urez o saptamina frumoasa!
Nu am reusit sa citesc tot ce s-a scris a capitolul anterior,dar spre sa-mi iau revansa!



CristinaDumbo Jumbo 29 s si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Hello si bine v-am gasit!

Gabriela sa iti traiasca baietii si sa va bucurati de ei!
Noi cu Alex la Mall la KidsLand nu cred ca vom mai calca prea curand intrucat mi-a racit adevarat acolo si e prea curent... Sa mai creasca un pic si sa imi mai treaca si mie obsesiile. Iti scriu un mail pe gmail despre Tunisia.

Cristina, toate bune cu cel micut, nu? L-am vazut si pe Mihnea si arata superb... Va tinem pumnii sa fie totul OK. Nu te stressa prea mult si mai cere si ajutor, ca nu e momentul sa te vitejesti...

Adriana salut, ce mai faci?

Buna Viona, bine ai venit. Ti-am raspuns la intrebare pe clinica virtuala... Imi pare rau...

Dargele mele, eu nu ma laud cu mare lucru... sau, cu ceea ce as vrea... Dar Alex e mare smecher, suntem toti sanatosi acum... si in rest toate vechi...
Din pacate pe la inceputul lunii am avut o problema care m-a intors pe dos pur si simplu... Era sa va dau si eu o veste mare insa nu mai e de actualitate... Poate mai tarziu...

Va sarut si si numai de bine tuturor,

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Gabi,cam ce preturi sint la Teba Industries?
Merita un drum din Pacurari pina acolo?
Ce fel de produse au?


Viona,bine ai venit printre noi !
Felicitari pentru RECLAMA ILEGALA!
Mutumesc frumos pentru urari si te asteptam cit mai des pe la noi!
Sper ca nu ai probleme cu sarcina din cauza norfloxacinului!
Te rog sa ne tii la curent!

Carmen,imi pare rau ca nu ne-am intilnit duminica,dar daca nu-l pasaportez pe Mihnea la plimbare nu am nici o sansa sa scriu ceva la proiect!


CristinaDumbo Jumbo 29 s si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Cristina, eu spun ca merita un drum. Mie mi s-au parut mult mai ieftine decat in oras si mai bune calitativ. De ex. i-am luat 2 body-uri (pentru 1 an) cu maneca lunga la 82 si 96 de mii, in oras nu le-as fi luat cu mai putin de 120 de mii. Iar materialul este mult mai bun, nu s-a intins la spalat. Stefi are 8 luni si au o gramada de lucruri pentru nou nascuti si copii pana la 2 ani. Au si mai mari, pina la 12-15 ani, dar eu nu m-am uitat la ele.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Unde este exact?

quote:
Originally posted by amironeanu

Cristina, eu spun ca merita un drum. Mie mi s-au parut mult mai ieftine decat in oras si mai bune calitativ. De ex. i-am luat 2 body-uri (pentru 1 an) cu maneca lunga la 82 si 96 de mii, in oras nu le-as fi luat cu mai putin de 120 de mii. Iar materialul este mult mai bun, nu s-a intins la spalat. Stefi are 8 luni si au o gramada de lucruri pentru nou nascuti si copii pana la 2 ani. Au si mai mari, pina la 12-15 ani, dar eu nu m-am uitat la ele.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput