Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

sindrom aderential pelvin

Subiect nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 7
Elise
Elise
adrift :)

Romania, Bucuresti
7268 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 18/02/2005 :  19:50:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Elise  Trimite mesaj yahoo luiElise Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elise un Mesaj Privat
camy, ceva dureri am avut si eu, dar cred ca e normal - acolo e totusi o trauma.... s-a umblat, imposibil sa nu te doara deloc.

Oricum, au trecut dupa vreo 2 saptamini.
Nu cred ca aderentele au vreo legatura cu durerea.

Elise
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
DanielaNeagu
DanielaNeagu
nou venit

Romania, bucuresti
25 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/03/2005 :  11:33:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui DanielaNeagu Adauga semn de carte la raspuns Trimite DanielaNeagu un Mesaj Privat
buna,
am citit despre problemele voastre si mi-a dat de gandit...
eu am facut laparo pe 13 iulie 2004 iar pe 31 august 2004 am facut o apendicita cu peritonita,
e posibil sa fi facut din nou aderente??? ,nu ma doare nimic ,dar nici gravida nu am ramas.
Daniela
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
marin alice
marin alice
nou venit

Romania, galati
45 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 19/03/2005 :  14:48:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite marin alice un Mesaj Privat
In privinta aderentelor am 3 operatii pana acum si dupa fiecare operatie am intrebat dr daca se vor mai reface aderentele si de fiecare data mi-a raspuns ca depinde de organism...deci e posibil ca la mine sa se faca din nou aderente dar asta nu este o regula si pt tine!Va pup...pt mine sperante nu prea mai sunt
betty78
betty78
membru senior

Romania, bucurestiBUCURESTI
3025 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 19/03/2005 :  22:24:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibetty78 Adauga semn de carte la raspuns Trimite betty78 un Mesaj Privat
buna fetelor,
eu am facut laparo pe 22 feb si am avut tot abdomenul plin de aderente (se pare ca de la o operatie pe care am avut-o acum ceva ani). Sper sa nu mi se mai intample si acum. Si mie mi s-a spus ca depinde de organism, deci nu este o regula pt toata lumea. Intre timp sper sa raman gravida

betty78
Mishulina
Mishulina
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
1523 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2005 :  14:12:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mishulina un Mesaj Privat
Fetelor,da' de ce va chinuie oamenii astia atata cu laparo? Aderentele se trateaza mai nou cu ultrasunete!Va spun eu,ca sunt trecuta prin multe,maica!Am patru operatii la activ(clasice,adica cu taietura)si de fiecare data s-a lasat cu infectii,si unde e infectie,e aderenta...Adica palmaresul meu include apendicita,peritonita,ocluzie intestinala,abces rezidual,din nou peritonita, periviscerita!Si sint vechi de 12 respectiv 6 ani.Din pacate am aflat foarte tarziu despre procedura asta cu ultrasunete,in timpul unui tratament de recuperare!Am inteles ca se face si pentru tratarea aderentelor deja existente dar si pentru a preveni formarea altora noi.Intrebati-va medicul despre asta(ca nu stiu daca se potriveste in toate cazurile de aderente),poate va da trimitere!Eu am facut deja 2 seturi si m-am simtit mai bine.Si nu e dureros deloc!
Pupice si sa auzim numai de bine!

Anca Wish
Si frumoasa si modesta

Donator pentru SaraDonator Bazar, Caseta cu bijuterii
 Romania, bucurestiBUCURESTI
3867 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2005 :  19:03:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiAnca Wish Adauga semn de carte la raspuns Trimite Anca Wish un Mesaj Privat
mai, fetelor, adica ne taiem burtile si efectul e provizoriu??? Ma lasa nervii. Am facut si io operatie la sfarsitul lui ianuarie.
Aveam o trompa infundata si una cu aderentze. Amz is "gata..am facut-o si pe asta. Am mai rezolvat o problema" dar se pare ca nu e tocmai asa.

Ca sa nu mai zic, ca am avut si polipi pe uter cu care sub nici o forma nu puteam sa raman insarcinata. I-am scos..dar cica pot reaparea.

Adica pot s-o tin asa mult si bine. Scot polipii, se infunda trompele; desfund trompele, reapar polipii.

Eheeeeeee...cata putere poti sa ai???

anca...poate intr-o zi
http://community.webshots.com/user/ancawish
Mishulina
Mishulina
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
1523 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2005 :  19:42:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mishulina un Mesaj Privat
Ca bine zici,Ancuta,io simt deja ca-mi sar sigurantele!Cred ca in curand fondez clubul "Aspirantelor Pesimiste...spre Disperate"
Delia21
Delia21
membru matur

USA, NY
2815 Mesaje
7 Prieten(i)
Trimis la: - 20/03/2005 :  21:28:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Delia21 un Mesaj Privat
of,of.Eu am implinit un an de cand am avut burtica taiata din cauza aderentelor si vreau sa fac un fiv cat de curand.si sper ca nu-mi va zice doctoru ca trebuie sa taiem sin nou aderentele...ca nu stiu ce ma fac.
Chi
Chi
membru incepator

Romania, Bucuresti
389 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2005 :  07:15:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Chi un Mesaj Privat
Unde se fac ultrasunetele ? Adica, la ce spital sau cabinet si la care dr ?
Da-ne mai multe amanunte.
Se pot desfunda si trompele ?
Chi
Chi
membru incepator

Romania, Bucuresti
389 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/03/2005 :  07:22:13 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Chi un Mesaj Privat
Anca, stiu ca facusei mai inainte si o HSG care iesise bine. Cat timp trecuse intre laparo si HSG ?
Adica, HSG e un bluf total sau mai pot sa trag sperante ca daca mi-a iesit HSG bine, trompele sunt OK ?
Pe film se vad niste carari intortochiate si filiforme, ca daca trebuie sa strabata drumul ala lung si greu, cred si eu ca ii apuca damblaua !
Pagina: din 7 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect nou  Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com