editarea si tiparirea unei carti.

editarea si tiparirea unei carti. | Autor: corina iulia

Link direct la acest mesaj

stie cineva care sunt pasii care trebuie urmati pentru a edita o carte? e doar un ghid, nu ceva super teribil.
dar ne incurcam in stiinta.
stiti cum ma pot "descurca"?

"Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu
cu drag de forum, corina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Buna! Lucrez in inv. superior si am publicat cursuri la unele edituri. Primul pas a fost alegerea editurii. Eu am fost nevoita sa aleg din lista data de CNCSIS (celelalte edituri nu sunt recunoscute de ei si ca atare nu imi sunt luate in calcul cartile). Pasul doi: am mers la editura si am discutat cu directorul. M-au interesat detaliile financiare si timpul de executie. Pasul trei: daca am avut indoieli in ceea ce priveste pretul, am mai contactat si o alta editura si am comparat. Pasul patru: hotarand care este editura cu care lucrez am revenind stabilind toate detaliile, am facut un contract si am dat CD-ul. In speranta ca la asta te-ai referit, succes! Gratiela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina iulia spune:

perfect raspuns , gratiela si iti multumesc pt el.
pot sa te intreb ce editura ai ales? si daca da, ce alte oportunitati mai aveai la cele pe care le-ai refuzat? sau de ce le-ai refuzat?


"Nu vezi?.../ Sau-ce-auzi si vezi-nu crezi?.../ N-auzi tu cum suna ora /Fericirii-amandurora?..." Minulescu
cu drag de forum, corina

Mergi la inceput