Se trezeste plangand

Se trezeste plangand | Autor: Roxan

Link direct la acest mesaj


Puiul meu de 7 luni jumatate, se trezeste peste noapte plangand. Se impinge in picioruse, se arcuieste de parca nu-i convine ceva.Atunci il iau si ii dau sa suga. Enormal sa se trezeasca asa in plans?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Klaus29 spune:

Andrei are 1 an si 11 zile si tot plangand se trezeste noaptea; ii dau sa pape si se culca la loc; iar cand ii ies dintii mai plange si in somn si se trezeste foarte des; nu stiu daca e normal asa; poate ne spun alte mamici


Claudia si bebe Andrei (13martie2005)
http://community.webshots.com/user/klaus29100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_smn spune:

Si al meu se trezeste plangand - uneori viseaza urat, iar plansul este foarte speriat, mai mult tipand, iar alteori plange pentru ca nu mai poate adormi la loc. Il iau in brate, il pun putin la san si il ajut sa adoarma. Nu cred sa fie ceva grav. Uneori mai plange de foame (pe la 3 dimineata). Verifica daca nu cumva ii dau dintii, sau daca e putin bolnavior.

Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004)
http://community.webshots.com/user/cristina_smn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emi si mami spune:

Va dau dintisorii, visati urat sau sunteti raciti si nu puteti respira bine. E normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

Verifica sa nu-l deranjeze ceva, daca se arcuieste asa, patura, pampersul, sau poate e cald in camera si-i e sete.

Carmen si Mara (12.08.04)
poze cu Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Stefan uneori chiar si dupa somnul de peste zi se trezeste plangand in hohote de zici ca l-a muscat ceva! Cred ca il supara dintisorii, si noaptea se mai trezeste plangand de abia ajung langa patutul lui de spaima...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Nu va speriati, sunt stari care vor trece, pot fi dintii sau sa fie impresionat peste zi de ceva si sa viseze urat sau poate e constipat si are crampe, are nasul infundat si nu poate respira, etc.
Si Adi al meu are unele perioade cand face asa si ii trece. Duceti-va langa bb si linistitti-l, eventual luati-l in brate un pic, apoi vorbindu-i calm puneti-l la loc in pat.
Incercati sa excludeti cauzele pe care le-am scris si eu si fetele si daca nu trece, asteptati o perioada.

Ana


Annablue si Adita 1.11.2002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna!
Si Stefi tot 7 luni si jumatate are si de mai bine de o luna se trezeste in fiecare noapte plangand. Si nu o data, ci cel putin o data pe ora. Citeodata doarme si cite 3-4 ore legate. De obicei nici nu este nevoie sa o iau in brate, este de ajuns sa-i dau suzeta sau biberonul cu ceai. Si nici nu se foieste inainte, ci pur si simplu incepe sa planga, cu ochii inchisi, isi ridica picioarele si se freaca la ochi. Noi am fost si la dr., este sanatoasa, dintii inca nu apar (nici macar nu are gingia rosie sau umflata). Asta este, sunt copii care se trezesc noaptea. Ca sa nu mai spun ca a avut o perioada intre 2 si 5 luni cand se trezea la 2 si la 6 (manca) si se mai trezea de tot la 8.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculica spune:

Bebele meu are 4 luni, e super bebe si la 4 luni nu se trezeste noaptea din somn si nu s-a trezit nici cand avea colici, nu m-a deranjat nici o noapte dar in schimb se trezeste ziua plangand din somn, ce viseaza ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

Cel mai probabil e de la dintishori! Sau cum am patit noi pe la 10 luni, are gaze si il doare burtica! La fel facea si printesa mea, se arcuia, se impingea in picioruse si uneori elimina gaze! I-am dat o perioada seara si noaptea cand se trezea Baby drink si s-a rezolvat! Daca e de la dinti nu prea ai ce-i face mare lucru! Noi o mai patim uneori si acum!

Va , mami Lili si Alexia - 1 an si o luna -05.02.2004

Avem si poze
http://community.webshots.com/user/lili_ang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

vai de cate ori am patit si noi, ne trezeam in toiul noptii cu plansete de tremura toata, si nu era de la nimic. Atunci ii stingeam cativa carbuni, ziceam un Tatal nostru si ii dadeam pe la fata, manute si picioruse cu apa aceea, si culmea ii trecea. O mai dadeam cu mir si apa sfiintita.
Ajuta fetelor, credeti-ma. Si sub pernita ii puneam o mica iconita.

Antonela & Andrada

Mergi la inceput