Cu dragoste,din Iasi.....(10)

Cu dragoste,din Iasi.....(10) | Autor: palmyrah2002

Link direct la acest mesaj

Deschid alta poarta spre inima Iasului ,a 10-a !
BINE ATI VENIT
!

Partea a 9-a ,aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39489

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Dragi iesence, la ce numar de tel se poate suna sa-ti spuna valoarea facturii telefonice?

Merci mult!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinutza spune:

Nu va suparati ca intreb dar poate stie careva un atelier de reparatii TV, prin vre-un cartier, ca eu daca nu scot nasul din Tudor habar n-am. Am incercat la aia de au anunturi in Evenimentul, dar vor 250.000 pt o consultatie la domiciliu. Si daca mai costa si piesele o avere, mai bine il vand asa stricat si eu vreo cateva sute de mii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:



Mai intai FELICITARI Cristina si toate cele bune si mai vorbim noi.. Nu in ultimul rand bafta la examnene pentru mamicile interesate! si sanatate la toata lumea!

Noi am avut adevarate aventuri de la inceputul anului incoace insa ne-am descurcat. Aiurea e ca a venit in sfarsit zapada iar Alex a facut rubeola deci sta in casa. Si asta dupa ce in iulie a facut vaccinul ROR!!
In fiecare zi se duce la cuier se imbraca cu cojocelul si isi opune fularul si caciulita si apoi ne aduce ghetutele si in fiecare zi ne priveste cu repros cand ii spunem ca inca NU. I-am luat si sanie si se da cu sania prin casa!
Bietul copil amana pentru a doua zi.
Face o gramada de nazbatii si ne distreaza teribil insa recunosc ca imi e greu sa le enumar pe toate. Cea mai dulce e chestia cu cafeaua. I-am spus ca e "cah" cafeaua siu i-am dat sa guste si a spus si el ca e cah. SI cum ma vede ca beau cafea imi spune" mama, cah" si vrea sa imi ia cafeaua. Are o placere teribila sa duca la "cah" gunoiul. Rupe cate o hartie in zeci de bucatele si le duce pe rand.
Scumpetea mai are o noua pasiune: cartile de colorat. Si sa vedeti cum tine creionul. Nu-i vorba ca la el nu sunt figuri de colorat ci toata pagina se coloreaza -are un an si 5 luni totusi - insa e f concentrat si pasionat! Si inca ceva: are o mare placere sa foloseasca surubelnita! Oriunde se potriveste o surubelnita o introduce si el. Si la fel cu mufele de la tastaturi, mousi, telefon... Imi aduc aminte ca la un an a ales telefonul, banii si surubelnita...

Gabriela, nu am mai vorbit pe chat ca mi-am reinstalat windowsul si apoi m-am imbolnavit eu si apoi Alex... PC-ul meu a devenit mobila in casa...

va las caci ma cheama datoria...

Pa si numai bine,

Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Multa sanatate lui Alex cel dragalas!
Dupa cum vezi zapada este,asa incit probabil duminica poate merge la sanius!!
Daca nu vin la serviciu poate ne intilnim in Gradina Botanica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittutza spune:

quote:
Originally posted by copiloi

Dragi iesence, la ce numar de tel se poate suna sa-ti spuna valoarea facturii telefonice?

Merci mult!

Alina



Alina, daca te referi la Romtelecom, suna la 930 - este serviciul de relatii cu clientii. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Brrrr, ce vijelanie a afara... dar unde ati disparut cu toate?

Carmen,Ilinca&Ionut
http://photos.yahoo.com/m_costin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Bine v-am gasit fetelor din Iasi! Ma alatur si eu voua, cu drag, in limita timpului disponibil :)) Am un baietel de 1 an si 3 luni, Edy, care doarme la ora asta, asa ca pot posta linistita. De regula nu imi da voie sa stau la computer, ca vrea si el sa butoneze. Stiti si voi cum e .

mamica lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Bun venit,Ana si sa-ti traiasca Edysor!

Carmen, sanatate lui Alex, sa se faca bine, sa poata iesi si el la sanius.

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor, ce mai faceti?
Haideti sa dam o mana de ajutor, este un baietel din Iasi care se ofera sa munceasca pt a face niste bani sa-si ajute mama si bunica care sunt foarte bolnave. E elev si din ce a postat mi-a placut tare mult de el.Aveti aici subiectul: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40799 si daca va uitati la profilul lui, vedeti ca mai are un post la discutii generale mai demult. Sta prin Tatarasi, si daca reusesc sa primesc mai multe date, o sa merg sa fac o verificare la scoala eventual si acasa sa vad conditiile in care locuieste. El spunea ca ar vrea sa le faca o surpriza mamei si bunicii si sa le ia o masina de spalat Ce ziceti punem mana de la mana sa-l ajutam si noi un pic? Si unele fete din Bucuresti au promis sa-l ajute si poate noi de aici reusim sa-l ajutam mai mult.
In rest ce mai faceti?
Ati fost la sanius? Noi abia ne-am cumparat saniuta si copii sunt foarte incantati de ea.
Dupa ce se deschide Mall-ul, facem asa o intalnire pe cinste?

Bulinutza, e un atelier de reparatii la Piata Nicolina, langa agentia LOTO.
Carmen, ai un Alex mare, care face progrese pe zi ce trece. NU am reusit sa mai vorbim, eu am avut pb cu mesengerul cateva zile. Nu am reusit sa ajung la dr., atunci m-au tinut problemele 2 saptamani. Ideea e ca trebuie sa ajung neaparat, dar acum au prioritate maselele. De 2 saptamani ma tot chinui cu dureri infioratore, dar am programare pe 9 si mai sunt doar vreo 4 zile. Offf...
Ana, bine ai venit printre noi, sper sa te molipsesti...
Sanatate la toata lumea, mamici, pitici si burtici si bafta din nou la studente,
Gabriela si baietii ei nazdravani (Octavian si Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

bun venit Ana I!
In sfarsit ii place zapada si denisei mele!. am stat o gramada in zapada, am facut chiar si un omulet de zapada. ii facea "mai-mai", si vroia sa-i dea pup!!! a fost foarte frumos, eu faceam bulgari, iar ea ii arunca.
abia astept sa mai iesim si maine, credeam ca fetitei mele n-o sa-i placa niciodata zapada...
sanatate la bolnaviori!


diana si denisa

Mergi la inceput