Invitatii pentru botez

Invitatii pentru botez | Autor: gabi.i

Link direct la acest mesaj

Fetelor stie cineva pe unde se pot face invitatii pt botez cu poza bebelului?Aveti cumva niste siteuri ceva ca eu am vazut o data pe forum dar nu mai stiu unde.

Gabica mamica
http://pg.photos.yahoo.com/ph/stroengr/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cao spune:

Si eu as dori ceva informatii, dar despre invitatii de nunta, stiti cumva unde sunt invitatii dragute si nu asa scumpe?
Am citit la un moment dat pe forum, scria cineva, ca pe undeva pe cheiul Dambovitei cum vii de pe Victoriei este un magazinas de invitatii, dar nu mai tin minte detaliile si acum nu il mai gasesc. (ceva ca acolo in acel magazin sunt 2 persoane, sot si sotie).
Astept Detalii daca cineva le mai poate oferi.

Multumesc!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marilena_ral spune:

Magazinul PICASSO , bulevardul Pache Protopopescu (pe langa PRO TV). Invitatii de botez si nunta super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

E adevarat cao,la magazinul de pe cheiul Dimbovitei sunt invitatii dragute si mult mai ieftine decit in magazinele de pe lipscani sau in cel din pasajul de la sf gheorghe.
Magazinul este cum vii dinspre Victoriei pe partea dreapta.Sunt mai multe magazine la rind,micute si mai vechi,de aceea s-ar putea sa nu-l fi gasit.Mai este un magazin unde se dactilografiaza si un magazin de bijuterii acolo.Sper sa-l gasesti.Bafta!

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cao spune:

Multumesc mult Viovio, am gasit magazinasul de pe cheiul Dambovitei, este super, are o groaza de modele si preturi super mici. Am fost si la Picasso, pe langa ProTv, dar din pacate erau super scumpe.
Dar bine ca am gasit acolo pe chei, unde apropo este si scrisul inclus in preturile de acolo.
Super, chiar de acolo am sa le comand!!

Numai bine, la toti care se pregatesc ca anul asta sa isi uneasca sufletele cu cel iubit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alisia spune:

Buna seara tuturor,
Am o intrebare la voi,referitor la botez:Nasii de botez e obligatoriu sa fie cei de cununie?
Fina mea este insarcinata,inca nu a spus nimic si ma gandeam ca am scapat....
Poate totusi e prea repede sa ma gandesc la botez,ea este insarcinata doar in luna a 5-a.
Discutiile despre botez,apar dupa nastere?
Multumesc
Alisia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viovio spune:

Din cite stiu eu nas la botez poate fi oricine.Chiar si o persoana singura sau un cuplu necununat religios.Nu este obligatoriu sa fie nasii de cununie.Cred ca este obtiunea fiecaruia.
Nasii mei de cununie au inceput sa discute de botez in clipa in care eu am anuntat ca sunt insarcinata.s-a discutat despre dorintele noastre si pretentiile lor(referitoare la numele copilului).
Iar finei mele eu i-am spus de pe acum ca abia astept sa-i botez copilul,desi ea s-a hotarit sa mai astepte pina sa faca un bebe.
Deci e decizia voastra...

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/violeta_avon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

gabi - ti-am dat mesaj pe privat. poti sa iti alegi dintre formatele de invitatie deja facute sau sa iti faci o invitatie unicat. se pot face combinatii cu calc, cu voal, cu funde... imaginatie este


marcela si alexandra lia

pozele noastre
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669" target="_blank">cum s-a nascut alexandra lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatop spune:

New entry. Eu, Giulia! Bag de seama ca nu mai pot pleca de pe forumul asta si am tare multa treaba.
Pentru invitatii personalizate cu fotografie cel mai bine e sa va adresati unei tipografii. La nunta, noi ne-am facut etichete pentru sticlele de sampanie cu poza noastra si ne-a costat in jur de 20 EURO. Super pret pentru asemenea efect. Acelasi lucru e si cu invitatiile. Scrii textul pe care il vrei, fara sa-ti impuna cineva maxime "obosite", faci orice format doresti... ma rog, vedeti voi.
Gasiti pe net adrese. Incercati cautare cu "tipar digital". Data viitoare va dau si numere de telefon daca le mai gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "invitatie botez - please help"
postat de florypop, 24/05/2005, 12:36:36


Ma puteti ajuta cu ceva texte pentru invitatii de botez?
Incerc sa produc eu aceste invitatii si sa fie ceva inedit, dar sunt intr-un moment in care imi lipseste inspiratia. Voi cei care ati trecut deja de eveniment poate ati facut invitatii si ne-ati putea ajuta?

Multumim anticipat,

Flory si Andrei (27 Nov 2004)



raspuns postat de krelia, 24/05/2005, 12:49:02

florypop, am gasit mai demult un site dragutel cu texte pentru nunti & botezuri:
http://www.gesica.ro/informatii.html

Sper sa-ti fie de folos


Krelia...viitoare printzesita



raspuns postat de florypop, 24/05/2005, 12:55:47

Merci mult.

Vreau sa iti spun ca si eu am bananait pe acolo dar prostanaca cum sunt n-am vazut ca sunt si texte pentru invitatii de botez.

Un de la ala mic'


Flory si Andrei (27 Nov 2004)



raspuns postat de adjadyn, 24/05/2005, 13:47:17

Sunt bebe Alice Anabelle Emanuela,
cel mai scump și mai frumos,
cel mai dulce și gustos,
cel mai mic și armonios,
membru al familiei Cădariu.
Am pășit în lume în data de 06.01.2005,
la ora 00.00,
și consider că a venit vremea,
să intru și eu în rândul creștinilor.
M-ați văzut făcând băiță în apa sfințită
la biserică,
iar acuma vă invit alături de,
mami Emanuela și tati Răzvan,
împreună cu
nașii Pripiși Călin și Mariana,
la un biberon cu lapte eu,
un pahar cu șampanie voi,
în cinstea fericitului eveniment,
care este apariția mea, în viața lor
...............................................
textul meu asa suna.....
a fost o combinatie de texte gasite pe net
sper ca te-am putut ajuta



raspuns postat de simonam_78, 25/05/2005, 07:37:21

Eu am vazut in pasajul Cocor invitatii de botez cu tot cu texte



raspuns postat de florypop, 25/05/2005, 12:37:34

Mi-ati fost de mare ajutor.

Pupici de la bebe Andrei.

Flory si Andrei (27 Nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Subiect initial: "TEXTE INVITATII BOTEZ"
postat de roxanacaz, 05/06/2004, 20:55:26


Buna! M-am gandit ca ar fi frumos si util sa facem aici o colectie de texte pt invitatiile la botez. Am cautat pe net si nu am gasit asa ceva pe nicaieri...Ce ziceti?

Roxana & Andrei Alexandru



raspuns postat de dana_ene, 05/06/2004, 21:58:57

De exemplu, ceva mai... religios:

"Urmand cuvintele Mantuitorului "De nu se va naste cineva din apa si din Duh, nu va putea sa intre in imparatia lui Dumnezeu" (Ioan, 3,5), rarutu-ni-s-a noua cuviincios ca micutul/micuta ...., nascut/a in ziua de..., sa fie renascut prin Taina Botezului in ziua a ..., a luni ... din anul ....

Toti cei ce doresc sa ni se alature la acest fericit di de Dumnezeu binecuvantat moment, sunt invitati sa ni se alature la slujba ce va avea loc in jurul orei ... in biserica .... din ....

Si, spre a inmiresma aceasta Taina dupa datina stramoseasca, familia ... si ..... are bucuria de a va invita si la petrecerea ce va urma in ...."

-------------------------------
Ceva mai haios :

"Ma numesc ......., am pasit in lume in data de ....... in jurul orelor ......, si consider ca a venit vremea sa intru si eu in randul crestinilor. Alaturi de parintii mei ... si ... va asteptam in ziua de ...., ora ..... la biserica ...., sa ne fiti alaturi la acest eveniment atat de important pentru mine.

Alaturi imi vor fi nasii: .... si ....."

----------------------
Tot haios:

"(numele bebelului)
va invita la ... un biberon cu lapte eu,
un pahar cu sampanie voi,
... la o gustare voi,
un biberon cu lapte eu, apoi...
eu voi dormi, voi veti dansa ... impreuna cu nasii mei (numele nasilor)
si de parintii mei (numele parintilor)
la restaurantul ..... pe data de ..., ora...
Botezul va avea loc la biserica...la ora...
Va astept cu drag"

-----------------------

"Eu, .......
Cel mai tanat reprezentant al familiei
...... si .......
Alaturi de nasii
...... si .......
va astept la prima masa crestina ce se va tine in cinstea mea si a invitatilor nostri. Petrecerea va avea loc pe data de .... la restaurantul .... incepand cu orele...."

----------------------

"Buna!
Eu sunt ...(prenumele si numele copilului),
m-am nascut pe ......(data nasterii zz/ll/aa), de aceea pe dumneavoastra nu va cunosc inca.
Trebuie sa rezolvam acesta problema!
Pentru aceasta, mami si tati, adica ....(prenume parinti), impreuna cu nasii.....(prenume+nume), va invita sa participati la botezul meu, care va avea loc la Biserica........ in data de ......., ora......, iar daca ma veti indragi, sigur ma veti onora cu prezenta
la petrecerea organizata la
restaurantul......, ora....

Va multumesc pentru ca mi-ati acordat atentie!

Cu drag,
.... (prenume copil)"

Daniela si puiul Oana Maria



raspuns postat de angi_gemeni, 05/06/2004, 23:46:04

Iti scriu textul ultimei invitatii pe care am primit-o (si am si onorat-o ) la un botez.

"Sa ne bucuram !
TUDOR , ultimul sosit in familia Stefan, va fi crestinat duminica, 30 mai, la ora 12 la Catedrala Sfintii Pentru si Pavel.
Alaturi de el vor fi nasii, parintii, bunicii, strabunicii si, bineinteles, surioara lui, Ioana.
Sampaniile vor pocni incepand cu ora 18 la Restaurantul DORNA din Mamaia.
Va asteptam si pe dumneavoastra sa va bucurati impreuna cu noi!"


Pe invitatie era si o poza a copilului cu surioara lui.
In general, cam pe toate invitatiile pe care le-am vazut, textele erau simple, dar nu lipseau pozele copiilor.
Noi nu am facut invitatii, intrucat mica petrecere a avut loc acasa, intr-un cerc foarte restrans...

Angi&Andrei&Andreea



raspuns postat de dulcetica, 06/06/2004, 10:32:31

Baietelul meu a fost botezat ieri si a trimis personal urmatoarea invitatie:
Distinsa si frumoasa doamna si stimate domn,
Sint BB Rares, cel mai scump si mai frumos,cel mai dulce si gustos,cel mai mic si armonios membru al familiei Daniela si Francisc Cristinel ***** si impreuna cu simpaticii mei nasi ,Nicoleta si Constantin Cristinel *******,va aspteptam sa participati la ceremonialul magic ,cind voi primi taina botezului ,la Biserica Sfinta Parascheva,simbata 5 iunie 2004,ora 17.
Desi cel mai probabil eu nu voi putea veni ,deoarece sint alintat,mofturos si somnoros,parintii mei dau o petrecere la restaurantul Petrom incepind cu ora 20 si sinteti poftiti sa beti un pahar de sampanie in cinstea fericitului eveniment ,care este aparitia mea in viata lor.
Va pup dulce si va doresc distractie placuta!
Rares


dulcetica



raspuns postat de crenick, 06/06/2004, 23:33:53

La botezul fiului meu am folosit urmatoarea poezioara ca motto:
Micut sunt nu va pot spune
Sunt nou venit pe aceasta lume
Nu pot vorbi ca sunt prea mic
Dar prin mami si al meu tatic
La botezul meu eu va invit
Si cu drag voi sa veniti.
Iar cand mare am sa cresc
La toti o sa va multumesc.

Mergi la inceput