Dieta daneza.. cine a tinut cu succes?

Dieta daneza.. cine a tinut cu succes? | Autor: Selinna

Link direct la acest mesaj

Buna. Am cautat tot internetul dupa dieta asta. De fapt, dupa sfaturi ale celor care au urmat-o. E tare dificila si ma chinui cu ea de vreo 4 zile. Ma interesa cat ati slabit, cum ati reusit sa o tineti pana la final, cum a fost dupa, daca s-a mentinut procesul de slabire si daca ati respectat intocmai meniul.
E mult mai usor cand iti spune cineva ca a incercat si ca se poate. Astept cu nerabdare sfaturi. Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selinna spune:

O sa revin tot eu, pentru ca vad ca nimeni nu se incumete sa scrie ceva.
Mi-am propus sa nu ma cantaresc deloc pana la final (daca am sa reusesc toate cele 13 zile). Si ma chinui destul de tare cu pofta de a ciuguli ceva. Beau apa ca sa nu-mi fie la fel de foame. SI visez la ziua mult dorita, sa vad cantarul ca arata mai putin.
Nu reactioneaza nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am tinut-o eu ... ca la carte, fara nici o abatere, cu cina la ora 6 fara 15 seara. Deci am scapat de 4 kg. Probabil daca aveam 140 scapam de 20 kg.
Eu zic sa incerci, fiecare organism reactioneaza diferit !!!
Succes ! Tine-te tare !!!

Leoaicele Daria & Giulia (16 august 2004)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gråsuta spune:

Si eu am tinut-o! Cum am mai scris si pe la alte topicuri, am slabit cu ea 5-6kg, dar nu am putut manca miel si telina si nici nu le-am inlocuit cu altceva, in schimb am baut cafea(fara nici un adaos). In urmatoarele 2 sapt. am mai slabit 2-3kg. Eu am fost destul de multumita!
Dar , normal ca daca revi la modul de a manca de dinaintea dietei se pun la loc kg pierdute.
mai jos iti scriu un link unde poti citi mai multe despre ac. dieta de la cineva care a tinut-o.

http://www.weight.addr.com/ro/index.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selinna spune:

Multumesc pentru raspunsuri.
M-ar interesa, de exemplu, daca in ziua in care se mananca 1/2 pui ati mancat asa de mult. Si am gasit si o neconcordanta intre pagini de net care prezinta dieta. Ziua 10 ar trebui sa fie identica cu ziua nr. 3, insa am gasit ca se mananca 1/2 cutie de sunca, in loc de 1 felie, alaturi de oua si salata. Tare complicat.
Voi ati ajuns la greutatea dorita? Nu conteaza prin ce metoda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gråsuta spune:

Nici eu nu am putut manca 1/2 pui! Mananci cat poti, dar stiind ca poti manca asa de mult iti umple stomacul de bucurie si uiti de foame!

Greutatea dorita???!!! Drum lung pana acolo! Acum tin impreuna cu alte fete "dieta cu succes"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selinna spune:

Site-ul la care mi-ai dat link il stiam.
Apropos de dieta voastra de acum...cum merge? Citisem undeva (o sa caut si va spun) ceva despre o dieta cu banane, lapte si ceai negru. Era ceva interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vreau dieta cu banane

Leoaicele Daria & Giulia (16 august 2004)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selinna spune:

Ups! Nu era cu banane. Intre timp am cautat-o si m-am lamurit. Era intr-adevar cu lapte, dar cu ceai negru. Persoana care a tinut-o a slabit 19 kg in 3 luni. Se pare insa ca aceasta combinatie de ceai negru si lapte inhiba pofta de mancare.
Nu exista solutii miraculoase, ci numai mici ajutoare, pe langa alimentatia echilibrata.
Cura este asa: se fierb 500 ml lapte, apoi se adauga 3 lingurite ceai negru. Acest amestec se bea pe stomacul gol, dimineata.
Am sa-ti trimit un PM cu link-uri, pentru ca nu vreau sa se considere ca fac reclama altor site-uri.
Cat despre dieta mea daneza, ma aflu in a 5-a zi si e pentru prima oara cand am senzatia ca nu mai pot. Mi-a ajuns atata foame. Uff, ce bine o fi sa poti manca ce vrei si sa n-ai probleme de greutate. A atatea cunostinte care sunt asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Eu am tinu-to de trei ori, niciodata pe toata, cam 6-9 zile de cele mai multe ori.
Am slabit de fiecare data ziua si kilogramul, dar nu cred ca mai recurg la ea data viitoare.
Eu pur si simplu dupa 3-4 zile ma adun de pe jos, am ameteli, sezatii de lesin si un "chef" de telina fiarta sau carne incat mananc numai in sila.
Ultima oara am tinut o cura asa: fara dulciuri si fainoase, mancam carne, legume, cateva fructe, lactate, nu dupa ora 18 si am slabit 5 kg intr-o luna.
Avantajul este ca atunci cand nu mai rezisti faci un nes cu zaharina sau bei un suc light si tolerezi mai bine.
Bafta multa la slabit!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selinna spune:

Multumesc mult pentru incurajari Delia... aici cam asa e, ma simt cam ametita. E tare drastica. Eu nu sunt adepta unor astfel de metode. Insa am un metabolism lenes si am recurs la ea in speranta ca functioneaza mai mult dupa ce-o termin.
Insa ma gandesc serios sa renunt, daca nu vreau sa pic pe vreoundeva.
Mancarea nu-i o problema, mie-mi place tot ce mananc, chiar le savurez. Azi am avut morcov ras cu lamaie la micul dejun. Nu stiam ca poate fi asa de bun.
Numai ca e foarte putina mancare. In fine, tinem legatura.

Mergi la inceput