Ii vom multumi Lui Dumnezeu in fiecare zi

Ii vom multumi Lui Dumnezeu in fiecare zi | Autor: rachel owen

Link direct la acest mesaj

"II VOM MULTUMI LUI DUMNEZEU, ALBERTO, IN FIECARE ZI, PENTRU CA TE-A CREAT!"


26.ianuarie.2005, ora 14.10, la Spitalul Municipal Bucuresti, s-a nascut Albert-Adrian, cel caruia toti il spuneau „minunea lumii”. Cu o greutate de 3,150 Kg si 49 cm, scor Apgar 9, este un bebe frumos si deosebit de cuminte.

POVESTEA MEA=POVESTE DE SUCCES

Dincolo de toate probleme legate de o sarcina cu sanse 0%, si de o nastere, desi prin cezariana, atat de riscanta, pot spune cu mana pe inima ca toate au meritat, si chiar ca am dat prea putin fata de cat am primit.

In primul rand vreau sa le incurajez pe fetele care aspira la rolul de mamica, sa creada, dincolo de toate statisticile medicale, nu atat in doctori sau in fortele proprii, cat in Dumnezeu.

Daca a fost grea sarcina? A fost, stiti si voi, aici erati.
Daca a fost grea nasterea? Normal. Dar cand imi tin in brate puiul, si se lipeste de mine cu fetisoara calda si pufoasa, imi amintesc de ce mi-am dorit cu atata ardoare un copil.
Cele care sunt mamici de ceva timp, probabil stiu ca totul se uita si ramane in amintire doar chipul copilasului iubit. Eu cand inchid ochii vad doar mutrisoara lui dulce.
Am simtit prezenta Lui Dumnezeu de-a lungul celor 37 saptamani si 2 zile cat am dus sarcina, am simtit prezenta Lui Dumnezeu, cand, desi speriata ca voi putea muri la nastere, m-am intins pe masa de operatie cu inima linistita si cu sufletul impacat, spunand „Doamne, iti incredintez viata mea si viata copilului meu in mana Ta”. Daca nu am avut (desi am avut) vreodata vreo experienta deosebita cu Dumnezeu, sarcina si nasterea micutului Albertutzu a fost o experienta deosebita.
Copilasul meu, un mic luptator inca de pe vremea cand era un mic embrion (mai stiti prima iminenta de avort?) va fi vesnic dovada clara ca Dumnezeu m-a tinut in palma mainii Sale si ingerii Lui M-au vegheat mereu.
Iar daca timp de 6 luni m-am rugat neincetat Domnului sa raman insarcinata, timp de 37 de saptamani m-am rugat neincetat sa ma ajute sa duc sarcina la termen, acum Ii voi multumi neincetat pentru minunea pe care mi-a daruit-o.

POZICI:
http://community.webshots.com/user/omuletul_meu_drag


Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EmmaT spune:

Mii de felicitari mamico!!! Multa sanatate,bucurii si cat mai multe impliniri alaturi de minunea ta mica, atat de mult dorita!!!
Va pup dulce pe amandoi si imi este un dor de voi

Emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Felicitari, e un scumpicel,sa te bucuri de el.

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gicutza spune:

Sa-ti traiasca "minunea lumii" si sa te bucuri de el in fiecare zi si in fiecare minut si in fiecare secunda!

Sa traim bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Mii de felicitariAlberto bun venit!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Rachel draga. M-am uitat cu mare drag la pozele lui Albert. Este un scump si se vede ca este un copil cuminte care te lasa sa dormi noaptea.

Probabil se revanseaza pentru faptul ca 9 luni nu te-a lasat sa dormi de loc.

Dumnezeu a fost alaturi de voi.

Astept cu nerabdare sa ajung sa-ti strang o data minunea.



_
Lucia sotia lui Csaba si mamica in devenire.

www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Sa iti traiasca baietelul, sa fie sanatos, puternic si plin de noroc!

V-am admirat in poze, si mi-am adus aminte de clipele petrecute in Municipal, unde am nascut si eu...Ufff!"Greu" e sa fii mamica!

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu cel bun si blind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rici,
felicitari inca o data pentru curajul de care ai dat dovada, pentru credinta ta si felicitari pentru Albert care este un adevarat luptator !!!
Va doresc din toata inima sa aveti parte numai de bucurii si fericire si muuulta sanatate !!!



Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
Giulia-primele-6-luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea-nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Felicitari! si un pupic maaaaaaaaare de la Sofia care s-a uitat toata dimineata la pozele cu "bebelusu Anbent"

Sabina si Sofia Galagia
www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=834" target="_blank">Poze cu noi

Cele mai frumoase fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

feliciteri Rachel.
Cred ca toti stim cat de mult ti-ai dorit un copil,si ai primit cel mai frumos si cuminte copil.
Sa iti traiasca si sa te bucure mereu.
Multa sanatate,iubire si zile senine alaturi de minunea lumii!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Felicitari Rachel, si muuuulte clipe frumoase alaturi de minunea voastra!!!!

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput