a slabit cineva cu ciorba de varza?

a slabit cineva cu ciorba de varza? | Autor: adrianafedorca

Link direct la acest mesaj

buna fetelor,
vreau sa stiu daca intr-adevar se slabeste cu ciorba de varza, sotul meu s-a lasat de fumat si s-a ingrasat vreo 5 kg si vrea neaparat sa slabeasca,
a tinut cineva regim cu ciorba de varza? si cam cat slabeste intr-o saptamana daca papa numai ciorba de varza?

multumesc
Adriana

Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Mai, sora-mea a slabit cu ciorba asta vreo 3 sau 4 kile, dar e groaznic de tinut cura, cica pana la urma nu mai poti sa vezi ciorba asta, daramite sa o mai si inghiti!
E eficienta cura, intr-adevar slabesti, de Luni vreau sa o incep si eu, tine-mi pumnii!
Vio

"Binecuvantati copii si animalele"
http://community.webshots.com/user/famhoff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Eu nu va recomand cura cu ciorba de varza,se slabeste dar pe urma kg.se pun foarte rapid inapoi.Nu merita.Eu va recomand metoda lui Montignac cu care slabiti in timp si kg. nu se pun rapin inapoi.

O zi buna

anca Dpn 08.05.05 si Bianca Melissa 02.02.03

http://community.webshots.com/user/anky2100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

DA, se slabeste cu ciorba de varza, dar nu este bun regimul decat ca inceput pentru o cura mai seroasa si de durata... Sa zicem, asa, ca un suport moral pentru schimbarea felului de a manca... Daca tii doar regimul cu supa, slabesti pana la 5-7 kg fara probleme, dar le pui inapoi tot fara problema daca nu te tii de regim in continuare...

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

A, si regimul pe care uremaza sa-l tii in continuare tr sa fie obligatoriu altul pentru ca dupa o saptamana de supa de varza si inca vreo 2-3 frunzuluite pici din picioare garantat! Si ideal ar fi sa faci cateva zile de pauza, timp in care sa incerci sa nu pui la loc tot ce ai pierdut!
Eu asa am patit!!!!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Eu am tinut de mai multe ori dieta cu ciorba de vaza si cel mai mult am slabit 4 kg. La un moment dat a fost singura cura care m-a ajutat sa slabesc si stiam ca daca o tin asa cum trebuie am rezultate. Oricum minimul de kg pe care le-am dat jos la cura asta au fost 2kg. Slabesti, dar dupa o saptamana de dieta esti....varza. Nu mai aveam pic de energie in mine plus ca daca esti obisnuita sa mananci mai mult de felul tau ti-e foame. Mie cel mai greu mi-a fost in primele 3 zile cand nu aveam voie decat ciorba si fructe/ legume. Eram rupta de foame!! Acum m-am lasat de sportul asta extrem si am zis ca cel mai bine e sa am un regim de viatza sanatos. Nici Monti nu tin ca nu am timp sa "bibilesc" la meniu, dar mananc multe alimente care au vitamine dar un aport caloric scazut.
Toate cele bune si rezultate asa cum iti doresti!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Nici eu nu recomand dieta cu ciorba de varza. Eu am reusit sa o tin si am slabit vreo 3-4 kg, insa cred ca cei care au mai mult de unde da jos, slabesc mai mult de atat, insa nu mi se pare potrivita pentru un barbat mai ales. Eu toata saptamana cat am tinut dieta am avut probleme cu burta (de parca luam laxative) si a fost o saptamana de infometare...dupa trei zile nu mai suportam sub nici o forma mirosul si preferam sa nu mananc deloc.M-am incapatanat sa o tin pana la sfarsit, insa dupa m-am ingrasat in numai cateva zile la loc. Si, sincera sa fiu, adevaratul examen de vointa mi se pare dupa ce tii dieta, in perioada de mentinere, cand poti sa mananci aproape orice, insa cu moderatie.Sa nu mai spun cat de slabita m-am simtit pe tot parcursul dietei...Mai bine tii un regim in urma caruia slabesti mai putin, dar sigur. Se stie ca pe cat de repede slabesti, pe atat de repede te si ingrasi la loc. E probata de mine teoria asta.Mult succes,Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kylie spune:

Cura asta e ca si cura cu apa mi se pare. EU nu ma incumet s-o incep fiindca dejami se face pielea de gaina numai cand ma gandesc ca trebuie sa bag atata varza in mine si o sa fiu balonata
PS>> spune-i sotiorului tau ca am auzit ca supliform da rezultate bunicele! JOKE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charly spune:

...eu am tinut aceasta cura, a dat rezultate bune. Am slabit cam 3 kg intr-o luna...
Dar!pe langa aceasta supa, care mie mi-a placut,..am consumat la felul doi ,intr-o zi, de exemplu..orez(orez cu morcovi, ceapa- fierte,..la urma putina sare, piper si o lingura de ulei de masline) cu o bucatica de peste(pui, vita) fript. In alta zi doar rosii, ardei cu branza usor sarata su chiar dulce(degresata); in alta o salata mare de cruditati..peste care arunci o cutie de ton; in alta zi, cartofi fierti cu branza (degresata) sau salata; sau un iaurt, sau 1-2 oua fierte cu branza sau salata de acrituri. Cred ca ai inteles ideea. Depinde si de dispozitia si foamea pe care o ai!
Concluzie: pe langa aceasta zeama care nu contine prea multe proteine, vitamine,...mai adaugi zilnic fructe, legume, lactate; alimente cat mai usoare, preparate simplu (fierbere,fripte); intre mese se beau ceaiuri cu lamaie.
Dupa ora 8 seara e consuma doar ceaiuri si fructe.
Pe mine aceasta cura nu m-a daramat, chiar m-am simntit plina de energie si nici nu am pus Kilogramele inapoi repede.

Iti urez succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Eu una nu am facut cura asta, dar stiu pe cineva care a tinut-o...a avut rezultate frumoase, dar ulterior, si kilogramele pe care le-a pus au fost frumusele.
Si pe mine m-a batut un gand sa tin cura asta, dar m-am lasat pagubasa.
Ideea este ca daca dupa cura asta nu tii un anumit regim ca sa mentii ceea ce ai castigat, tot ce mananci se pune foarte usor...
Cel mai bine e sa renunti la dulciuri si altele de rontait si evident la grasimi, dupa care cel mai bine e sa nu mai mananci nimic dupa 6 seara. Multe mere, multa apa plata si multa abtinere de la tentatii!

Geani cu Daria(29 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Si eu am tinut aceasta dieta,fara nici o problema. Imi place varza. Am slabit 3 kg intr-o saptamana fara ca dupa aceea sa le pun la loc.
Cred ca depinde de fiecare organism.

Mergi la inceput