Pestoiaicele sunt pe aici? (7)

Pestoiaicele sunt pe aici? (7) | Autor: Nally

Link direct la acest mesaj

Continuare la Pestoaicele sunt pe aici? www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=30055" target="_blank">1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31725" target="_blank"> 2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34490&whichpage=1" target="_blank"> 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36332&whichpage=1" target="_blank"> 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37837&whichpage=1" target="_blank">5 www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=42880&whichpage=10" target="_blank">6



Lista pestoaicelor ce inoata in apele


23 februarie - crig72 - Mariuca
24 februarie - Yasmine - Andreas si Yasmin www.rhp.ro/Andreasn/" target="_blank">web
26 februarie - Sigrid26
27 februarie - danyce - Alma
27 februarie - liris - aspiranta nu pentru mult timp!
28 februarie - Rodica - Andrei si Mihai web
28 februarie - Clauditza
28 februarie - Laureta - Inisa web
28 februarie - daniela daneza

1 martie - Crismir - Robert-Cristian web
2 martie - fulguletz - David web
4 martie - Papadie
4 martie - Vanessa - Andutu si Catalin web
4 martie - Felis - Mihai Pozele mele!
4 martie - clauditzadennis
5 martie - i_carmen
5 martie - alinkav - Alex web
5 martie - pufymic - Alesio
6 martie - Sasuke
7 martie - Leta cu
7 martie - Allice2004 cu Andrei Florin
8 martie - mirelam - Andrei
8 martie - Rayuela - Amelia web
8 martie - Emilly - Ilinca web 1 web 2
8 martie - Alina
8 martie - lilly
8 martie - mirela dan
10 martie - ange - mamica de doua ori
10 martie - naomi ioana - Naomi
10 martie - amik - Alexandra
12 martie - Anca oltean
12 martie - Salisa

13 martie - oanaralu - Bianca Maria www.babiesonline.com/babies/b/biancamaria/" target="_blank">web
14 martie - simi
14 martie - Elly cu Daria
16 martie - Nally - Sebastian
16 martie - Ioana Co - Darius
16 martie - elyanne - Elena
17 martie - Denisam
18 martie - Scarmanus
18 martie - Denii mic
20 martie - Maruta
20 martie - Anacami - Sebastian Alexandru web





Nally si Sebastian (14.04.2004)
Poze nou-noutze cu Sebastian!!!

Poze...Poze...Poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Io zic sa va luati gindul ca n-o sa treaca nimic, eventual ne obisnuim noi cu lipsa somnului, treburile casei si grijile nenumarate.
Asa ca fetele fruntea sus, un pic de machiaj si parfum sa ne creasca moralul si la joaca cu bebei!!


Emilly cu gaza ei
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Uite ca nu am reusit sa iesim nicaieri ca bb s-a culcat la 12:30 noaptea... Dar i-am facut lui tati prajitura Tiramisu pe post de cadou de ziua indragostitilor...

Emilly si eu am primit un buchet de trandafiri, doar am fost cuminte ... dar vroiam sa-i fac si eu ceva cadou sotului meu. Nu stiu daca asa se face sau nu, dar eu mereu i-am luat ceva de ziua indragostitilor... ceva haios, simbolic...

Allice si eu ma simt uneori exact cum zici tu... dar cand imi vad pitica cum rade si se bucura cad ii arat cate o jucarie colorata uit si de oboseala si de nervii care mi-i face uneori...

Leta in legatura cu depresia post natala si eu am avut o perioada in cand plangeam din senin, fara motiv si ma intreba al meu sot de ce plang si pur si simplu nu aveam nici un motiv, dar ma apuca plansul si mai rau. Inainte sa nasc, cand citeam despre asta nu puteam sa cred ca mi se poate intampla mie, pentru ca sunt o persoana f. optimista si greu ma deprima ceva, dar uite ca nu-i asa... Sper sa treci cat mai repede si cat mai usor peste perioada asta Ai grija de tine!

Elena cu cipilica

Eliana si Elena (23.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maruta spune:

citind ce scrieti legat de bebei ... am avut tot felul de ganduri ...

1) ce n-as da sa fiu in locul vostru
2) hai ca n-o fi asa de greu
3) cum poate o "minunatie" sa te oboseasca ?

dupa care ... dupa ce mi-am revenit ... mi-am dat seama ca nu-i chiar asa ... imi aduc aminte ca spuneam "oricat de rau mi-ar fi numai sa am si eu un bebe ..." si la ultima sarcina ... m-au incercat niste sentimente ... si niste stari ...

asa ca va doresc sa "va reveniti" ... bebeilor vostrii le transmit sa va mai lase si pe voi sa respirati ... iar barbatilor sa mai puna si ei mana pe matura ... dao 'ncolo de treaba ... s-apuce de'o cratita ... un morcov, un marar ...(pt smile list, mentionez ... se accepta doar variantele masculine !)

fetelor de saptamana viitoare incepem sa ne sarbatorim colegele de zodie ...

ce se aude de listuta ?

eu mi-am scos aseara sotul la restaurant ... si am petrecut f frumos alaturi de prietenii nostrii GUShBETzII ... cu gushbetina sefa Andruta

noroc cu aia mica ca altfel nu dansa nimeni in restaurant ... si ce mai dansuri a tras ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata pestisori si sa aveti o zi ....potrivita!

Leta, lasa ca trece si asta......vin altele.....fruntea sus si fii puternica!
Si eu am facut o depresie post-partum in maternitate, a treia zi dupa nastere...plangeam ca disperata si nu ma puteam opri nicicum! Si una dintre asistente mi-a dat cheia de la cabinetul lor si m-am incuiat acolo si am plans pana m-am saturat, apoi incet-incet mi-am revenit!
Ce sa-ti mai zic ca-mi era frica de bebe....imi era pur si simplu groaza sa ramana cu mine in salon, asa ca seara le rugam pe asistentele de neonat sa-l ia si sa-l duca la bebici. Dar uite ca a trecut si asta si acum stau 24 de ore/zi cu el, din care minimum jumatate sunt numai eu cu el....

Emilly nu fi asa pesimista! Sigur o sa treaca toate!....si vin altele....asa ca.....CURAJ PESTISORI!!!

Felis, ce mai face Mihaita?Ia bine in greutate?

Pupici!


Ioana& Alesio, bâzucu' lu' mama (08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna, peshtiucilor !! Urita vreme in Bucuresti, chiar ca te trage la depresie ... io una asa m-am saturat de iarna, de frig si de griul asta de pe cer, ca mi-as lua familia si as tuli-o undeva prin tari calde !! Deh, vrabia malai viseaza ... ca doar asta fac pestii in majoritatea timpului, viseaza, nu ?
Si apropo de visuri - Emilly, mi-a placut tare de tot replica aceea cu "Io zic sa va luati gindul ca n-o sa treaca nimic, eventual ne obisnuim noi cu lipsa somnului..." Cred din ce in ce mai tare ca asa va fi !!
Pe mine ma dispera bebele ca nu mai vrea sa stea mai deloc in patutul lui ... trebuie mereu sa fie cineva in preajma lui sau sa fie tinut in brate ... si m-a rupt de shale, ca are aproape 9 kile !! Ca intrebai Maruta cum poate o minunatie sa te oboseasca ... hehehehehe, dac-ai sti cit de simplu !! Tocma ma gindeam ca am sa ma apuc sa scriu o carte gen "Cine vrea sa stie cam cum ti se schimba viata dupa ce apare un copil ... ca mie nu mi-a spus nimeni nimik !!! Poate scot vreun bestseller !!
Miine ne asteapta vaccinul de 6 luni - bleeeeeaaaaah Cite trebuie sa suporte un om in viata lui, incepind de mic ...
Eheheheeeeiii, iesire la restaurant ... ce fain !!! As vrea si eu ...

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Felis, ce mai face Mihaita?Ia bine in greutate?

Pupici!

Ioana& Alesio, bâzucu' lu' mama (08.10.2004)http://alesio.shorturl.com/[/b]



Nu.... a scazut... cu 50 gr.

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emilly spune:

Buna pestisori,

Felis imi pare rau sa aud ca Mihai a scazut in greutate...ce crezi ca s-a intimplat?care sa fie cauza?

Alice au si bebeii astia toanele lor sau sa ma exprim mai bine au si ei problemele lor dragutii de ei.Ai zice ca nu au ce probleme sa aibe dar nu putem stii...in mod sigur pe Andrei il deranjeaza ceva, eu nu cred ca e doar rasfat si ai sa vezi ca o sa-si revina singur la sentimente mai bune.
Succes cu bestseller-ul!!!

Ioana(pufymic) pai nu sunt deloc pesimista, cum spuneam niciodata n-o sa treaca, vin altele si altele, meseria de parinte e full time si fara concediu

Maruta draga mea, cita dreptate ai, pai cind iti doresti din totsufletul un pui de om nu mai conteaza prin ce trecem noi.El sa fie bine, sanatos, voinic si voios si crede-ma ca si eu ziceam la fel:cit de greu poate sa fie? si nu e chiar asa de greu cind sufletul ti-e plin de iubire.Doar ca oameni suntem si uneori ne mai lasa nervii...si care va sa zica v-ati relaxat pe la resturante...bravos!tineti-o tot asa cit mai puteti.

Eliana bun si-un tiramisu...Elena inca mai are colici??

o zi pe sufletul vostru!


Emilly cu gaza ei
Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Felis, !! Tinem pumnii sa fie bine !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Femeia Pești (22 februarie - 21 martie)

Generalitati: Dragostea izbavitoare
Inima nativului din Pești prezintă o rară complexitate. Năpădită de senzații și emoții multiple, înecată într-un vis nesfârșit și nelimitat, ea este ca un alambic în care fermentează pasiuni surde.

La prima vedere acest îndrăgostit uimește și deconcertează. Atracțiile și repulsiile sale, niciodată bine delimitate, sunt greu perceptibile privirii exterioare care se poate înșela și poate considera o înclinație discretă și timidă drept o perfectă indiferență. Iubirea îl pătrunde în taină, îl cucerește insidios, fără ca el însuși să ajungă să reacționeze. Nici un semn nu poate revela la exterior când începe la el iubirea și când ia sfârșit. Senzualitatea lui nu este demonstrativă, deși este pătrunzătoare și are forța contagiunii, a vrăjirii. Mult timp însă, poate să rămână o enigmă pentru ceilalți. Mut ca un pește, așteaptă să fie ghicit și chiar dezvăluit sieși, de altfel lucru cu atât mai dificil, cu cât nu face caz de ceea ce trăieste sau doreste.

Nativul din Pești își poate trăi sentimentele într-un raport de autonomie și chiar în lipsa unui raport cu ființa care îl inspiră.

FEMEIA:
Femeia nativă din Pești este mai înainte de orice o mare romantică, atrasă de tot ce e straniu, feeric si miraculos. Ea este sensibilă mai înainte de toate la magia posesiunii amoroase. Adevărul ei amoros transpare în tendința ei puternică de a aparține total și fără apărare unui bărbat și să simtă că prin dăruirea aceasta îmbrățișează întreaga omenire. Firește, capacitatea de iluzionare poate fi periculoasă, de aceea trebuie evitate speranțele nesăbuite, aventurile promițătoare și exaltate, amorurile frumoase, prea frumoase ca să fie adevărate, pasiunile nebunești, prea nebunești ca să fie viabile.

Pe acest tip de femeie o paște primejdia iubirii anonime. Dacă bărbatul din această zodie este dintre cei care nu-si declară întotdeauna iubirea, cu atât mai mult se întâmplă același lucru femeia, capabilă să iubească în tăcere, în taină, ferită de priviri, fără ca inspiratorul unei asemenea pasiuni să bănuiască măcar. Uneori poate fi vorba de o dragoste la distanță care se mulțumește cu un vis. Aici sentimentul nu ia amploare decât cu condiția ca distanța să existe, concretizarea legăturii făcând să dispară aripile pasiunii.

LECȚIA IUBIRII:Lecția sa este să-i învețe pe ceilalți că iubirea este compasiune, iar ea trebuie să învețe de la ceilalți că iubirea este TOTUL, pentru a înțelege în final că amorul este etern și divin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Multumesc Nally!

Mergi la inceput