Medici pediatri

Medici pediatri | Autor: Viovio

Link direct la acest mesaj

Exista la "Femina intim" o listuta cu medici ginecologi,pe care eu am gasit-o foarte folositoare.
Acum as avea mare nevoie de o astfel de listuta dar cu medici pediatrii,cu nume,recomandari sau critici,eventual cu locul unde pot fi gasiti acestia (cabinete,policlinici)
Recunosc ca am o pediatra sub orice critica si abia astept sa o schimb,dar vreau sa fac cea mai buna alegere pentru fiica mea.
Ajutati-ma,va rog...!!!

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauditzadennis spune:

Si eu astept cu interes lista pentru ca sunt in aceeasi situatie. Picatura care aumplut paharul a fost aseara, cand, pentru ca nu voia sa manance nimic (el fiind fomila de felul lui) m-am uitat in gatul lui Dennis si am observat ca e rosu...Am pus mana pe telefon, am sunat medicul de familie si i-am spus ca Dennis are gatul rosu si putina febra, dar nu tuseste, nu-i curge nasul si e vioi.Mi-a recomandat imediat augmentin (pentru ca bantuie o viroza respiratorie, mi-a zis) fara sa tina cont de faptul ca atunci cand i-am dat augmentin i-a distrus flora intestinala de ne-au trebuit sase luni s-o restabilim! Am zis bine, am inchis si, tremurand de nervi l-am tratat cum citisem pe forum la o postare cu "rosu in gat...". Azi dimineata era ok, a mancat si e vioi...vai de medicii nostri!!!

Claudia,soacra frumoasei Oti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana77 spune:

Da, este i ideea buna si o consider f.f.f.f utila, mai ales ca pentru o problema a fetitei mele a trebuit sa consult 3 medici pediatri. Abia al IV lea a fost cel care ne-a ajutat concret.
Se numeste dr.Bratu Niculina - medic chirurg pediatru la spitalul Budimex.

Inca de la inceput sunt foarte convinsa ca lista cu medici pediatri buni va fi f.f.f.f scurta.


Roxana si Maria ( zambareata ns. pe 08.09.2003)

http://community.webshots.com/user/roxana77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

dr culcer ana 0723330001 la Spitalul universitar are Si cabinet la bucur obor
Dr marcu mihaela De la clinica Med life 0744612480, 6662066
va pup!
otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana77 spune:

Otilia, nu te supara ca te intreb dar nu ne-ai spus cat costa consultatia la dr. Culcer? si nici in ce conditii consulta la cabinetul de la Bucur Obor.
Din cate stiu eu este f.f.f.f piperata la pret, acasa nu vine fara 1.000.000 lei.

Roxana si Maria ( ns. 08.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nefertari spune:

De cand urmaresc subiectele legate de medicii pediatri am vazut ca se vehiculeaza f. des numele pomenite de otis41 .
OARE NU MAI EXISTA ALTIIII ???????????



Eu,el(Alex-5ani)si ea(Freya-DPN 11.05.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/abihayat2002/album?.dir=8e19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milana spune:

dna dr. mihaela scheiner .
este medic pediatru la spitalul giulesti si o puteti gasi si la centrul medical unirea (www.unireamedical.net)

mami de matei 3.11.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

nefertari ai dreptate,insa cum zice si Roxana77" lista cu medici pediatri buni va fi f.f.f.f scurta".
Asadar si eu o voi preciza tot pe d-na Culcer.Meritul ei este ca nu se arunca asupra copilului cu pastile de tot felul.Insa dupa cum zice din nou Roxana77 e super scumpa.Acasa nu iti vine fara un milion de lei plus ca trebuie sa o aduci acasa personal si apoi sa o duci inapoi unde e nevoie...Insa daca alti medici nu avem in situatiile de criza apelam la cei care sunt f scumpi macar stim ca dam un ban dar nu il dam degeaba.Eu am avut o problema cu fetita cand era mai mica si mi-a venit medicul de familie de 3 ori si ii bagam cate 2,3 sute e mii in buzunar,ca na! venea acasa...Si am ajus la concluzia ca mai bine o chemam pe culcer de prima data,o data si bine, ca medicul de familie e un incompetent,si am aruncat si banii de pomana si m-au apucat si toti dracii de imi venea sa o strng de gat(pe medicul de familie)....Pana la urma tot la culcer am sfarsit: insa a fost o consultatie care a meritat...Cu toate astea zic in continuare ca e fff scumpa pentru buzunarele multora.Insa omul disperat isi vinde si haina pentru copilul lui,si din pacate aceasta disperare este exploatata la maxim.e trist....Ajung la concluzia ca oricum prefer cand am probleme sa ma duc la culcer,desi ma cam zvanta consultatia,decat sa ii dau mai putin unui idiot care imi indoapa copilul cu pastile,si il diagnosticheaza incorect....
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Eu tot pe DR.Culcer o recomand cu placere !!! Este profesionista, ce mai !!!La cab. are consultatia cu 750000. Intr-adevar, acasa vine cu 1000000 plus transportul [ adica luata , dusa ]...dar poate nu aveti nevoie sa vina acasa !!...si la cabinet este mai bine, pentru ca are acolo si ecograf, face si analize pe loc...are si o trusa de urgente cu medicamente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deliak spune:

Si noi tot la Culcer mergem,nu am adus-o niciodata acasa fiindca nu a fost cazul,dar am fost la cabinet si ne-am mai dus la spital(ne-a consultat la ea in cabinet),i-am dat la fiecare consultatie facuta la spital cate 600.000 si e super draguta,intotdeauna cand o sunam ne raspune sau daca nu poate raspunde atunci la telefon ,ne da apel dupa aia si o sunam noi. E profesionista,eu cred ca e cea mai buna la momentul actual.

Karla -mami a lui Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Dr Claudia Datu - a lucrat la Pol 10 (Elias), acum s-a pensionat si lucreaza la un cabinet pe linga fundatia Dan Martian. Cabinetul se numeste Bambino (au si site) si noi tot la dinsa mergem in continuare. Are experienta, e calma, nu ezita niciodata si e foarte dulce si serviabila.



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu cel bun si blind si dulce si frumusel

Mergi la inceput