Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

Cum trec vanataile?

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Babee
Angel's heaven

Austria
Viena

3751 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 26/12/2004 :  12:49:16 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ lui Babee  Apasa aici sa vezi MSN Mesangerul lui Babee  Trimite mesaj Yahoo lui Babee Adauga semn de carte la mesaj Trimite Babee un Mesaj Privat  Reply with Quote

Cum trec vanataile?

Baietelul meu a cazut astazi si s-a lovit in coltul combinei.Pana sa il prind, raul era deja facut.Vanataia/lovitura este la arcada, putin mai era pana la ceva mai grav, Doamne fereste!.Am pus gheata(urla), lingura rece(nu sta).Ce altceva sa ii fac?Am sunat la salvare si mi-au spus ca o sa ii treaca.Ok, stiu asta dar pana atunci ce fac??Ca i se umfla si imi e mila de el

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

BotezPrimele luniAlbum2
Scumpetel
Bubu Plimbaret

Iubi si Phillip (6.02.2004)
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Babee on 26/12/2004 13:29:09
Freia
Freia
membru senior

Romania
3444 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/12/2004 :  12:58:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFreia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Freia un Mesaj Privat
pai ai luat deja masurile bune. Ar mai trebui pus putina gheata din cand in cand, dar de umflat se v-a mai umfla un pic. Daca umflatura e exagerat de mare pt o astfel de lovitura trebuie mers la medic.

Intre timp poate jucati un joc in care sa purtati amanadoi bentitze cu gheatza sfaramata, cine rezista mai mult primeste ce nu prea are voie in general, sau ceva ce ii dai rar si cu masura. O ciocolata, inghetzata, un fursec, un suc, o gura de cafea de la mami.

O sa ii treaca. Trebuie masat putin sa se puna sangele in miscare si sa nu faca cucui mare.

Freia si Alexa
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Babee
Angel's heaven

Austria, Viena
3751 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/12/2004 :  13:01:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiBabee  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Babee  Trimite mesaj yahoo luiBabee Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babee un Mesaj Privat
Of Freia de ai sti ce e in sufletul meu..E mic el si nebunic, ca deh(10 luni juma).Acum nani nani ca l am mai linistit..dar ma bate gandul mai tarziu sa fug la spital..of viata.
Sunt constienta ca nu va fi nici prima nici ultima..dar ma doare rau

'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

BotezPrimele luniAlbum2
Scumpetel
Bubu Plimbaret

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Freia
Freia
membru senior

Romania
3444 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/12/2004 :  15:51:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFreia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Freia un Mesaj Privat

Stiu ce simti, la 10 luni fimea a reas o statuie de pe comoda drept peste fatza. era plina de sange si nu stiam de unde tasneste. cine m-a prins pe chat atunci isi aduce aminte ca eram disperata. un pic mai sus si ramanea fara ochi.

te intzeleg, eu m-am linistit, comprese, pansamente, pus antibiotic la rana ... a ramas un semn micutz, dar e intreaga.

Doamne ajuta!

cum mai arata?

Freia si Alexa

Babee
Angel's heaven

Austria, Viena
3751 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/12/2004 :  16:20:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiBabee  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Babee  Trimite mesaj yahoo luiBabee Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babee un Mesaj Privat
E putin vanat, bine ca nu e rosu rosu.El a dormit, a mancat...dar daca dau sa il pipai, cum simte urla.O sa treaca...dar pana atunci..tot ma doare sufletul

BotezPrimele luniAlbum2
Scumpetel
Bubu Plimbaret

AC
AC
pierdut in carul cu fan!

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
  , pierdut de tot
2606 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/12/2004 :  16:37:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AC un Mesaj Privat
Iubi, ia o crema de arnica de la vreun magazin de plante.
Face minuni. Adica se desumfla si dispare vanataia repejor.
In rest ai actionat super... si ia-o incet sunt doar primele dintr-o luuuunga serie... Totu-i sa aiba noroc si sa le treaca pana se marita/ insoara .

Andreea si galusca Anne-Sarah

Babee
Angel's heaven

Austria, Viena
3751 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 26/12/2004 :  17:02:14 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiBabee  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Babee  Trimite mesaj yahoo luiBabee Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babee un Mesaj Privat
AC sunt constienta ca vor mai fi...dar am simtit ca mor cand am vazut.Nu a fost practic cu mine...si m-am simtit vinovata..Ca eu am mereu grija si il protejez cat pot.
O sa caut maine crema cu arnica, multumesc frumos

BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)
AC
AC
pierdut in carul cu fan!

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
  , pierdut de tot
2606 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/12/2004 :  15:10:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite AC un Mesaj Privat
Stiu Babee sentimentul...si eu sunt tot ptrotectoare, acus a venit buni si are doua moase puiul mamei... si tot gaseste cum sa faca traznai...

Vezi ca sun in doua feluri si crema si gel. Gelul e pentru tratamente tardive si crema cand ai vazut galusca si ai actionat... eu am una in geanta[:D

Andreea si galusca Anne-Sarah

Babee
Angel's heaven

Austria, Viena
3751 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/12/2004 :  15:24:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj ICQ luiBabee  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Babee  Trimite mesaj yahoo luiBabee Adauga semn de carte la raspuns Trimite Babee un Mesaj Privat
Asa..daca ieri eram ingrozita ca vai..ce i s a intamplat copilului, astazi m am linistit.Iarasi a cazut-probabil s o fi gandit ca ar trebui sa aibe si in partea cealalta ceva...Asa..si daca se va repeta...ok, stim ca asta e situatia.Cel mai rau m a speriat ieri locul unde s a lovit.Foarte aproape de ochisor...ca a mai cazut si alta data si deh..suntem baieti

BotezPrimele luniAlbum2
Sfarleaza
Bubu Plimbaret

Gabriela si Phillip (6.02.2004)
dulcetica
dulcetica
membru de baza

Romania
4165 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 27/12/2004 :  16:08:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidulcetica Adauga semn de carte la raspuns Trimite dulcetica un Mesaj Privat
Vinataile trec greu ,dar mai greu trece frica din sufletelul lui.Al meu a cazut de doua ori din patul meu,de doua ori s-a dezechilibrat cu premergatorul si a cazut,odata a cazut de pe canapea in cap direct in bicicleta mea fixa,etc.Sperieturi,dus la spital,bocete,etc.De frica nu vrea sa stea pe covor .Are o aversiune evidenta si nu merbe dea busilea decit in pac.Daca vreau sa-l las pe covor incordeaza piciorusele si sta perfect drept.In principiu, stam cu ochii pe el dar degeaba...

dulcetica
aysha
aysha
Mama lu' Rahan

United Arab Emirates, Dubai
1022 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/12/2004 :  16:47:12 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaysha Adauga semn de carte la raspuns Trimite aysha un Mesaj Privat
Ca sa readuci locul vatamat la...dimensiunile dinaintea loviturii ai procedat foarte bine.
Gheata si/sau lingura opresc singerarea.
La vinatai.....lasa-le in pace. Trec de la sine.
Cel mult aplica foi de varza alba sau daca nu sta stoarce sucul din ele si tamponeaza-l des.

Si vor mai fi.
Atentie,este foarta importanata reactia ta. De multe ori copii se sperie mai tare de reactia ta decit de durerea lor.
Nu te pierde cu firea apeleaza la instinctul tau matern si va fi OK.

Cu sinceritate,Aisha

"Some people come into our lives and quickly go. Some stay for awhile and leave footprints on our hearts. And we are never, ever the same."
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou

Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com