Cu dragoste,din IASI.......(12)

Cu dragoste,din IASI.......(12) | Autor: GabrielaG

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43885&whichpage=11" target="_blank">Cu dragoste din Iasi ...(11)





Help me! Azi noapte am stat de 6, ca pe Otto l-a apucat iar durerea de urechi. Si banuiesc ca sunt dureri groaznice, caci il tot doare. I-am dat Nurofen, alta pastiluta de durere , dar dupa doua ore maxim, revine durerea. Astept ziua de luni sa merg la ORL-ist, caci asa nu mai merge.
Si eu ma laudam la toata lumea ca scapat de otite, acum doi ani, cand am fost in vara la salina. Offf...
Carmenp, stii cumva programul d-nei dr. Preda?
Bine ati venit fetelor...Lumy, Nushulica, Herra si va dorim sa stati cat mai mult prin zona.
Un WK placut, desi vremea de astazi e groaznica...vant puternic si foaaaarte rece.
Pupici si sanatate la puiuti,
Gabriela si baietii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumy_ spune:

Gabriela, vezi ca are program la Cabinetul medical "Providenta", de pe Stefan cel Mare, luni, miercuri si vineri, de la 13-15, iar marti si joi, de la 11-13.Insanatosire grabnica!

Lumy_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Gabi, nu vreau sa te sperii dar musai tre` sa mergeti la orl-ist, io-s patita si stiu ce spun, uite aici programul:
-L, Mc, V- 13-15
- M, J- 11-13
Sper sa fie asta, eu l-am mai dat si nu mi-a zis nimeni ca s-ar fi schimbat. Sanatate lui Otto!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

GabrielaG, o solutie calmanta pentru durerile de urechi este Otocalm (se pun cateva picaturi in ureche). Nu stiu daca e recomandata si copiilasilor. Eu am folosit-o si mi-a facut bine
Lumy, nushulica si Herra, bine ati venit!
nushulica si eu sunt de parere ca o sa-ti placa mai mult sa ai rochita ta de mireasa. Mai ales peste ani, cand o sa te napadeasca amintirile . Eu sunt melancolica (uneori) si romantica (tot timpul ) si ma mai uit la rochita din cand in cand pentru ca mi-e draga si-mi aduce aminte de ziua nuntii. Oricum , pana in septembrie ai tot timpul sa cauti (nu numai in Iasi). Cu 10 milioane cred ca poti sa-ti iei ceva frumos (desi, sincera sa fiu, nu mai stiu ce pret ar putea avea acum o rochie de mireasa; eu am dat pe a mea 3.500.000 acum 2 ani si jumatate - am cumparat-o din Piatra Neamt).
acvi, iti tin pumnii! Chiar sunt curioasa: cate dintre voi conduc o masina? Eu am permis de mai bine de 4 ani, dar am condus foarte putin. Mi-e frica sa urc la volan . Poate aveti vreo reteta de invins frica ; as vrea conduc si sunt unele situatii in care chiar mi-ar fi de folos acest lucru, dar ... ce sa fac daca mi-e frica?!
carmenp, zilele trecute ti-am vazut si eu pozele (nu inteleg cum de mi-au scapat pana acum ). Ce ochi frumosi are Ilinca!
adi69, "La multi ani!" pentru Catalina (cu foarte mare intarziere, dar mai bine decat deloc )
Un sfarsit de saptamana placut!
Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Adda, e iert, da` data viitoare sa nu se mai intimple, Ilinca a mostenit okii mamei ei
Eu am carnet din mai, iaca anu` si am condus de doua ori: o data la mine in sat m-am dat gagica si a doua oara l-am adus pe barbatu` meu de la o cumetrie, era doishpe noaptea, pauza alte masini pe strada si am fost in elementul meu.

quote:
Originally posted by adda

GabrielaG, o solutie calmanta pentru durerile de urechi este Otocalm (se pun cateva picaturi in ureche). Nu stiu daca e recomandata si copiilasilor. Eu am folosit-o si mi-a facut bine
Lumy, nushulica si Herra, bine ati venit!
nushulica si eu sunt de parere ca o sa-ti placa mai mult sa ai rochita ta de mireasa. Mai ales peste ani, cand o sa te napadeasca amintirile . Eu sunt melancolica (uneori) si romantica (tot timpul ) si ma mai uit la rochita din cand in cand pentru ca mi-e draga si-mi aduce aminte de ziua nuntii. Oricum , pana in septembrie ai tot timpul sa cauti (nu numai in Iasi). Cu 10 milioane cred ca poti sa-ti iei ceva frumos (desi, sincera sa fiu, nu mai stiu ce pret ar putea avea acum o rochie de mireasa; eu am dat pe a mea 3.500.000 acum 2 ani si jumatate - am cumparat-o din Piatra Neamt).
acvi, iti tin pumnii! Chiar sunt curioasa: cate dintre voi conduc o masina? Eu am permis de mai bine de 4 ani, dar am condus foarte putin. Mi-e frica sa urc la volan . Poate aveti vreo reteta de invins frica ; as vrea conduc si sunt unele situatii in care chiar mi-ar fi de folos acest lucru, dar ... ce sa fac daca mi-e frica?!
carmenp, zilele trecute ti-am vazut si eu pozele (nu inteleg cum de mi-au scapat pana acum ). Ce ochi frumosi are Ilinca!
adi69, "La multi ani!" pentru Catalina (cu foarte mare intarziere, dar mai bine decat deloc )
Un sfarsit de saptamana placut!
Ada



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucureii mei

Lenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

ce urat a fost azi afara......nu am iesit deloc, mi-a fost frica sa nu raceasca iar denisa
gabriela, si denisa mea a avut otita cand avea vreo 3-4 luni, la amandoua urechile(una dupa alta), si a fost groaznic, am avut cam o saptamana in care n-am dormit aproape deloc. fara antibiotic nu i-a trecut. otocalm este bun(este si varianta pentru copii), dar banuiesc ca depinde de la copil la copil(la finutul meu nu a avut nici un efect)
herra, bun venit! sa-ti traiasca bebelul! imi aduc aminte ce "cuminte" era denisa la 6 luni, acum nu sta locului nici 3 secunde...
nushulica, cand mi-am facut rochia de mireasa, multe lume mi-a spus sa nu dau prea multi bani pe ea, dar eu si sotul am hotarat ca o singura data suntem miri si am cheltuit destul de mult, si nu-mi pare rau. pe noi ne-a ajuns peste 35 mil= rochie, costum mire, pantofi,....verighete,coafor, manichiura= adica tot ce am "purtat" in aceea zi- ca sa nu mai spun ca mi-am cumparat 2 perechi de ciorapi albi bineinteles, si 2 voaluri-primul era prea lung) se poate si mai ieftin, dar noi ne-am rasfatat cat am putut

pupici la toata lumea, pentru bolnaviori - insanatosire grabnica!

diana si denisa
http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Initial creeata de GabrielaG

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43885&whichpage=11" target="_blank">Cu dragoste din Iasi ...(11)




Help me! Azi noapte am stat de 6, ca pe Otto l-a apucat iar durerea de urechi. Si banuiesc ca sunt dureri groaznice, caci il tot doare. I-am dat Nurofen, alta pastiluta de durere , dar dupa doua ore maxim, revine durerea. Astept ziua de luni sa merg la ORL-ist, caci asa nu mai merge.
Si eu ma laudam la toata lumea ca scapat de otite, acum doi ani, cand am fost in vara la salina. Offf...
Carmenp, stii cumva programul d-nei dr. Preda?Gabriela si baietii



Gabriela,
Dr. Iordache - pediatrul lui Alex, pe care il recomand tuturor ca pe un profesionist - are program si duminica dimineata. de la ora 9,00 pana la ora 14,00 la cabinetul lui Sanatatea 2000, langa Palatul Telefoanelor.
Daca ii vrei nr de telefon il poti lua ori din cartea de telefon ori ma suni ppe mine: 0232/436577 sau pe mobil si ti-l spun . Cab dr. se numeste Sanatate 2000. Ma gandesc ca nu e de asteptat pana luni la pranz.
Sanatate la Puiuti si voua
Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

quote:
Originally posted by l_carmen2003

quote:
Initial creeata de GabrielaG

www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=43885&whichpage=11" target="_blank">Cu dragoste din Iasi ...(11)




Help me! Azi noapte am stat de 6, ca pe Otto l-a apucat iar durerea de urechi. Si banuiesc ca sunt dureri groaznice, caci il tot doare. I-am dat Nurofen, alta pastiluta de durere , dar dupa doua ore maxim, revine durerea. Astept ziua de luni sa merg la ORL-ist, caci asa nu mai merge.
Si eu ma laudam la toata lumea ca scapat de otite, acum doi ani, cand am fost in vara la salina. Offf...
Carmenp, stii cumva programul d-nei dr. Preda?Gabriela si baietii



Gabriela,
Dr. Iordache - pediatrul lui Alex, pe care il recomand tuturor ca pe un profesionist - are program si duminica dimineata. de la ora 9,00 pana la ora 14,00 la cabinetul lui Sanatatea 2000, langa Palatul Telefoanelor.
Daca ii vrei nr de telefon il poti lua ori din cartea de telefon ori ma suni ppe mine: 0232/436577 sau pe mobil si ti-l spun . Cab dr. se numeste Sanatate 2000. Ma gandesc ca nu e de asteptat pana luni la pranz.
Sanatate la Puiuti si voua
Carmen


completez si eu: dr iordache c-tin- tel 0744507780, cabinet sanatatea 2000- nr tel 214002 pe str alex lapusneanu(peste strada de anticariat)
sanatate multa!
duminica placuta la toata lumea!

diana si denisa
http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Multumesc foarte mult fetelor. Un pupic pentru fiecare.
Deocamdata am scapat de durere. I-am pus Otocalm, vreo 3 picaturi doar o singura data si am inceput cu un antibiotic (nu sariti in capul meu), la sfatul medicului pediatru care il vazuse cu o zi inainte si chiar ma intrebase daca nu-l doare urechea si a sora-mii, care e tot medic pediatru.
Multumesc mult pt nr. de telefon, maine merg sa vad ce si cum...
Eu cu Otto am avut experiente neplacute cu otita si chiar am mai fost la un ORL-ist, dar de adulti si nu mi-a placut, pt ca prima data la consultatie nu a spus nimic, doar i-a dat un antibiotic, iar a doua oara a spus ca are deviatie de sept si trebuie operat. Dar "neuronul" meu care gandeste logic s-a suparat, pt ca normal era sa vada din prima deviatia de sept, nu dupa tratamentul cu antibiotic, nu???
Va pup si o duminica frumoasa,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Fetele de la Iasi
va rog sa-mi recomandati un dentist/cabinet medical bun.

Multumiri.


Adela , mamica de Julia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Adela, dl.dr. Norocea e foarte bun si are un cabinet foarte dotat, dar are scoruri occidentale...Are cabinetul si casa vizavi de Spitalul Socola.
Mai este dr. Cambose, undeva pe la Rapa Galbena, acum merg la el si sunt multumita.
In ambele cazuri te programeaza la o ora, dar mai dureaza cel putin inca o ora pana intri. Desi...o singura data mi s-a intamplat sa intru imediat.

Fetelor, iar ma palng, am intrat in alta belea, Otto e bine, dar s-a intors raceala la mine. Ma doare capul si gatul ingrozitor. Am senzatia aceea de cap incarcat, offf, m-am saturat de raceli. Acum imi doresc sa nu o ia si copiii de la capat.
Pupici, multa sanatate si o saptamana buna,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput