Mamici / tatici din Timisoara

Mamici / tatici din Timisoara | Autor: mutti

Link direct la acest mesaj

Am revenit :) dupa o lunga perioada. cine e din Timisoara sa mai schimbam o vorba.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mutti spune:

Nu pot sa cred ca din Timisoara nu e nimeni... Vroiam sa va intreb pe unde va mai petreceti timpul liber cu copilasii... noi am cam epuizat distractiile, mai ales pe vremea asta.

Astept sa ne auzim (indiferent de zodie, ca vad ca fetele pe zodii sunt mai active).

:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Noi suntem din Timisoara. Cred ca sunt destui din Timisoara, dar poate nu au trecut pe aici. Timpul liber il petrecem pe afara, dar mai mult in casa. Am mai fost si in parcul Botanic, mai mergem si in centru la porumbei.
Cati ani are copilasul tau?

Miha&Sorin&Bogdan&Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Si noi suntem pe aici!
Timpul liber il petrecem acasa, asteptam vreme mai buna pentru a iesi in parc.

Silvana si Paul (4 ani)
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela-roxana spune:

Hop si noi!
Noi ne jucam acum iarna in casa,mai iesim cate putin la plimbare .......vreau sa vina primavara!!!!!!!!!!!!!!!!!!
In ce zone stati?Eu stau in Sagului,sta cineva prin imprejurimi?
sa speram ca vine repede primavara si sa facem o intalnire la iarba verde,poate facem si un barbeque,mititei........mmmmmmm,deabea astept!
Ce varste au bbi vostri?Nazdravanul meu are face 3 anisori in 9 aprilie!
Sper sa ne adunam mai multe si sa mai schimbam o vorba!!!!!!!

Roxi si bb Rares 9. april.2002
http://ca.f2.pg.photos.yahoo.com/saracutionela
www.rastero.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim1 spune:

nu imi permit sa comentez gradul de participare al timisorenilor sau motivele pentru care acestia nu posteaza pe acest forum, pentru simplul motiv ca sunt noua, dar astept sa mai cresc si apoi revin!! Oricum va daruiesc tuturor celor din banat!
ceau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:


Cred ca timisorenii sunt prea ocupati cu serviciul si nu mai au timp liber...nu ca somerii(lenesii)din alte zone ale tarii!Sunt cam rautacioasa la faza asta!
Pe forum posteaza mai mult proaspete mamici(care stau acasa cu bebelusii)sau viitoare mamici(in concediu prenatal).
Si totusi,banateni,uniti-va fortele!Avem multe de spus!


Oana si Letitia Medeea
DPN 9 aprilie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TORIA spune:

Mai primiti si din alte orase?Eu sint din Lugoj si capitala de judet o am la TIMISOARAsi tot o banateanca sint,ce ziceti pot si eu sa mai scriu pe aici pe la voi.

FIECARE PENTRU EL SI DUMNEZEU PENTRU TOTI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Bine ai venit,TORIA!



Eu m-am lasat dusa de val si am uitat sa ma prezint!
Sunt din Timisoara, mamica in devenire(peste vreo 4 saptamani), asteptam o fetita si ador forumul acesta, deoarece am senzatia ca nu sunt rupta de realitate, acum ca nu mai merg la servici!
Eu zic sa reluam subiectul de inceput: unde ne plimbam copiii?
In parcurile de zona, in parcurile principale ale orasului sau pru si simplu pe strada in cartier?
Voi ce alegeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:

Ati vazut cate persoane din Timisoara s-au inscris pe forum ?????
Sunt 24 pagini !!!!
Problema e ca multi nu au mai postat din 2003 sau 2004 !!!!!

Prieteni din Timisoara, UNITI-VA !!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Hop si noi .... tot din timi

Eu sunt iulia si sunt "in asteptarea" firimiturii mele (alessandra DPN 05 martie) ... adica "numa maine nu-i poimaine" ...
Si zilele trec asa de greu .......

Am pregatit aproape tot, de la micul (cam mare) bagaj de maternitate, la ce trebuie pe cand ne intoarcem acasa, inclusiv caruciorul (pe cand o da caldura, sa iesim prin parcuri).
Cat despre participarea pe forum, desi sunt inscrisa de prin toamna, nu prea am participat la discutii (mai mult citesc, sa ma acomodez cu forumul si cu problemele de ... viitoare mamika).

Cat despre locuri de plimbat, slava cerului ca in timi sunt parcuri destule (comparativ cu alte orase) sa nu ne plimbam bebeii prin traficul si poluarea unui oras mare. Parcul Botanic mi se pare cea mai intzeleapta idee, dar si malul Begai si Parcul Rozelor (cunoscatorii stiu care parti trebuie evitate!!!) - acuma, depinde de la caz la caz, eu stau prin apropiere, deci imi convine ...

giuliatm & alessandra

Mergi la inceput