Marturii si cruciulite pentru botez

Marturii si cruciulite pentru botez | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

Intrebare-ntrebatoare: stiti cumva un loc in Bucuresti de unde pot cumpara cruciulite de pus in piept pt participantii la botez? Am fost la cineva anul trecut care avea niste curciulite f faine, mai gen bijuterie asa, finutze, nu din acelea de metal, si as vrea sa stiu daca aveti idee unde pot gasi asa ceva?

Multam!

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu cel bun si blind si dulce si frumusel

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

la biserica nu stiu cum o cheama de pe B-dul Sincai. Sunt mici si finutze dar fara nici o fundita.Lui Mitzu i-am pus eu fundite din panglica verde subtire, operatiunea de manufacturare mi-a luat cam o ora pt 30-40 cruciulite si costul total (cruciulita, panglica, bold)vreo 100000.
Daca nu gasesti in alta parte da un bip si iti cumpar eu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

De la biserica le-am luat si noi,aveau mai multe modele,retin ca un model avea si pietricica rosie in mijloc.
Fundita le-am pus eu!

Daca stai in sectorul 6,da-mi de veste ca sa-ti spun unde este biserica.
Cred ca ar trebui sa intri la mai multe biserici si sa vezi modelele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pd spune:

Pe Str. Serban Voda exista un magazinas cu obiecte bisericesti si acolo au si cruciulite pentru botez la care, daca ceri iti pune doamna de acolo si fundite. Anul trecut in septembrie 50 de cruciulite cu fundite si acul gata pus au fost 500.000 lei.

Paloma si Cristina-Maria(14 iunie 2004)
http://community.webshots.com/user/paloma297
http://community.webshots.com/user/cristina040614

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu am luat cruciulite de la magazinul bisericii Coltea, au fost ff frumoase cu un Iisus in relief, le-am pus eu fundita roz si au iesit super!

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Noi nu le-am luat de la biserica, ci din argint f. dragute, si erau mai multe modele si marimi, de la parterul magazinului Unirea, intrarea dinspre McDonald's, sunt mai multe raioane de bijuterii... si trebuie luate cu tortita mai mare , ca sa poti lega si fundita.

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Noi am luat de la Angel's Day, pe Mosilor vechi (da o cautare, ca au si site) niste cruciulite foarte faine. Aveai de unde alege.
Dar ai grija, ca noua ne-a zis ca pretul e cu tot cu tva, am dat avans si cand ne-am dus sa le luam am cerut factura si atunci tipa s-a ofuscat toata si ne-a zis ca pretul e fara tva, deci le-am luat mai scump. Daca iei de la ei, sa ceri factura de avans cu suma explicita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Multam mult de raspuns fetelor! Niste dragute, ca de obicei!

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu cel bun si blind si dulce si frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Si la Biserica Icoanei sunt mai multe modele de cruciulite de botez,foarte frumoase.
Biserica se afla pe Str.Icoanei -aproape de Spitalul Cantacuzino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

eu tot de la biserica le-am luat. in felul acesta ajuti si biserica cu niste banuti mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyssy spune:

Eu am vazut si la Universitate la magazinasul acela care vine si cocarde ( langa mercerie).. erau modele deosebite si dragute

pyssy

Mergi la inceput