a luat putin in greutate

a luat putin in greutate | Autor: naomi_ioana

Link direct la acest mesaj


Astazi printesa mea face 8 luni si am cantarito;am avut un adevarat soccand am vazut cat imi arata cantaru:8.400g.Acum o luna avea 8.260g,deci va dati seama ca nu aluat intr-o luna decat140g ceea ce e ff putin.Care poate fi cauza?Tin sa precizez ca mananca bine,lapte de trei ori pe zi(dimineata,seara si noapte)la pranz piure de fructe+branza/bisciuti,ora16-17 piure de legume+pui/ficatei de pui/ou/tofu+orez+iaurt,intre mese suc sau ceai.Ar mai fi faptu ca in timp de o luna i-au iesit 6 dintisori;ma gandesc ca a fost ff agitatadin cauza dintisorilor de nu a luat in greutate?In rest e destul de vioaie si activa,numai ca pe mine m-a pus pe ganduri greutatea ei

Astept sfaturile voastre,multumiri anticipate

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shian spune:

Nu-ti face probleme,pe masura ce cresc bb-ii iau in greutate mai putin datorita faptului ca sunt mai activi.Daca totusi esti nelinistita,in Japonia este un centru se numeste hirobakan,(detalii de la primarie),acolo exista personal specializat,poti sa-ti cantaresti copilul,sa intrebi ce te nelinisteste,despre papica,somn,exercitii fizice,cantecele...etc.Poti merge o singura data pe luna,totul este gratuit.Incearca,ai sa vezi ca te vei linisti.


anca&shion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Buna,

am vazut pozele cu printesa ta si o pup si eu si Kenutzu cat e de dulceeeee si frumoasa.
In legatura cu greutatea eu zic sa nu-ti faci probleme.
Kenutz avea la 8 luni 9 kg fix si il vedeam eu slabutz,dar era spirt si agitat si voios.Eu am avut la 1 an 7kg si jumate si aku-s durdulie,adica am vro 63 kg :)))
Nu te mai stresa cu cantaritul si las ca o sa ia ea in greutate.

Te pupa,Samy si bb Kenta

Samurai-lady si bb Ken

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Dar poate ca a mai crescut putin.
Bianca de la 7 la 8 luni a luat in greutate doar 200 g si a crescut 4 cm.
Nu te ingrijora cand il canteresti mai si masoara-l , pt ca bb-ii mai si cresc.

tnicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Anca,
Nicoleta are dreptate.
Giulia a luat de la 5 la 6 luni doar 200g, dar 5 cm. De la 6 la 7 luni a luat 900 g si 1 cm. Eu zic sa nu te nelinistesti, atata timp cat papa bine, doarme si e voioasa !

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



Va multumesc tuturor pt sfaturi,in cm a luat l-a fel de putin luna aceasta,deci singura cauza cred ca ar ramane dintisori;ea este bine si vioaie,asta conteaza cel mai mult.

Samuray,multumim pt compliment,dar si Kenutzu e scump foc,cand era mic imi da impresia ca seamana cu Naomi

Mergi la inceput