Povestea mea! (2)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Lorelai, ce faci? Ce face bebe? Te asteptam!

--------------------

Andra
Noi
Weekend 2-3 aprilie

Ajutati un OM sa traiasca!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117" target="_blank">Subiectul Liviu pe forumul DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

FELICITARI LORELEY DIN TOT SUFLETUL SI SA AI UN BAIAT SANATOS CARE SA TE FACA SA UITI TOT CE-A FOST URAT PANA ACUM!

Nu am postat pana acum la subiectul tau pt ca mi-e greu sa dau sfaturi, mai ales intr-o situatie dificila ca a ta! Dar nici nu mai lucram, doar citeam ca o apucata pagina dupa pagina!
Acum ai un rost pe lumea asta, un sens! Codrin reprezinta lumea ta si vei vedea ce puternica ai devenit! El iti da forta sa darami si muntii daca vrei!
Tu acum ai un ajutor, pe mama ta, multumeste-i mereu. Stiu pe cineva care a avut ca si tine curajul sa rupa mata in doua si a nascut singura, fara el. Dar ea era la sute de mii de km departare de mama ei, care nu a primit viza si a trebuit sa nasca singura. Norocul ei am fost noi, dar si noi avem copii si a trebuit sa se descurce mai mult singura, saracuta! Deci, priveste lucrurile si din perspectiva asta si o sa vezi ca nu e chiar asa de negru. Dimpotriva, e bleu, caci exista CODRIN, minunea ta!
Abia asteptam si noi sa revii cu noutati si sa vedem poze cu bebelusul tau!
Si pentru nimic in lume nu te impaca cu el doar pt copil. Multe fete fac prostia asta. Meriti si trebuie sa fii fericita tu si ingerasul tau! Asa ca lasa viata sa-ti dea sansa asta si nu fa vreo prostie!

Pupici multi la amandoi,

Carmen& Ericutz, gemanas-iepuras

Pozici cu noi! http://community.webshots.com/user/ericutzu

Va pupacim mult pe amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Felicitari lorelley si numai bine tie si puiului mic de langa tine.

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Salutari!
Va multumesc mult pentru toate mesajele si incurajarile!
Mi se pare ca a trecut asa mult timp ...
Eu acum sunt acasa...cu parintii.
Codrin e foarte bine ...foarte cuminte.
Acum se simte putin rau, are febra ca a facut azi vaccinul.
Ii e bine cu mine...e minunea vietii mele.
Taticul lui? Nu mai stim nimic de el de vreo 2 saptamani.
Cand am nascut a venit sa il vada...dar i s-a parut un copil urat. cu ajutorul mamei a putut sa il vada inaintea mea. apoi la spital a venit doar daca l-am rugat eu sa imi aduca cate ceva pentru copil( crema, scutece, pudra).Iar acasa nu a venit decat dupa o saptaman si atunci am facut eu scandal sa il conving cumva sa vina.Cand m-am hotarat sa plec acasa la parinti nu a zis sa nu plecam ba chiar ne-a dus el cu masina.Si a venit de 2 ori sa ne vada, da fara sa ii aduca nimic.
Nici macar nu m-a intrebat daca am nevoie de ceva. Stie ca trebuie facut botezul dar nu il intereseaza. Ma descuc singura cu botezul, cu ajutorul parintilor.Cand l-am intrebat daca vine la botez mi-a raspuns ca nu stie. L-am ajutat eu sa stie: nu are ce cauta.
Acum 2 saptamani i-am spus sa ne lase in pace pentru totdeauna si de atunci nu a mai dat nici un semn. Se pare ca asta astepta, sa ii spun eu sa ne lase in pace.
Noua ne e bine. Ii ofer lui Codrin tot ce pot si tot ce ii este necesar. Deocamdata nu ii lipseste nimic.
Este implinirea vietii mele. Este foarte cuminte, nu am avut nici macar o noapte nedormita. De pe la 1 luna mananca la ora 20 apoi se mai trezeste pe la 3 dimineata papa vreo15 min si se culca iar. se mai trezeste pe la 7 dimineata. E un scump!
Va mai scriu...acum am acces la net mereu.
Va pup
Lorellay si bb Codrin 2 luni

PS. la 2 luni aveam 6100g si 58 cm
La nastere a avut 51 nu 60cm.mairi a inteles gresit
Va pupic iar si iar..

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Ma bucur mult ca sunteti bine si sanatosi. Esti o curajoasa si sunt sigura ca vei trece cu bine mai departe.

Codrin este un norocos cu asa o mama iar tu o norocoasa cu un bebelus asa cuminte frumos si cuminte.

Sanatate.

Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebi spune:

Ti-am urmarit povestea, dar n-am indraznit sa-ti scriu pana acum. O sa-ti fie bine, ai sa vezi cum copilul tau- asa mic, neajutorat si nestiutor cum este- iti va da puterea sa treci peste toate mizeriile. Ai luat decizia inteleapta, nu are rost sa mai continui cu el. Nu stiu cum sa explic asta ( eu mai greu cu literatura) dar copilul iti da o forta si o energie pe care nici o alta fiinta nu ti-o poate da.
Singurul care are de pierdut e el ca nu-si vede copilul crescand!

Numai bine va doresc, tu esti o femeie minunata si meriti ce-i mai bun. Bucura-te de copilul tau si nu lasa pe nimeni sa-ti umbreasca fericirea de a fi mama. Poate ca asta e cel mai de pret dar pt o femeie, barbati sunt pe toate drumurile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Bravo Lorelay, trebuie sa fii puternica. Ai pentru cine!!! BRAVO!!!
Auzi, sa zica despre propriul copil ca e urat!. Eu cred ca-l impuscam si nu ne mai vedea in veci! Daca e urat, inseamna ca seamana cu el si el e urat! Sufletul lui e urat, nu Codrin. Cum poate un ingeras, o minune sa fie urat?!
Ai facut foarte bine ca i-ai spus sa nu va mai caute. Mai mult te suparai, iar Codrin nu are nevoie de un astfel de om. Nici macar nu e om. Nu pentru mine si sunt convinsa ca nici pentru tine. Codrin va creste foarte frumos cu mamica lui si cu bunicii. O sa fie o minune de copil.
Abia asteptam poze de la botez!

Va pupam mult de tot pe amandoi,

Carmen& Ericutz, gemanas-ingeras

http://community.webshots.com/user/ericutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otis41 spune:

Te felicit Lorelay, pentru ca ai putut sa-i spui sa nu te mai caute. Codrin e o minune de baietel, el are nevoie de bucurii , de viata linistita, pe care tu si bunicii lui i-o vor face.
Sanatate multa!!!!
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Am pus poze la album!

Where there's a will there's a way!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Draga lorellay sa-ti traiasca puiul!
E o scumpete!!!!!!!!!!!!
Pozele sunt extraordinare:-)
Felicitari

Mergi la inceput