Supa de varza si Biomed

Supa de varza si Biomed | Autor: danateo

Link direct la acest mesaj

Am decis! De maine trec pe supa de varza!!! Am o diamai oala gatita pe aragaz, m-am inarmat cu vointa si cu optimism si gata! De maine slabesc!
Da' acu' ia ziceti! Cine a mai tinut cura asta si cu ce rezultate? Nu ma astept eu sa slabesc cum scrie pe hartiuta mea, intre 5 si 7 kg dar totusi...

Acum partea a doua: am gasit intr-o revista o reclama la Biomed. Buuuun! Am mai incercat eu acum cativa ani cu Biomed 4 si in afara de faptul ca am facut o foame cumplita timp de 9 zile, nu mai tin mite nimic remarcabil din acea perioada (cum ar fi o scadere in greutate, de exemplu...). Acum mi s-a pus mie pata, asa ca vreau Biomed Slim adicatelea niste nadragi anticelulitici!! De astia stiti ceva? Cica transpiri in ei tare, tare, tare si scade celuloasa! Dupa 2 saptamani... Mi-e ca transpir de ma gasesc dracii sau mai fac si vreo iritatie si nu ma aleg cu nimic!

Salutari la toate aspirantele la statutul de silfida!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pnt_loredana spune:

Eu am tinut cura cu supa de varza acum 3 ani si intradevar am slabit cu ea in 7 zile 4 kg nu 5-7kg cum se spune. Poate ca depinde si de fiecare organism in parte.

Despre pantalonii anticelulitici nu pot sa-ti spun nimic, doar ca i-am vazut pe la televizor cand se facea reclama.

Deci, spor la slabit!

lory

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Merci, Loredana!
Auziti fetelor, cred ca am gasit secretul... ce lipsa de calorii, ce varza!?... Stiti de ce se slabeste tinand cura asta? De la bagatul si scosul oalei cu zeama in frigider!!!!!!! E un sport, nene, pe cinste!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smillaraaq spune:

De pantaloni nu stiu nici eu, dar resping Biomedul din principiu pentru reclama imbecila pe care si-o faceau la televizor!

Eu am o prietena care a slabit pe coapse si fund simuland efectul pantalonilor anticelulitici cu un sac de plastic (un sac de gunoi ). Seara se dadea cu crema impotriva celulitei, masa bine locul acolo si se infasura in sac. Punea un trening deasupra sa nu fuga sacul si dormea asa. A tinut si regim, asa ca nu stiu daca regimul sau tratamentul local sau amandoua au ajutat-o ...

www.terrapininc.com/Dental/Smile%20Crocodile.jpg" target="_blank">Smilla crocodila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Dana, eu am tinut cura cu ciorba/supa de varza si a functinat, am slabit 5 kg intr-o saptamana, mancand si regimul disociat, iti dau un link ca eu am scris despre asta mai demult. Si, pana acum, de pe 20 dec anul trecut, m-am ingrasat 1 kg, in conditiile in care am mancat normal. Crede-ma ca merita, si cu cat mananci mai multa, cu atat slabesti mai mult. Ca ea contine f putine calorii iar organismul consuma mult mai mult sa o digere. Plus ca iti detoxifiezi organismul.
Bafta, iti tin pumnii. Si eu ma apuc de maine din nou. E bine sa incepi martea, ca zilele din regimul disociat de carne sa cada in weekend cand mananci si tu cu sotul la masa (cel putin eu asa fac).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annablue spune:

Dragele mele,
vin sa va intreb cate dintre noi au nevoie sa slabeasca ?...
Ei bine, eu am reusit nesperata performanta ca, dupa 2 ani in care nu reuseam sa slabesc cu nimic, nici un fel de regim nu ma facea sa dau jos din kg (am medicatie si TREBUIE sa mananc de 3ori/zi) am gasit SALVAREA !!!
Se numeste regim disociat pe baza de alimente disociate si ciorba de varza. In cazul in care a mai aparut aici pe forum, rog moderatorii sa-l stearga.
DEci, eu am reusit sa slabesc intr-o saptamana 5 kg mancand pe saturate, dar numai ce mi s-a recomandat. Cine vrea sa incerce, n-o sa regrete, dar nu triseaza.
Ciorba de varza se face dintr-o varza mare (2-3 kg) si vreo 4 cepe mari si 2 ardei grasi si 1 cutie de rosii in bulion, ingrediente care se fierb pana se inmoaie varza. Nu se adauga decat sare sau alte condimente, nu ulei sau altceva.
Din aceasta ciorba se mananca oricat, oricand, culmea e ca cu cat mananci mai multa, cu atat slabesti mai mult.
In prima zi: se mananca fructe, fara banane. Oricate, alaturi de ciorba de varza.
A2a zi: se mananca legume (spanac, altele cu frunze verzi) plus ciorba. Seara, un cartof copt cu unt.
A3a zi: se mananca fructe si legume, pe saturate, alaturi de ciorba.
A4a zi: se mananca maxim 3 banane si un litru de lapte degresat (0.1% grasime) plus ciorba.
A5a zi: se mananca maxim 500 grame carne de vita slaba fiarta sau gratar plus 4-5 rosii. si ciorba.
A6a zi: se mananca carne de vita si vegetale (nu cartofi). Plus ciorba.
A7a zi: orez si suc de fructe neindulcit plus ciorba.

In fiecare zi se beau 6-8 pahare de apa pentru a elimina toxinele din organism. In acest ritm se pot slabi 5-8 kg si se detoxifiaza organismul, mai ales ca aceasta dieta se poate tine oricat, oricand.

Eu am tinut aceasta dieta si am slabit 5 kg. Puteti incerca, dar cantariti-va la inceput si la sfarsit, ca altfel veti fi dezamagiti. Rezultatele sunt spectaculoase in ultima parte a dietei. Aveti grija ce mancati dupa, luati-o incet sa nu puneti la loc kg.
Succes si astept vesti.

Annablue
Si pt chestia cu pantalonii, intr-adevar poti folosi folie de plastic pe sub trening, e mult mai ieftin si are aprox aceeasi eficienta, mai ales daca si alergi asa.


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisdaria spune:

salutare dragi colege de suferinta
Interesanta reteta ta de slabire annablue, dar am niste intrebari la care sper ca-mi raspunzi azi, pentru ca de maine vreau s-o incep.
A doua zi se mananca legume (spanac sau alte frunze verzi). Legumele (morcov, telina, pastarnac, etc) se pot manca si fierte. Spanacul cum il prepari? Legumele pot fi si din conserve? Scrie-mi cam ce mancai tu.
A 7-a zi se mananca orez. Cum il prepari?
Cafea nu ai voie deloc? Chiar si neindulcita?

Astept raspunsul tau. Ai facut si ceva sport in perioada in care ai tinut dieta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Da, Ana! Este exact reteta mea! Adica exact de asta m-am apucat eu de azi!
Propun sa tinem legatura si sa ne imbarbatam reciproc!
Supa nu e rea la gust dar cred ca dupa cateva zile ajungi sa te cam saturi de ea! Mama mea imi spusese ca la un moment dat, spre sfarsitul saptamanii ii venea sa vomite numai cand ii simtea mirosul!
Intr-adevar! Era buna ideea cu inceputul curei de martea, dar asta e! Nu m-a dus capul!
E intr-adevar buna ideea cu punga de plastic dar credeti-ma ca partea cu alergatul pica din start! Nu sunt lenesa dar sunt asa de obosita din cauza erupiei de maselute incat imi vine sa dorm in picioare la bucatarie fierband supa de varza, dar sa mai dau si din maini si picioare facand sport!!!! Nu sunt in stare si gata!

Va pup si mult succes!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

S-a mai apucat cineva de treaba??? Cum merge? Sau m-ati lasat sa lupt singura???

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

Dana,
nu vreau sa te demoralizez, da' io am tzinut cura asta sapt. trecuta si nu am reusit sa slabesc mai mult de 2 kg., cu toate ca am tinut-o STRICT!
TEO si bb Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Bai, la mine pana acuma merge si sa stii ca pe multi si mullte am auzit ca i-a ajutat! Acum, Dumnezeu cu mila! La cat am suferit saptamana asta, macar acolo, un kil, doua.... Inca sunt optimista!!!

Dana si bb Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

Mergi la inceput