Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Adoptia sau a iubi copiii fara limite

M-am hotarat............adoptie(partea a-8-a)

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 14

liliana csaki
liliana csaki

2177 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui liliana csaki  Trimite mesaj Yahoo lui liliana csaki Adauga semn de carte la mesaj Trimite liliana csaki un Mesaj Privat

M-am hotarat............adoptie(partea a-8-a)

Poftiti, va rog! Asteptam povesti proaspete.
Aveti aici partea a-7-a

Pozele noastre
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - liliana csaki on 12/12/2004 22:37:57
kkk
kkk

56 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kkk un Mesaj Privat
Buna terry referitor la diferenta dintre legea noua si cea veche gasesti un raspuns in pagina 2 a subiectului partea a-7-a.Legea in sine din cate stiu eu nu este dar poate te ajuta cu ceva.Fetele stiu mai multe.Scces in tot ceea ce doresti sa faci.
Fetelor felicitari pt. bebiti!!!Pupici pt. voi si bebitii vostri!!!!

Mergi la inceput
anamari
anamari

1137 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anamari Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamari un Mesaj Privat
uite postez si eu chit ca puiutii mei nu sunt adoptati...
am citit intr-o seara din povestile voastre si vreau sa va spun cat de mult va admir pentru rabdarea si dragostea cu care aveti grija de piutii vostri - sunteti cu adevarat mamele lor bune

anamaria cu bebe Lia si Alex(cel mare

http://community.webshots.com/user/anababa100
Mergi la inceput

Rozi

2683 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rozi un Mesaj Privat
Despre legea noua mai gasesti info si aici:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33024

Textul legii este aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38255

Daca mai ai intrebari, te asteptam!

Victoras - motoras
Mergi la inceput
terry
terry

586 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite terry un Mesaj Privat
va multumesc f.mult fetelor pt. promptitudine.

stiu ca se vorbea mai de mult despre modul cum sa-i spunem copilului faptul ca este adoptat. noi deja i-am spus in diverse ocazii. n-a prea inteles ea mare lucru, avand doar 3 anisori, dar cand i-am spus prima oara, replica ei a fost:"mami, hai sa ne iubim!" a fost mai mult decat emotionant. nu pot exprima in cuvinte ce am simtit atunci. deja ii spun ca vom lua un alt copilas de la casa de copii, ii spun ca vrem sa mai facem fericit inca un copilas si sa fim cu totii o familie. e f. incantata. nu stiu daca am gresit spunandu-i asa devreme, dar eu zic ca e mai bine sa fie familiarizata cu cuvintele "adoptie" si derivatele acestuia, leagan, casa de copii...
stiu ca multe dintre voi sunteti la inceput, dar vroiam sa va impartasesc din experienta noastra.
pupici la mamici si bebici.
Mergi la inceput
florypop
florypop

1557 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui florypop  Trimite mesaj yahoo luiflorypop Adauga semn de carte la raspuns Trimite florypop un Mesaj Privat
Avem pozici cu Andrei.

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5544&cid=2826

Sper sa va placa caci vreau sa il insor...:)

Va pup,
Flory
Mergi la inceput
aissa
aissa

7840 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aissa un Mesaj Privat
Ne incuscrim, dar fata mea este mai batrana cu 2 luni!
Daca crezi ca ma poti trece pe lista sa-mi spui sa-i pregatesc zestre, dar nici eu n-o dau degeaba!
Sa va traiasca, sa va bucurati de el si sa fie sanatos!

Alexandra

Cristina, mamica de ghemotoc mic-mic
Mergi la inceput
Fabya
Fabya

583 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Fabya un Mesaj Privat

Florypop de cind astept pozele astea in fiecare zi urmaream aici sa vad daca ai lasat vre-un mesaj.M-am bucurat tare mult ca am gasit azi dimineata pozele aici,mi-au dat si lacrimile dar ma bucur enorm de mult pentru tine ,le-am salvat tu stii ca pastrez de la tine totul si sa le vada diseara si el.Eu sunt acuma de azi am intrat in luna a doua....in fine sper sa merga bine de data asta.Multe salutari si tot ce iti doresti si ma bucur nespus de mult ca este fericita si ca sa implinit visul tau ,te pupic dulce .

Fabya
" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''
Mergi la inceput
danielac
danielac

6984 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanielac Adauga semn de carte la raspuns Trimite danielac un Mesaj Privat
Felicitari pentru bebe Floypop, e super dragalas sa iti traiasca!!!

Fetita mea este Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Mergi la inceput
florypop
florypop

1557 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui florypop  Trimite mesaj yahoo luiflorypop Adauga semn de carte la raspuns Trimite florypop un Mesaj Privat
Fabya, felicitari din suflet si sa ai grija mare de tine sa fie bine. Va tin pumnii sa fie sanatos.

Flory
Mergi la inceput
thea_m
thea_m

1203 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite thea_m un Mesaj Privat
Felicitari tuturor mamicilor si viitoarelor mamici!
Va citesc si eu demult si sunt o aspiranta la titlul de mamica.
Nu stiu daca se va putea pe cale naturala, astfel incat m-am gandit si la adoptie. Am si eu o intrebare, daca puteti sa ma ajutati. Noi locuim in Bucuresti cu chirie, probabil in viitor vom avea casa noastra, dar mai dureaza mult pana atunci si nu pot sa astept atat. Constituie acest lucru un impediment in adoptarea unui copil?

Teodora
Mergi la inceput
Pag. din 14 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com