Activitati la grupa mica

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eusunteuasa spune:

buna!
iar eu...abia astept sa faca 4 ani sa mi-l primeasca la stat.Am fost ''fortata'' de sistem sa-l inscriu la o gradi particulara si cred ca totusi, la stat, copiii invata mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Alexia a repetat grupa mica la o gradi particulara.
Aveau o tema saptamanala sa zicem toamna.Invatau o poezie cu toamna, invatau fructele si legumele de toamna, florile, etc.Pictau sau colorau diverse fise cu tematica aceasta sau modelau cu plastilina.La muzica invatau un cantecel tot legat de tematica.
La matematica au invatat formele geometrice, cifrele de la 1 la 5, multimi de elemente(tot de la 1 la 5), culorile, mic-mare,lung-scurt, subtire-gros, sus-jos, stanga-dreapta,numeralul ordinar tot pana la 5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eusunteuasa spune:

Asa da!Inseamna ca ai gasit o gradi in care educatoarea chiar iubeste meseria aceasta.
Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

eusunteuasa, la stat marele dezavantaj sta in numarul de copii pe grupa. 36... 29... asta inseamna mai multe imbolnaviri,mai putina atentie... apoi, tot la stat mai e dezavantajul lipsei materialelor cu care sa lucreze copiii. in rest, nici eu nu vad dezavantaje. dar cele enumerate sint reale...

Mergi la inceput