Micsorarea stomacului !!!

Micsorarea stomacului !!! | Autor: Pdelia

Link direct la acest mesaj

Ce stiti despre operatia de micsorare a stomacului ?
Si-a facut-o cineva ?
Eu sunt o mancaciosa fara leac si ma gandesc la solutia asta . Voi ce parere aveti despre aceasta rezolvare a problemei greutatii ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Da, stiu pe cineva: nu vreau sa te sperii, dar a avut probleme serioase dupa un nr. de ani.

Tu ce vrei sa faci de fapt: sa iti insertezi asa zisul "inel"?

Uite aici destule informatii:

www.doctor.3x.ro/html/chirurgia_obezitatii.html" target="_blank">http://www.doctor.3x.ro/html/chirurgia_obezitatii.html



Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

mi-ar placea si mie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

eu nu stiu pe nimeni care a facut operatia asta dar am vazut un program scurt la tv despre asta.

dupa program am ajuns la concluzia ca nu as face operatia doar daca de ex as avea un nr de kg si o pofta mult mult peste medie (bine ca nu am )

sa sti ca multe din dietele din ziua de azi te ajuta la un control al apetitului sau sunt chiar si medicamente.. ai incercat si alte cai??

------------------------
poze noi cu Bandit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns energy spune:

exista doua variante: inel gastric si balon gastric (numai pt. 6 luni), a doua varianta costa la jumatate fata de prima.

probabil ca trebuie sa suni la o clinica pentru toate informatiile, eu am intrebat doar preturi... si mi-a trecut cheful

daca as avea bani, m-as duce sigur.

"Copiii au mai multa nevoie de modele decat de critici"
nechezol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pdelia spune:

Cat costa un balon ?Unde se poate pune (in ce oras ) ?
Ce probleme de sanatate a avut persoana care si-a facut operatia si cand si-a facut-o ? Unde , in ce oras ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

Ca sa fiu sincera eu nu m-as lansa intr-o asemenea aventura, cu inele sau baloane gastrice. Am vazut si eu la tv ceva despre asta, dar totusi... Poate nu sant in masura sa vorbesc despre problema asta, ca eu ma chinui sa nu-mi pierd cele 45 kg amarate pe care le am la 1,65. Dar nu m-as supune la asa ceva. Exista regimuri pt slabit, unele sant chiar sanatoase pt organism, cum ar fi regimurile vegetariene cu ocazia carora iti dezintoxici organismul. Eu zic ca de multe ori se cam exagereaza cu problema kg in plus, sant persoane care nu au nevoie, dar care tin mortis sa slabeasca. Sa fi sanatos si sa te supui unei operatii...de buna voie...e prea mult!


dianas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Interesant subiect!
Desi pare o masura cam drastica, cred ca si eu as aplica-o; ramane de studiat intens reactiile adverse!!!
Eu nu cunosc pe nimeni cu asemenea operatie. Si nici nu stiu daca la Cj se face. Ma interesez.


Mariana, Stefan (20.04.2004) si (14 sapt.)

pozicile noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">O poveste de suflet

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipcipcip spune:

Dupa cite stiu eu o asemenea operatie e eficienta, dar are destul de mari riscuri si nu se face decit la persoanele foarte obeze, cel putin aici in US. Am vazut un documentar la tv si toti care erau operati aveau peste 200 kg.

Cipcipcip si bebe in burta 16 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Fetelor , nici eu nu as face! Nu numai pentru ca eu am avut de aproape un an probleme cu stomacul , grrrrrrrr... Dati-va seama, o operatie e totusi o operatie si implica multe riscuri. Am vazut si eu un reportaj la TV in care spuneau ca daca persona nu isi schimba dupa operatie obiceiurile alimentare, tot nu ajuta mult-va minca mai putin dar mai des...



Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Ajutati un OM sa traiasca!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mobriq spune:

De curiozitate, cele care sunteti tentate de micsorarea stomacului, ce IMC aveti ? indicele de masa corporal se calculeaza asa: IMC=greutatea(Kg)/inaltime(m)^2.

D.ex. : 80Kg si 1.67m fac un IMC=80/1.67^2= 28.7

Monica si Eduard

Mergi la inceput