Cearcane

Cearcane | Autor: ruxi

Link direct la acest mesaj

Fetita mea (2 ani si 4 luni ), in ultimul timp a inceput sa aiba cearcane. Primele dati am crezut ca ni se pare, dar acum uitandu-ne si in pozele de sarbatori, vad ca, chiar are cearcane. Culmea e ca doarme foarte bine si seara si la pranz. Nu stiu daca sunt legate una de alta, dar tot in ultimul timp am avut si probleme cu constipatia, adica in loc de a iesi in fiecare zi ca pana acum, face kk la 2 sau chiar 3 zile, uneori tare greu si cu dureri de burtica. In tot acest timp, i-am dat alimente care nu constipa, dimineata miere cu apa, multe pere, etc...isi revine cateva zile, apoi iarasi probleme. Saptamana viitoare va veni pediatrul ei la noi, dar pana atunci m-am gandit sa va intreb si pe voi daca copii vostri au cearcane, daca au cearcanele vreo legatura cu constipatia, sau daca nu de la ce pot aparea totusi?


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka1 spune:

Servus Ruxi,

Vladut al meu (3 ani si 7 luni) a inceput sa faca cearcane de cind merge la gradinita. Noi asociem acest lucru cu faptul ca poate de la gradi a luat ceva oxiuri...desi la analize nu i-a iesit nimic.
Noi nu am avut probleme cu constipatia pina acum, poate si datorita faptului ca maninca foarte multe ciorbite, supite...Fetita ta manica asa ceva?
Cel mai bine totusi este sa consulti medicul.

Toate cele bune bune,

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxi spune:

Da, mananca in fiecare zi supita sau ciorbita. Sigur ca vom vedea si doctorul, doar ca ma gandeam poate pana atunci aflu ceva indicii de la voi, care v-ati lovit de acest aspect.


Ruxi si Clara pisicuta, 19 aug 2002
Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA

Povestea nasterii


Mergi la inceput