tratament naturist antimatreata

tratament naturist antimatreata | Autor: ciciep

Link direct la acest mesaj

Stiti cumva un tratament naturist sa scap odata de matreata asta? M-am saturat de sampoane, mai scumpe sau mai ieftine, nici Nizoralul nu are nici un efect...
Multumesc mult

Cici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobulet spune:

Eu am folosit infuzie cu frunze de urzici...Ar fi de preferat sa faci cu frunze proaspete! Eu am facut spalarile cu zeama ce ramanea dupa ce infuzam urzicile pentru papica...Spalate, bagate in baie de apa fierbinte si lasate cca 10 min., strecurate, urzicile pentru papa si zeama racita si folosita pentru clatiri la par si 2 cani baute. Ca fapt divers, ceaiul de urzici este fff bun pentru uz intern, curata vasele sangvine de depuneri de grasimi.
Mai foloseam si ceai din frunze de nuc, insa actiunea principala este cea de intarire a radacinii firului. Atentie: Ceaiul de nuc decoloreaza parul. pupic

bobulet,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lz_cecilia spune:

Asa am scapat si eu de matreata cu ceai de urzici, iar acum ma spal de ani de zile cu sampon de urzica( cel mai ieftin si cel mai ordinar). Am incercat de multe ori sa renunt la el, dar nu pot, matreata ma invadeaza.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mie mi-a trecut matreata cu sampon anti matreata de la Amway.Am incercat foarte multe sampoane si nimic...

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

Mie mi-a trecut cu Nizoral, dar mi-a facut parul aspru ca funia.

Iar daca dau cu balsam, reapare matreata

Poate incerc ceaiul de urzici ...

www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg" target="_blank">Smilla crocodila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliana spune:

Eu am avut mari probleme cu matrata si am folosit aproape tot ce se putea folosi: Nizoral, Head&shoulders, Selsun, Nivea, PetrolHan, ceaiuri din amestec de plante, otet de mere,etc. Toate functionau pentru putin timp, dupa care se obisnuia parul si reaparea matreata. Cineva mi-a recomandat un sampon de la HEMEL(produse disponibile prin distribuitori). La inceput am fost sceptica, n-am crezut ca poate fi atat de bun pe cat se spunea. Mai ales ca dupa primele 2 utilizari mi-a aparut matreata mai evident decat aveam. M-am speriat dar am continuat, stiind din experienta ca nici un sampon n-a facut minuni de la inceput. La o prezentare de produse HEMEL mi s-a spus ca acesta este primul efect. Matreata este eliminata pe firul de par. Dupa o saptamana, folosindu-l cam la 2 zile, am scapat.Acum pot sa stau cu parul nespalat timp de o saptamana si nu se ingrasa , nici nu am matreata. Inainte la 3 zile eram ca data cu ulei. Folositi cu incredere! Eu , una, nu ma risc sa mai incerc altceva. Deocamdata nici nu am nevoie. Nu imi mai este rusine cu parul meu, nu mai trebuie sa-l strang in coada sa nu se vada matreata......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Deliana,unde se gaseste acest sampon Hemel?

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput