Mamici de Constanta (28)

Mamici de Constanta (28) | Autor: mav

Link direct la acest mesaj

Nu stiu ce sa zic despre intalnire. Ma gandesc ca,1 martie fiind marti, unele dintre noi vor fi la munca pana la o anumita ora, asa ca poate este mai bine sa ne vedem pe la ora 18-19. Unde??? Poate la Colonadelor sau la Pizza Hot sau la Tomis Mall sau la McDonalds. Cum ziceti si voi, dar daca ne hotaram sa ne intalnim atunci, cred ca ar fi bine sa rezervam din timp macar o masa, sa nu mai stam in picioare, cu hainele in brate ca ultima data! Daca vreti sa venim si cu familiile, nu-i nici o problema, dar sa cadem de acord impreuna! Nu mai caut in urma sa vad cine a anuntat ca ar putea veni, ci va rog sa mai scrieti fiecare inca o data parerea voastra si de data asta voi nota si voi posta listuta.
Sau.... vreti sa ne intalnim la Sanzi?! Ca tot ne-a invitat si putem amana putin intalnirea! (Cu cadouri de casa noua, desigur!!! )
Astept cu nerabdare vesti de la voi!


Sebi pare sa fie mai bine! ....Dar urlaaaaaaa cand tre' sa curatam nasucul, de ne aude tot cartierul! Azi a mers pe jos pana la buni! Am facut vreo juma' de ora, dar a fost grozav. Pana acum, ori il duceam cu carutul, ori in brate (si deja era ffff greu pt mine), ori ne ducea tati cu masina. Oricum, avem cu ce ne lauda! S-a facut baiat maaaare si puiul meu!!!

Magda, imi pare tare rau ca Rafaela are probleme.... Sa dea D-zeu sa nu fie grav, daca tot n-ati observat voi pana acum!!!




Vic & Sebi (04.02.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Iata ca am si..."furat" listuta Taniei si-mi pare rau ca n-am postat-o cand am deschis subiectul, dar sa nu va suparati..... este aproape miezul noptii......


1-Adinutza- Bogdan-17.04.2000 & Andrada - 01.12.2003
2-Anomis (Simona) –Andreea –23.01.2000
3-Arboria(Julia) - junioara?
4-BB23(Alina) - dpn 21 iul.2005
5-Cali –Mennan -27.09.2004
6-Caty – Dinu - 15.10.2003
7-Cornelia –Maria -02.07.2003
8-Crig(Cristina 23.02.1972) -Maria-Teodora-3 septembrie 2002
9-cristina_smn- Mihaita- 11.05.2004
10-Crixia (Cristina) – Alexia -22.07.2003
11-Dady68(Tania-Gabriela)-Andreea 14.09.1996 & Bianca 14.02.2004
12-DanaP – aspiranta
13-Dianamaria –Tiberiu-Andrei – 07.07.1997
14-Emaaimee(EMA) - DPN 08 iulie 2005.
15-Ematutui(Emilia) -bb.de mart.apr2004?
16-Galarina (Cristina) – Stefan
17-Gegea(Geani) - cu puiutz de om
18-Gen681.apr.1968 -Marius - 23.05.2000
19-Ione (Ionela)– Maria & Elena - 26.05.2003
20-July (Julide)– Teodora – 15.10.2002
21-Larular (Raluca)– Andra - 24.11.2003
22-Laura111 (Laura Tatiana)– Vlad –15.02.2000
23-Layla (Carmen)– Daniel-Alexandru - 29.12.2003
24-Liris(Simona) – aspiranta
25-Lizuca (Gabriela)– Alisia - 05.09.2002
26-Magdala(Magda)- Rafaela -01.03.2001
27-Mamanaty(Naty)- 32 saptamani
28-Marlen_b –Andreas- 05.10.2004
29-Mav(Victoria-14.07.1978) - Andrei-Sebastian - 04.02.2004
30-Mygirls(Oana-9ian1978)- dpn-15mai
31-Narcisa –Patrick 29.02.2002 si Vivien 27.01.2004
32-Nicoleta-Carmen– Rares –01.12.2003
33-Norris(Cristina)- Norris-29.05.2004+ Eric-4,5 ani?
34-Oana(Ioana Corina)– Paul- 03.07.2002
35-Roxanaz – Patrick-Philip – 29.07.2004
36-Sanzi_ana– David –04.02.2003
37-Tanja – Stefan -?
38-Tatianas - Delia-Bianca – 05.07.2004
39-Tweety – Cosmina – 26.03.2003



Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Liris, mai treci si pe la noi???
Hai sa semnezi condica, ca numai maine nu-i poimaine!!


Racushoarele Cristina& Alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Gen, dupa cum observi, am scris si data de nastere a lui Marius! Deci, problema este rezolvata!

Marlen, cand este nascut Andreas? Trimite-mi un PM, sa scriu in listuta! V-am vazut pozele! Sa traiti si voi.... albastreilor!!!!

Crixia, cum te simti in noua casa?

Sanzi, pt ce data era invitatia ta?

Magda, ati fost la dr? Cum se simte Rafaela? Daca totusi vom reusi sa ne intalnim pe data de 1 martie, de ce nu veniti si voi? Ar fi ca si cum i-am sarbatori aniversarea Rafaelei! Si nu te punem la cheltuiala (n-avem pretentii, ca probabil vom fi multe persoane si cred ca fiecare este in stare sa-si cumpere cate un suc!), insa, poate ca Rafaela va primi si ...cadouri? Ce zici? Te-am convins?

Haideti, mamici si burtici, raspundeti la provocare!!!!!!!!

Fug la treaba!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

July, July... tare mi-era dor de tine,ce bine imi pare ca ai mai scris !!! Ma bucur ca sunteti bine cu totii! Pupici lui Teo si tie o imbratisare din suflet !


Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Multumesc pentru intrebare, Mav, dar inca nu am ajuns la doctor. De fapt noi am ajuns dar n-a ajuns el.
La cabinet fac cu randul cand sotul cand sotia si niciodata nu stim cand vine doctorul, caci mai are cursuri si la universitate, si cand am fost nu era el prezent.
Asa ca o sa mearga bunica lui Claudiu sa vada cand vine. Noroc ca are cabinetul chiar langa gradi si cand o ia pe Rafaela trece si pe acolo.
Despre intalnire, nu cred ca ajung... As veni cu cea mai mare placere daca as putea, caci si asa am lipsit la precedenta intalnireAvand in vedere insa ca eu ajung acasa abia pe la ora 8 seara iar Rafaela la 9 trebuie sa fie la somnic...caci a doua zi mergem la gradi, nu prea putem. Iar de liber de la munca... nici nu poate fi vorba, din pacate.
Mai vedem ce o sa fie pana atunci.


Mami Magda si scumpa Rafaela
noi

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlen_b spune:

M-am ratacit pe forum. Am intrat la capitolul vechi.

Oricum, imi pare bine ca v-am gasit.
Mav, Andreas e nascut pe 5 octombrie 2004.

Avem poze noi, facute de un fotograf. Am modificat rezolutia si nu se vad foarte bine. Sper sa va placa totusi...

Marlen & ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BB23 spune:

Buna ziua mamici si burtici.
Noi suntem bine, facem putina gimnastica , mai mancam, dar asa am dormi in patul nostru de acasa....
Imi pare rau pentru cele care aveti problemute , sincer....dar...imi pare bine cand imi simt bebicul cum se misca...
Nu mai am stare in scaunul asta...ma sucesc, ma rasucesc, ma ridic, ma plimb, ma asez inapoi..dar degeaba..ma mai apuca si nervii...casa dulce casa...abia astept sa stau in concediu, in patut din cand in cand...
Dar pana atunci vine ziua de sambata...mergem sa vedem bebicul....v-am innebunit cu asta....O sa-mi incerc norocul, sa vad..poate La Dr.Lutescu(ea) imi poate inregistra bebele pe cd sau caseta video...

Pupici de la burtica de 19,6 sapt

Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Buna!

Nu am mai scris de mult(dar v-am citit si ma intristez si ma bucur cu voi),dar vom remedia!Sunt tare somnoroasa,as dormi in continuu.Bebic se invarte pe toate partile(si acum e in alergaturi) si stau si eu treaza cu el,ca are si program nocturnSi ma bumbaceste cu spor,se vede si prin burtica uneori,tati ii zice mai incet bb ca o doare pe mami si noi suntem topiti dupa el BB23.Avem program de gimnastica f des,scumpi mic.
Aveti grija de voi si de copilasi si celor care au probleme

si pestiuc iubit de 21s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pupe gagici.
eu....is racita. am luat-o de la pitak. am capul cit o banitza si nasu idem. bleacks, de abia ma pot misca pe aici.
Marlen, bine ca mai dati un semnde viatza. vad ca sunteti bine....cresteti ca din apa!
Alina hihihi sa vezi dupa o saptamina de stat acasa ce te plictisesti....asa eram si eu, de abia asteptam sa intru in conced...noroc ca aveam santier! si ma mai distram pe acolo! (fetele stiu...) pina cind vrei sa mergi la servici?
Ema, voi ce ati hotarit, vii incoace sa nasti?
pupi tuturor...de la distanta sa nu dau bacili!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Sa fii femeie, sa porti un copil, sa-l nasti sanatos si sa-l ajuti sa creasca frumos, sa-l vezi cum devine OM, sa fii MAMA, este cel mai minunat lucru care ti s-ar putea intampla vreodata in viata! Mie mi s-a intamplat (si mi se intampla in fiecare zi), fapt pentru care ii multumesc mereu lui D-zeu, ca mi-a dat acesta sansa extraordinara!!!!
Asa ca dragi burtici si mamici, cat de bine va inteleg!!!!

Rox, insanatosire grabnica!!!!! Sa ne vedem cu bine in curand!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput