Cum trec vanataile?

Cum trec vanataile? | Autor: Babee

Link direct la acest mesaj

Baietelul meu a cazut astazi si s-a lovit in coltul combinei.Pana sa il prind, raul era deja facut.Vanataia/lovitura este la arcada, putin mai era pana la ceva mai grav, Doamne fereste!.Am pus gheata(urla), lingura rece(nu sta).Ce altceva sa ii fac?Am sunat la salvare si mi-au spus ca o sa ii treaca.Ok, stiu asta dar pana atunci ce fac??Ca i se umfla si imi e mila de el

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Scumpetel
Bubu Plimbaret

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Freia spune:

pai ai luat deja masurile bune. Ar mai trebui pus putina gheata din cand in cand, dar de umflat se v-a mai umfla un pic. Daca umflatura e exagerat de mare pt o astfel de lovitura trebuie mers la medic.

Intre timp poate jucati un joc in care sa purtati amanadoi bentitze cu gheatza sfaramata, cine rezista mai mult primeste ce nu prea are voie in general, sau ceva ce ii dai rar si cu masura. O ciocolata, inghetzata, un fursec, un suc, o gura de cafea de la mami.

O sa ii treaca. Trebuie masat putin sa se puna sangele in miscare si sa nu faca cucui mare.




Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Of Freia de ai sti ce e in sufletul meu..E mic el si nebunic, ca deh(10 luni juma).Acum nani nani ca l am mai linistit..dar ma bate gandul mai tarziu sa fug la spital..of viata.
Sunt constienta ca nu va fi nici prima nici ultima..dar ma doare rau

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Scumpetel
Bubu Plimbaret

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Freia spune:


Stiu ce simti, la 10 luni fimea a reas o statuie de pe comoda drept peste fatza. era plina de sange si nu stiam de unde tasneste. cine m-a prins pe chat atunci isi aduce aminte ca eram disperata. un pic mai sus si ramanea fara ochi.

te intzeleg, eu m-am linistit, comprese, pansamente, pus antibiotic la rana ... a ramas un semn micutz, dar e intreaga.

Doamne ajuta!

cum mai arata?

Freia si Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

E putin vanat, bine ca nu e rosu rosu.El a dormit, a mancat...dar daca dau sa il pipai, cum simte urla.O sa treaca...dar pana atunci..tot ma doare sufletul

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Scumpetel
Bubu Plimbaret

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Iubi, ia o crema de arnica de la vreun magazin de plante.
Face minuni. Adica se desumfla si dispare vanataia repejor.
In rest ai actionat super... si ia-o incet sunt doar primele dintr-o luuuunga serie... Totu-i sa aiba noroc si sa le treaca pana se marita/ insoara .

Andreea si galusca Anne-Sarah


http://client.webshots.com/user/acusor_dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

AC sunt constienta ca vor mai fi...dar am simtit ca mor cand am vazut.Nu a fost practic cu mine...si m-am simtit vinovata..Ca eu am mereu grija si il protejez cat pot.
O sa caut maine crema cu arnica, multumesc frumos

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AC spune:

Stiu Babee sentimentul...si eu sunt tot ptrotectoare, acus a venit buni si are doua moase puiul mamei... si tot gaseste cum sa faca traznai...

Vezi ca sun in doua feluri si crema si gel. Gelul e pentru tratamente tardive si crema cand ai vazut galusca si ai actionat... eu am una in geanta[:D

Andreea si galusca Anne-Sarah


http://client.webshots.com/user/acusor_dc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Asa..daca ieri eram ingrozita ca vai..ce i s a intamplat copilului, astazi m am linistit.Iarasi a cazut-probabil s o fi gandit ca ar trebui sa aibe si in partea cealalta ceva...Asa..si daca se va repeta...ok, stim ca asta e situatia.Cel mai rau m a speriat ieri locul unde s a lovit.Foarte aproape de ochisor...ca a mai cazut si alta data si deh..suntem baieti

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html" target="_blank"> BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Vinataile trec greu ,dar mai greu trece frica din sufletelul lui.Al meu a cazut de doua ori din patul meu,de doua ori s-a dezechilibrat cu premergatorul si a cazut,odata a cazut de pe canapea in cap direct in bicicleta mea fixa,etc.Sperieturi,dus la spital,bocete,etc.De frica nu vrea sa stea pe covor .Are o aversiune evidenta si nu merbe dea busilea decit in pac.Daca vreau sa-l las pe covor incordeaza piciorusele si sta perfect drept.In principiu, stam cu ochii pe el dar degeaba...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aysha spune:

Ca sa readuci locul vatamat la...dimensiunile dinaintea loviturii ai procedat foarte bine.
Gheata si/sau lingura opresc singerarea.
La vinatai.....lasa-le in pace. Trec de la sine.
Cel mult aplica foi de varza alba sau daca nu sta stoarce sucul din ele si tamponeaza-l des.

Si vor mai fi.
Atentie,este foarta importanata reactia ta. De multe ori copii se sperie mai tare de reactia ta decit de durerea lor.
Nu te pierde cu firea apeleaza la instinctul tau matern si va fi OK.

Cu sinceritate,Aisha

"Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."

Mergi la inceput