Mamici de Constanta (31)

Mamici de Constanta (31) | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

iata capitolul cel nou, poftiti la vorba!


Mamicile, aspirantele si burticile din Constanta si imprejurimi:

-Adinutza(Adina) - Bogdan -17.04.2000 si Andrada - 01.12.2003
-Anomis (Simona) –Andreea –23.01.2000
-Arboria(Julia) - junioara?
-BB23(Alina) - dpn 21 iul.2005
-BDana-Mihai Cristian - 13.01.2005
-Cali –Mennan -27.09.2004
-Caty – Dinu - 15.10.2003
-Cornelia –Maria -02.07.2003
-Crig(Cristina) - 23.02.1972 -Maria-Teodora-3 .09.2002
-Cristina_smn(Cristina)-Mihaita-11.05.2004
-Crixia (Cristina) – Alexia -22.07.2003
-Dady68 (Tania-Gabriela) -Andreea 14.09.1996 si Bianca 14.02.2004
-DanaP – aspiranta
-Dianamaria –Tiberiu-Andrei – 07.07.1997
-Emaaimee(EMA) - DPN 08 iulie 2005.
-Ematutui(Emilia) -bb.de mart.apr2004?
-Fiquelle(Madalina)-BB-12.08.2005
-Galarina (Cristina) – Stefan
-Gegea(Geani) - cu puiutz de omDPN-14.04.2005
-Gen68 –1.apr.1968 -Marius – 23.05.2000
-Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
-irinabungau(irina) DPN-5.08.2005
-July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
-Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
-Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad –15.02.2000
- Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
-Liris( Simona) – aspiranta
- Lizuca (Gabriela)– Alisia - 05.09.2002
- Loreen (Laura) 37 saptamani - Bianca 8 ani 1/2 si bb Delia
-Magdala(Magda)- Rafaela -01.03.2001
-Mamanaty(Naty)- DPN- 25apr.2005
- Marlen_b –Andreas-05.10.2004
-Mav(Victoria) - Andrei-Sebastian - 04.02.2004
-Mygirls(Oana)(9ian1978)- dpn-15mai
-Narcisa –Patrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004
-Nicoleta-Carmen –Rares –01.12.2003
-Norris(Cristina)-Norris-29.05.2004 + Eric-4,5 ani?
-Oana (Ioana Corina)– )-Paul- 03.07.2002
-Roxanaz –Patrick-Philip – 29.07.2004
-Sinzi_ana –David –04.02.2003
-Tanja –Stefan -?
-Tatianas -Delia-Bianca – 05.07.2004
-Tweety – Cosmina –26.03.2003

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

asa deci Laura va vedeti in arc si nu dati si voi un telefon...maaiiii..ce va urechez io pe voi! pupii la JUly si mai ales Teodorei.
gen 'ai ma ca mai aveti pana scoateti dintzi noi...mai asteapta si tu si nu o lua cu gandurili negre de pe-acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

mey, roxa, nu ne despart decat cateva luni de vladut.

si lasa, lasa, ca ai si tu baiet, o sa vezi tu.

gen, mamica doar de marius


"poze cu de-alde noi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hihihi Gen si io ma gindeam sa nu faca cosuri!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

Buna seara,

In sfarsit am pus in album cateva poze de la botez.
Sper sa va placa!

Fetelor, stiti ceva de Geani? Are DPN-ul pe 14.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Loreen, bine ai venit!!!

Oana (Mygirl), ce ma bucur ca sunteti ok! Parca de mult nu ne-ai mai scris!

Gen, mi se face rau cand ma gandesc la cosuri si tuleie.... Eu speram ca baietelul meu sa fie mereu asa, cu fata neteda, ca de bibelou... Apropos, baiatul unei prietene, care are 5 ani si jumatate, deja are cei doi incisivi centrali inferiori definitivi (adica, cei de lapte au cazut de mult, ca i-au si crescut cei noi!!!!!!!)

Roxa, multumim de urari! De vreo doua-trei zile i-au trecut mucii lui Sebi, dar am uitat eu sa va zic!

Tatiana, acum chiar ca vreau s-o vad pe Bia!!! Pai, eu imi aduc aminte de-o mogaldeata roz si ea s-a facut de acum domnisorica! E musai sa ne intalnim in parc, imediat ce se face vremea buna!

Despre Seba sa va mai zic? Azi s-a jucat numai cu manutele in praf/ pietricele si... nisip (in curtea liceului de langa buni este o groapa cu nisip) si avea niste unghiute negre-negre cand a intrat in casa.....

Ma duc la . Noapte buna!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna fetelor!

Am fost azi la dr. Se pare ca bb o sa mai stea un timp in burtica, cel putin pana dupa Florii, cand ma duc din nou, la controlul de 38 de sapt. Asa ca mai am cel putin doua sapt. de pregatiri .

Nu stiu ce setare era anapoda la ecograf si nu a putut sa imi spuna greutatea, dar totul e in regula cu bb. Am calculat dupa o formula gasita pe net si imi da 3088 grame! Cred totusi ca e mai micut, avand in vedere ca acum 4 sapt. avea 2 kg, probabil ca are acum vreo 2,800.

Laura, La multi ani sotului tau! Va doresc multa fericire! Si felicitari pt. primul dinte definitiv! Si mie mi se pare ca e devreme. Doamne, ce baiat mare ai! Au trecut doi ani de cand ne "stim" pe forum. Parca ieri veneai in vizita la noi la spital.

Mygirl, intalnirea de burtici ma tenteaza, dar eu depind foarte mult de programul Mariei si de al lui Doru, care trebuie sa ma duca in oras cu masina si imi e mai greu sa ma organizez. Loreen mai are doar vreo sapt., asa ca e probabil e destul de dificil pt. ea. Daca ies la o plimbare mai lunga (nu organizata ad-hoc de Doru ), la cumparaturi sau in parc, o sa anunt pe forum. Poate ne vedem si cu alte fete ( Roxana)

Tatiana, pupici dansatoarei! Eu am tot imaginea ei de bebelus fragil.

Oana, mai citesti pe aici? Ce mai faceti?

Ma gandeam si eu ca probabil a nascut Gegea.

Va pup,
Cornelia (35 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Buna. Da, Cornelia mai citesc din cand in cand pe forum dar numai acest subiect al nostru al mamicilor de Constanta, ca in rest ....
Nici nu imi vine sa cred ca stai sa nasti pentru a 2-a oara, ai fost foarte harnicuta... :). Iti doresc de pe acum nastere usoara si te pup si pe Mariuta la fel. Eu dupa cum spuneam intr-un alt post incerc sa il inscriu pe Paul la gradi pt. la toamna, nici nu mi-am inchipuit ca este asa bataie pe locuri in gradinite, se pare ca au prioritate copii mai mari de 4,5,6 ani pentru grupele mare si pregatitoare, ca cei mai mici de 3 ani mai pot sa mai astepte probabil asa se gandesc ei... In fine, daca nu se strang de o grupa mica, o sa-l dau direct la grupa mijlocie, ce sa fac... sper sa se descurce... (Asa mi-a zis educatoarea ca este posibil sa nu aiba grupa mica..)
Pupici,

Oana si Paul (3 iulie 2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Gentziana, Cornelia, va multumesc mult pt. urarile pt. sotul meu !

Gen, sa stii ca i se misca de vreo sapt. dintele, Vlad mi-a spus ca-l durea cand musca din mancare, asa ca o vreme i-am dat mancare mai pasata, mai zeama. Nu prea ma lasa sa-i pun degetul pe dinte sa vad cat de rau i se misca , asa ca nu mi-am dat seama c-o sa cada asa rapid. Si eu am schimbat dintii devreme, tot la 5 ani, asa ca fi-miu are pe cine mosteni.

Da, Cornelia, au trecut deja 2 ani de cand ne stim ! Fantastic cum trece timpul asta ! Maine-poimaine, aud ca esti si mami de baitzel. Daca o sa pot, mi-ar placea sa vin sa va mai vizitez la spital.

Roxi, sorry ca n-am sunat, , era 7 seara cand m-am intalnit cu July, fi-miu doarme 3 ore dupa-amiaza, niciodata nu reusim sa ne mobilizam sa iesim mai devreme.

Pupi-pupi tuturor !



Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza frumoaselor!
Laura iertam si pupam! ca tare ne e dor de voi!!!!
Geani nu a mai dat nici un semnde cand s-a mutat la cluj asa ca....cred si eu ca e pe aproape!
Cornelia hihihi zici ca pitiku e grasunel? poate seamana cu Patrick la asta
Sanzi ce ati facut la medic?
Tatiana pupici dansatoarei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gen68 spune:

of, laura, sper sa semene la dinti cu tata si cu taica-su. ca eu si mama avem o dantura proasta si slaba. tata, la 70 ani, are toti dintii in gura!!! bine, maselele au inceput sa-l lase, dar in rest... pana acum la batranete n-a fost niciodata la stomatolog.

pup la toate fetele.

gen, mamica doar de marius


"poze cu de-alde noi"

Mergi la inceput